Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keserű lett a zúzapörköltem....

Keserű lett a zúzapörköltem. Mitől lehet? Hogyan javítsak?

Figyelt kérdés
Úgy csináltam, mint az összes pörköltnél. Hagymát pirítottam, majd 2X felöntöttem vízzel, mikor elforrt, megpiritottam vele a zúzár. Só, bor, kis kömény, majd felöntöttem borral, abban pároltam. Amikor elfőtt a lé, hozzáadtam az őrült paprikét, dlöntöttem vízzel, utána ízesítettem és összefőztem. Nagyon keserű. Nem égett meg a hagyma, a paprika házi, már többször főztem belőle. Előre főztem, mert anyósomékat várom holnap ebédre (aki szerint amúgysem vagyok életrevaló) de jelen esetben dobhatom ki. Csak az a baj, hogy fizetés, meg hétfőn jön, így, hogy megint bevásároljak mindenből ... és ilyenkor persze kell leves is, süti is meg sós is, mert különben a fia "éhenhal" Megőrülök!! Nagyon kérlek, segítsetek!
2019. febr. 8. 18:16
 1/9 Dikaz válasza:
100%
Milyen bort használtál és mennyit?
2019. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg mégis a paprika lehetett a hibás, véletlen megégett vagy megavasodott idöközben.


Amit tudsz, hogy leszüröd az egészet, és új szaftot fözöl hozzá, amibe utána teszed bele a zúzadarabokat.

De elötte kóstold meg a paprikát, ha keserü, akkor anélkül készíts szaftot, legfeljebb nem pörköltnek, hanem ragunak nevezed :)

2019. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a zuzák között volt egy, ami keserű lehetett? Esetleg epe került bele?
2019. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is az epére gondoltam egyből, de sajnos én már jártam úgy hogy a bor elrontotta a pörköltem. Lehet savanykás volt a bort.
2019. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a csirke bontásánál elfakadt egy epe, és beszennyezte a zúzát. Nem tudsz mit csinálni sajnos, kuka.
2019. febr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Szerintem az már menthetetlen. Annyit tudsz csinálni, hogy a neten keresl valami olcsó, gyors kaját ami finom és azt megcsinálod holnap.


Anyóst meg sz_rd le, valószínűleg neki az sem lenne jó, ha szűzpecsenyét tálalál neki beluga kaviárral.

2019. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is epére gyanakszom. Abból elég egy minimális db-ka is, hogy beszennyezzen akár csak egyetlen zúzát, viszi magával a többit is.


Vegyél májat, resztelt máj + krumpli, anyósnak az is jó.

2019. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Miért kellett ennyiszer felönteni,és bor a zuzapöribe? Simán hagyma piritás és erre jön a pirospaprika,hogy a zsírban kiadja az ízêt.Itt kell pici vizet önteni rá. Erre jöhet a zúza,majd paprika,paradicsom,füszerek. További víz csak akkor ha a zúza nem ver elég levet.
2019. febr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Minek kell bor egy egyszerű zuzaporkoltbe?

Ez nem egy vaddiszno, vagy egy szarvasporkolt, (bar én abba se tesztek) bar lehet hogy keso, és már biztos megoldottad. Lehetséges a bor volt a ludas, vagy ahogy az elottem le OK irtak, az epe. Anyóskát meg le kell sza rni

Nekem is volt egy ilyen "exanyosom" szerencsére elhagytam a Fiat, több éve, és az egész örült bagázsát.

A mostani anyósom, aki tényleg az anyósom, mert a férjemmel élek együtt,o egy nagyon jó ember.

2019. febr. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!