Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményetek hogy házi...

Mi a véleményetek hogy házi kedvenceinket (kutya, macska) vegán módon táplálják?

Figyelt kérdés
Nekem mint vegánnak ez egy nagy dilemma. Sajnos a vegán csoport adminisztrátora a Facebookon ezt a témát valamiért nem engedte kitenni nem tudom mi olyan rossz ebben...
2019. nov. 13. 22:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
94%
Azok idióták! Ha valaki vegán, csinálja, az ő dolga, de a szerencsétlen állatot ne kínozza már. Ezek húsevők éppen úgy, mint egy farkas vagy egy oroszlán, csak kicsit kisebbek, de azért még húsevők.
2019. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
37%
Aha,a fogazat semmi. Szóval csak találomra nőnek az élőlények szájába:D Nincs több kérdésem . Amúgy az ilyen szintű tudatlanság már szégyellni való .
2019. nov. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
64%
Van egy kérdésem! Ha lesz egyszer egy gyereked, akkor megfosztod tőle még az anyatejet is mondván, hogy nem növényi eredetű. Gondolkozz egy kicsit. Amikor egy húsevő állattól megvonod a húst, amire a szervezetének, a lényének, az étrendi "vágyainak" szüksége van, akkor pont ilyen "bűntettet" követsz el. Figyelj, nincs semmi rossz abban ha te, vagy valaki vegán és neki, neked az jó. De csak és kizárólag mindenkinek maga felett van joga dönteni. Egy másik élőlényre nincs senkinek joga rákényszerítenie a saját szokásait. Mert ami nekd jó, az a másiknak nem. De tegyél fel egy kérdést magadnak. Ha mondjuk egy állatkert igazgatója lennél, akkor az oroszlánokra, a krokodilokra, vagy a többi húsevő állatra is rákényszerítenéd a vegán étkezést.
2019. nov. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
87%

Attól , hogy te nem szeretsz egész nap a vízben úszkálni, attól az akváriumi halaidat még abban tartod, nem de bár ?

:)


Hogy is van az a régi okosság ?


" Amit megszelídítettél felelősséggel tartozol érte. "


Ha egyáltalán felmerült benned ez a kérdés, akkor valószínűleg nem leszel jó gazdi sosem.

2019. nov. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
87%

Az a véleményem hogy állatkínzás.

Elvileg azért szoktak az emberek vegánok lenni, mert szeretik és védik az állatokat. A kutyának, macskának, akkor jó ha húst eszik, vegánként ha védeni akarod őket, az elveid része kéne hogy legyen hogy a nekik megfelelő táplálékkal látod el a kedvenceidet. Rengeteg vegán gond nélkül meg tudja ezt oldani.

Ha te nem, akkor vegyél nyulat.

2019. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
25-ös ez nagyon jó volt. Praktikus megoldás a problémára. Vegyen nyulat. :)
2019. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként... Én nem kötekedésből kérdeztem, én tényleg kíváncsi vagyok, hogy aki meggyőződéses vegán, az miért választ ragadozó, húsevő kiskesvencet. Ha belegondolok, nekem nem férne bele hogy ilyen állatot tartsak, ha vegán lennék, fura lenne. De olyan jópofa "vegán" kisállatok vannak, lehet közülük is olyan fajtát találni, amelyik megfelel a gazdinak, akkor miért nem jók ők?
2019. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Metionin ***** válasza:
94%
Szerintem hülyeség. Te a testeddel azt csinálsz amit akarsz, azt eszel amit akarsz. Az állat viszont a te felelősséged, úgy kell táplálni ahogy neki a legjobb, nem pedig úgy ahogy te eszel. Ha ez nem tetszik, akkor tarts növényevő állatot.
2019. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Sunshinedoll ***** válasza:
58%

Nem kéne, hogy dilemmátokozzon. A macska ragdozó állat, beledöglik, ha vegán kaját adsz neki. Mivel a kutyát jóval régebb óta háziasította az ember és amúgy is mindenevő, kutyát lehet vegán diétán tartani, de nagyon figyelni kell a tápanyagokra, szerintem egyszerűbb neki is húst adni. A miénk kap vegyesen zöldséget, zabot meg csirkehúst is.

Macskának csak húst szabad!

2019. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#27: Két lehetőség jutott eszembe: már volt kutyája v. macskája, amikor vegán lett, vagy egyszerűen imádja a macskákat/kutyákat, jobban szereti őket, mint a többi kisállatot.

Amúgy úgy tudom, a szigorú veganizmus elítéli bármilyen házi kedvenc tartását. Persze ezek az elvek, a való élet más kérdés... Ha valaki igazán szereti a kutyáját, macskáját, akkor úgy eteti, hogy az állatnak jó legyen, mert azt szeretné, hogy egészséges legyen és sokáig éljen.

2019. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!