Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki-mit reggelizik, vacsorázik?

Neni83 kérdése:

Ki-mit reggelizik, vacsorázik?

Figyelt kérdés
Reggeli és vacsora ötleteket szívesen olvasok.
2019. máj. 20. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Reggeli: néha sikerül magamba erőszakolni egy müzliszeletet, vagy egy "győri édes jó reggelt" kaliberű kekszből a csomag felét, de amúgy gyűlölök reggel enni, csak tudom hogy muszáj, és éhgyomorra nem jó meginnom a teámat.

Vacsora: az esetek 95%-ában szalámis szendvics. Néha tonhalas szendvics, vagy vajas pirítós.

2019. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem túl változatos!

Annyi mindent lehetne még enni a szalámin kivül.

2019. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire muzli tejjel,virsli,vagy zabpelyhes kevert tojas(megpiritom a zabpelyhet olivaolajon vagy kokuszolajon es utana jon a tojas..isteni)

Vacsira pedig amit eppen aznap foztem..valtozo :)

2019. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2

Tisztában vagyok vele, de este már nem változatos kajára vágyok, csak arra, hogy ne üres gyomorral feküdjek le aludni.

Ebédet eszek változatosan. :)

2019. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Reggelizni nem mindig szoktam, általában 2-3 zsemle + pástétom, májas, valami szalámi, ilyesmi.

A vacsora sokszor ebédből visszamaradt valami egy kicsit felturbózva. Most épp csirkemellből készült pörkölt, nokedlivel.

2019. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Most épp zellerkrém levest készülök főzni, amit jól meghintek tálalásnál reszelt sajttal, és pirítóst eszek mellé.

Nekem ez akár reggelinek is dukál majd.

2019. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
1-es tehát reggel telenyomod magad cukorral,amitől csak összezavarodik a szervezeted már korán reggel...Nem kötelező a reggeli,sem a napi 5x! Ez egy hülyeség. Nem mindenki egyforma. 35 év alatt egyszer sem reggeliztem,csak 11 óra körül és este eszek. Semmi cukor,minőségi fehérje, szénhidrát,zsír.
2019. máj. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem reggelizek. 9kor egy ízesítetlen rooibos tea. Ebédre bármi,ami quornból vagy halból van,leginkább zöldségkörettel. Este ugyan ez,vagy magában sook pick szalámi zöldséggel, cukormentes müzli. Qurn,zöldség és lazac megy nálunk minden mennyiségben és millió variációban.
2019. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Nálam nem mindegy, hogy hétvége vagy hétköznap.

Hétköznap a reggelim általában szendvics. Teljes kiőrlésű magvas kenyér, vaj, valamilyen felvágott, sajt, tojás (néha sütve, néha keményre főzve), saláta, retek, uborka/paradicsom; vagy esetleg ezek helyett feltétként házi túrókrém és zöldségek, néha rántotta, attól függ reggel mennyi időm van megcsinálni. 10-11 között reggelizek, ezek gyorsan megvannak és be tudom vinni az irodába, arról nem is beszélve, hogy sokféleképpen tudom variálni a feltéteket, így nem unom meg.

Hétköznapi vacsora általában a főtt étel, csak este van időm főzni munka után. Nemzetközi konyhát főzök (olasz, mexikói, lengyel, koreai, thai, spanyol, közelkeleti, havi 1-2 magyaros is belefér) egy hónapban maximum 2x van ugyanaz, törekszem a változatosságra. Rengeteg halat, tengeri herkentyűt eszünk, sokféle zöldséget, heti 2-3 alkalommal húst, ami általában marha, bárány vagy néha szárnyas, bár azt annyira én nem szeretem.

Hétvégén megadom a reggelinek a módját, vagy villásreggelit készítek elő mindenféle dolgokkal, vagy omlettet csinálok, vagy baconös tojásos muffint, néha sütök házi péksütiket, ilyesmi. Hétvégén délután ebédelünk meleget, szóval este már csak valami könnyebbet eszünk, vagy rámegyünk az ebéd maradékára, ha van.

2019. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Reggeli nálam sem lényeges, vagy eszek, vagy nem.

Ebéd normálisan leves + második.

Vacsora tegnap pl. tojásrántotta kolbásszal, zöldpaprikával, ma: májkrémes kenyér szintén zöldpaprikával.

Lehet túrógombóc, vagy meleg szendvics, esetleg virsli mustárral, sült, főtt kolbász sült krumplival

2019. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!