Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményetek hogy házi...

Mi a véleményetek hogy házi kedvenceinket (kutya, macska) vegán módon táplálják?

Figyelt kérdés
Nekem mint vegánnak ez egy nagy dilemma. Sajnos a vegán csoport adminisztrátora a Facebookon ezt a témát valamiért nem engedte kitenni nem tudom mi olyan rossz ebben...
2019. nov. 13. 22:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
71%

Állatkínzás egy ragadozót növényi táplálékkal etetni.

Attól, hogy vegán vagy, még nem kell rákényszerítened ezt a dolgot másokra. Az oroszlánnak is salátát adnál? A macska, kutya se más. Ők nem tudják megmondani, mit gondolnak erről. De tegyél a macskád elé egy adag húst és egy adag zöldséget és nézd meg, melyiket választja. Ne akard átnevelni őket. A nyúlból sem tudsz ragadozót csinálni.

2019. nov. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
68%
Vegánként én sem támogatom
2019. nov. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
A fogazat az semmi, nézd meg pl a panda fogát, pedig ő növény evő...
2019. nov. 14. 06:54
 14/32 anonim ***** válasza:
90%

Felháborítónak tartom.

Felnőtt ember olyan étrendet követ, amilyet akar, nekem egyébként szimpatikus a vegán felfogás, de gyerekre és ragadozó állatra NEM erőltetjük.

Halál komolyan nem bírom egyszerűen felfogni, hogy aki ennyire vegán, hogy az állatát se szeretné hússal táplálni, az MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT tart ragadozó állatot??? Miért nem jó egy nyuszi, vagy papagáj vagy valami egyéb növényevő állat? Mintha kötelező lenne kutyát vagy macskát tartani....

2019. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%

#14 kiegészítés:

Bennem ilyenkor az is felmerül, hogy egy vegánnak egyáltalán hogy juthat eszébe ilyesmi, hogy egy állatot a saját kénye-kedve szerint tart, figyelembe se véve a szükségleteit. Most akkor nem az van, hogy a vegánok nem akarják kizsákmányolni, kihasználni az állatokat? o.O

2019. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
82%
Ja igen, és még egy kis fun fact: az óriáspanda se "vegán", szóval ez rossz példa volt. :)
2019. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
16%
Én úgy tudom a kutya jól elvan növényi étrenden, sőt, jót is tesz neki. Ennek ellenére az én kutyám is kap húst(úgy, hogy én nem eszek), de a macska ragadozó állat, tőle semmiképp nem vonnám meg, de igazából én nem is szándékozom ráerőltetni senkire az én nézeteim, még a saját háziállatomra sem.
2019. nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
90%

#17

"jól elvan" = hosszabb idő alatt betegszik bele, mint a macska, tovább tud vegetálni növényi koszton.

Én megértem a vegánokat, de a biológiát, a törzsfejlődést nem tudja senki felülírni.

2019. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
76%
Elhiszem hogy nagy divat lett növényevőnek lenni de azért nem kell teljesen meghülyülni.
2019. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
81%
Elmebetegek. A kutyának és a macskának kell a hús, aki nemtudja elfogadni, hogy a házikedvence eszi az az alapján válasszom hobbiállatott. Rágcsálók, madarak tök jól elvannak sőt vega kaja kell nekik.
2019. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!