Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lett ennyire divat a...

Miért lett ennyire divat a vegánság, talán ennyivel empatikusabbak lettek az emberek?

Figyelt kérdés
2020. febr. 8. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Van ennél hülyébb divat is.... És birkák is, akik minden divathullámra felülnek. :-)))))) majd elmúlik és lesz helyette más őrület...
2020. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vettem észre hogy sokkal könnyebb manapság vegán étrendet követni. Több étterem, gyártó stb. veszi figyelembe az ilyen igényeket, így egy átlagos embernek is könnyebb áttérni a vegán táplálkozásra. Sokan vannak úgy vele, hogy túl macerásnak, nehezen kivitelezhetőnek látják a vegánságot, így inkább bele sem vágnak. Most, hogy a polcokon minden 3-4 terméken jelölve van, hogy vegán lényegesen egyszerűbb.


Ettől függetlenül én nem kimondottan vonnék párhuzamot a vegánság és empátia között. :D

2020. febr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Az emberek többsege vagyik arra, hogy valahova tartozzon. Ide a legegyszerűbb.
2020. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Mégis, mi az empátia abban, hogy eleszik az állatok elől a növényi kaját?

.

"Miért lett ennyire divat"

Azért, amiért bármi divat lett.

Valaki kitalálta, aztán sokan utánozták.

.

Mint a birkanyájnál: a szamár kitalálja, merre menjenek és a sok birka követi.

2020. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

#4 "Mégis, mi az empátia abban, hogy eleszik az állatok elől a növényi kaját?"


Remek megjegyzés! :-) Grat. :)

2020. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Omnifix válasza:

Ez is azt mutatja, hogy az embereknek szükségük van a vallásra. A veganizmus is egyfajta vallás.

Valamiben hinni kell. Hiszek benne, hogy ha vegán, paleó, stb. ételeket eszem, akkor gyorsabb, okosabb, szebb, egészségesebb, stb leszek.

Ez jót tesz a léleknek, kivéve, ha erőltetjük, vagy bűntudatunk van, mert vétkeztünk.

2020. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Részben divat, részben könnyebb lett.


Amit még nem említett senki: a környezetvédelem is népszerűbb és menő lett, és a vegán étrendnek átlagosan kisebb az ökológiai lábnyoma, mint a sok húst tartalmazónak. Ezért mind a divatkörnyezetvédőknek jó mutogatni való, hogy bezzeg én vegán vagyok, de ugyanakkor aki komolyan gondolja, az meg tényleg ki tudja hozni jóval kisebb ökológiai lábnyommal vegánként az étkezését.

2020. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Én pl 80 az az NYOLCVAN kg-ot fogytam ezzel az étrenddel és valószínűleg már nem is élnék ha nem veszem fel a növényi étrendet.
2020. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 7

És ugyanezek a "nagy környezetvédők" évente 5-6x "kiugranak" New Yorkba, Párizsba, Berlinbe shoppingolni, vagy várostnézni…

LOL

2020. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 szeretnék én a te világodban elni.
2020. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!