Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Foghúzások/pótlások tömkelege...

Foghúzások/pótlások tömkelege vár rám. Milyen ételeket főzzek, amiket a kezelések idején meg is tudok enni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 31. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindent meg tudsz enni, mert nem minden fogadat szedik ki egyszerre. Az más kérdés, hogy mit célszerű enned, hogy ne legyenek a foghelyek tele kajamaradékkal.

Krémleveseket, turmixolt főzelékeket egyél, ha húsevő vagy, akkor azt is beleturmixolhatod.

Utána alaposan kiöblíted a szád és rendben.

Valahol azt hallottam, hogy a tejes dolgok ilyenkor nem jók,de nem tudom miért, kérdezz rá az orvostól!

2019. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Barmit, de a legjobbak tényleg a krémlevesek, kasak fozelekek. A tejtermékek nem, azok tovább erjednek a szájban,így konnyebben felulfertozodik a seb.
2019. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom és együttérzek, bár nálam még szerencsére nem ilyen súlyos a helyzet, de emlékszem arra az időszakra, amikor gyerekként fogszabályzót kellet viseljek, mert úgy álltak a fogam mint a kicsorbult gereblye.

Ebben az időszakban sajnos egy ideig a bébitápszer, utána a turmixolt ételek voltak a menü - lévén az iszonyatos feszítő fájdalom miatt képtelen voltam a rágásra. Én is ezeket az ételeket javaslom, amíg az egész "tortúra" tart.


Viszont Tisztelt Kérdező, ajánlanám mindenféleképp a szájzuhanyt, hogy minden apró rést - ahol ételmaradékok bújhatnak meg - megfelelően ki tudjál tisztítani. Emellett szintén ajánlom az intenzív, szájvízzel való öblögetést - a fertőzéseket és gyulladásokat elkerülendő.

2019. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat.
2019. máj. 31. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Szájzuhany, amúgy tejtermékeket ne ehyél, szeretik a baktériumok is őket
2019. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tavaly augusztustól februárig volt folyamatban nekem ez, mindent ettem amit egyèbként is (főzeléket és leveseket sosem eszek, nem volt ilyen könnyített pálya)
2019. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!