Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért provokálják itt napi...

Miért provokálják itt napi szinten a vegánokat?

Figyelt kérdés

Miért fáj ez ennyire az embereknek, ha valaki ezt az életmódot folytatja?


Egyre inkább azt látom, hogy sokan inkább titkolják, mert már elegük van a támadásokból.


2019. okt. 26. 15:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
63%

A vegánok maguknak köszönhetik mindezt. Régebben is léteztek „vegánok”, senki sem bántotta őket. Csak tudod mi változott? Hogy ebből már divatot próbálnak teremteni, kampányolnak, ráerőszakolják másokra az akaratukat, négyszemközt meg okoskodnak... Felhoznak „tudományos” cikkekekt alapul, aminek kb. semmilyen hivatkozása nincsen, tehát egy fals publikációra támaszkodnak. Az a rengeteg könyv is csak egyénekről szól, nincsen globálisan vizsgálva az, hogy másnak is bejönne az, hogy csak zöldséget eszik és pl. nem lesz rákos ÉS nem vesznek figyelembe más faktorokaz. A másik, hogy a negatív tulajdonságokat kiemelik, a pozitívak mint ha nem is léteznének...


Ugyanolyan agymosottak tudnak lenni tőle az emberek, mint egy vallási irányzattól. Akinek a vegánság a jó, az tartsa meg magának, és fogadja el a másik nézetét is és nem lesz galiba.

2019. okt. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
61%
Nyílván mondjuk Ópusztaszeren nem valószínű, hogy vegán aktivisták hadába futsz bele, de Pesten a váci utcán, Deák téren nem egyszer futottam bele vegán aktivistákba.
2019. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
48%
Az emberek nem tudják elviselni, ha valaki más mint a tömeg. Félreértés ne essék én csak húst nem eszem és egy szóval soha senkinek nem mondtam hogy ne egyen, mégis ha kiderül kapom az oltást ezért nem szoktam hangoztatni. Nem tudják elviselni, hogy valaki ha sajnálja az állatokat akkor nem zabálja meg őket. Érdekes az is hogy akik ezt az életmódot folytatják azoknak vannak érveik, hogy mégis miért, akik meg csülökkel a pofájukban gépelnek a zsíros billentyűzetről csak annyit tudnak odaböfögni, hogy "megisszatok a halak lakhelyet hahaha" vagy "megeszitek eloluk a fuvet hahahaxddlol".. Szánalmas az egész. Törődjön mindenki a saját dolgával.
2019. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
62%

@16:59


Pont ez a baj hogy sokuk nem csak a saját dolgával törődik, hanem ilyen szélsőséges módszerekkel próbálnak téríteni olyan embereket akiknek semmi indíttatásuk nincs erre.

2019. okt. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
50%

Vegaként irom, hogy a kérdezőnek igaza van. Soha senkinek nem mondtam, hogy ne egyen húst stb. Ehhez képest rendszeresen kapom a megjegyzéseket, támadásokat, hogy mi az, hogy én nem eszek húst, mekkora baromság stb.

Sokakkal ellentétben eléggé olvasott vagyok a témában és tapasztalatom is van, hiszem mindkét oldalon álltam. Én is voltam húsfogyasztó. Aki pedig nem volt vega az ne okoskodjon már! Az egészségem sokat javult, a bőröm teljesen kitisztult! Én büszke vagyok, hogy igy élek, a többi pedig nem érdekel. Értem ez alatt azt, hogy ha a kritizáló szomszédnéni bezabál egy oldal szalonnát egy röpke hét alatt, akkor szive joga. Egyen amit akar. Érdemes elolvasni néhány kutatást is, hogy a húsevők és a vegák között hány rákos beteg van. Meglepődnétek. Mindenki saját maga dönt, de én egy cseppet sem szoktam sajnálni azokat az embereket, akik össze vissza zabálnak, aztán hoppá jön egy szivbetegség.

2019. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
53%
Jah és azt még szeretném hozzátenni, hogy Magyarország messze elmaradottabb ilyen téren. A magyar mentalitás eleve olyan, hogy no comment...Szerencsére már külföldön élek és itt egyre jobban terjed a vegán étrend. Annyi termék van, hogy nem győzök válogatni. Az emberek hozzáállása is más.
2019. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Szerintem azokkal van a gond, akik nem tudják szó nélkül hagyni az ilyet. Ennyi erővel mindenki szekálhatná a másikat valamiért, mert nem vagyunk egyformák.

Egyébként meg a fröcsögők legnagyobb része még csak vegánt sem látott, nemhogy aktivistát.

Kivéve persze az interneten néhány felvételen.

2019. okt. 26. 17:16
 18/35 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem szimplàn azért,mert a lelkük mélyén tudjàk,hogy egészségesebb lenne àttérni a húsmentes/vegàn étrendre,de nem tudnak. Nincs kitartàsuk. Én sokszor neki futottam a vegànsàgnak,de bevallom őszintén,hogy sokszor kudarcot vallottam,aztàn mondtam is egyből ,hogy hülyeség is az egész. Most màr nem lesz több próbàlkozàs,most màr àtkattant az agyam. :)
2019. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Fura nekem ez a gyűlölet. Indokolatlan.
2019. okt. 26. 17:36
 20/35 anonim ***** válasza:
30%

Dohányzom, iszom, szerinted nem pont arra szarok a legmagasabbról hogy a vegán étkezés egészséges-e? XD

Egyszer csak kíváncsiságból próbáltam ki egy napig hogy milyen húsmentesen étkezni, hát borzalom. :D

2019. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!