Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Születhet-e valaki vegetáriánu...

Születhet-e valaki vegetáriánusnak? 3 éves kisunokám soha nem fogadta el a húst ill. húsféle élelmiszert. Elmondása szerint, rossz, büdös, és undorodik tőle. Környezetében senki sem vega. Tojást, tejet szereti.

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 18:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%

Miért ne lenne egészséges a disznó, borjú, marhahús?!

Nézzetek körbe vidéken, ahol a szalonnát hagymával eszik. "Józsibának" semmi baja, tele van erővel és energiával.

Az ember mindig is evett húst és MINDENT, ugyanis az ember felépítése alapján MINDENEVŐ. Csak a modern világunkban ki lett találva ez a vegetarianizmus...

Mint mindenből, persze ebből is a mérték a fontos. Nem azt mondom, hogy csak húst kell enni hússal, de a saját evolúciódat és szervezeted csapod be azzal, hogy mellőzöd a húsféléket. Na mindegy. Nem akarok megváltoztatni senkit, csak dühít, hogy az ember a modern világban mindent elhisz, amit a TV-ben lát/hall. És ha holnap azt mondanák, hogy csak forgácsolt alumíniumot kell enni, ez tudományosan bizonyítottan elég a szervezetnek, akkor biztos vagyok benne, hogy lennének követők....

2009. febr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%

Jajj ne má ezt a gyilkolós hülyeséget. A világ ilyen, ez van.

Am meg, őszintén a növényeknek nincs életük? Az a baj, h nem mozognak, vagy nincs agyműködés? És mikortól számít értékes életűnek egy élőlény, a rendszertan melyik fokán? Ha elpusztítassz egy növényt, akkor többet az se éled fel. Ha elfogyasztassz egy magot, abból nem kel ki új élet. Pedig már benne volt az új élet.

Lássuk, ha kivágunk egy fát nem gáz, mert asztalt lehet venni, tehát a növényvilágnak nincs élete, csak az állaténak, igaz? És mikortól, csak a gerincesek törzsétől, vagy már az ízeltlábúaktól is? De gondolom az amőbától még nem.


Ami tetszett a vega apuka, és tényleg igaza van, meg aztán egy orvost kell megkérdezni, mert úgyis az orvos jobban tudja mint a "világmegváltók".

2009. ápr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%
Én kb 5éves korom óta vok vega... Állítolag oviba mikor kaja volt egyszer csak elkezdtem undorodni a hustól... Mindig mondtam az ovónéninek h nekem nem kell ez a büdiség:DDD
2010. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
18:43 : büszke lehetsz magadra. Nem az a természetes, hogy nem eszünk húst. Amúgy a vegák akarnak tipikusan másra erőltetni minden ilyesmit,azt hiszik a "húsevők" reggelire zsírt isznak, és kolbászon élnek... Ez a gyilkosság duma meg egyenesen nevetséges. Aki meg a saját gyerekét akarja vegának nevelni, az vállalja, hogy egy vézna, immungyenge lúzer is lehet.
2010. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
100%

21.14es

Nem azért nem eszek húst mert gyilkolás meg stb hülyeség amit itt összehordtál...

Jah és képzeld egyáltalán nem vagyok gyenge, az immunrendszerem se az, és lúzer se vagyok....;)

2010. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ajánlom a vegák figyelmébe a biológia órát, illetve ez alapján saját fogsoruk vizsgálatát. Elárulom, hogy az élővilágban a fogsorból látható, hogy melyik állat növényevő és melyik mindenevő. Azt is elárulom, hogy az ember fogsora mindenevő"


-Én meg elárulom,hogy a fogsorunk alapján többek között a növényevő gorillával állunk rokonságban.

2010. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem rokonságról beszélek, hanem FOGSORTÍPUSRÓL!

Az ember fogsora mindenevő. Innentől kezdve nem vagyunk zebrák. Hamarosan kitalálják, hogy az az igazi vega, aki a nemlétező (de majd kitalálják, hogy mégis van ilyen) előgyomrába felöklendezi a füvet. :D

2010. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én meg arról beszélek,hogy az olyan fogsortípussal,ami nekünk is a rendelkezésünkre áll,bizonyos állatok természetes körülmények között növényeket fogyasztanak.Nem sokkal inkább úgy néz ki a dolog,hogy a mindenevő fogazatnak kategóriái vannak?Némelyik ilyen faj húst is eszik,mások a gumós zápfogukat gyökerek,gumók,gyümölcsök őrlésére használják(ők ettől mindenevők-hogy nem csak zöldet esznek). A kérődzőket meg ne keverjük bele,csak azért mert ők is növényevők!Ha észrevetted,én is tartom magam a tényekhez.

A húsevők meg azt fogják kitalálni,hogy az ember azért mindenevő,mert a gyümölcs fogyasztása mellett a nők időnként csapatokba verődve vadásznak,és hatalmas szemfogaikkal,éles karmokkal terítik le a vaddisznót?

:)

2010. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
56%
Nézzél meg egy vércsoport diétával foglalkozó anyagot. Úgy emlékszem, ott van olyan vércsoport definiálva, amelyiknek a hús egyáltalán nem való. Talán az egyezés - mármint az, hogy éppen olyan vércsoportú a baba, amelyiknek nem való a hús - magyarázatot adhat a dologra.
2010. máj. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%
Indiában igen, mert ők erre vannak szelektálva.
2010. jún. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!