Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért így állnak sokan a...

Miért így állnak sokan a vegán táplálkozáshoz?

Figyelt kérdés

Egy minden evő ismerősömet elvittem egy vegán étterembe.

Tök finom ételek voltak de ő semmit nem evett, mindent szidott, picit kóstolta és csak a rosszakat mondta hogy ezeket hogy lehet megenni. Pincérrel még "poénkodott" is hogy... Na jó akkor egy jó adag köröm pörköltöt kérek....


2020. febr. 20. 19:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%
Lehet hogy tényleg nem volt finom neki én sem eszem meg bulgur szejtán és társait ,de egy finom gyümölcsös,zöldséges ételt ,igen .
2020. febr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
54%

#4 off topic kommentedre jön az off topic válaszom.

Egy etikai álláspont helyességét nem annak szélsőséges mivolta határozza meg.

A rabszolgaság eltörlését támogatók is szélsőséges csoport volt. A nők jogaiért harcolók is szélsőséges csoport volt.

Filozófiai síkon ezt még egyszerűbb demonstrálni: Tegyük fel, a népesség 98%-a támogatja a gyerekek molesztálását, 2%-uk (a szélsőséges csoport) etikátlannak tartja ezt.

A logikád szerint szélsőséges = rossz, nincs értelme. Látod már mennyire abszurd a felvetésed? Ennyit az észérvekről...

A kérdésre válaszolva, a legtöbb ember kognitív disszonanciában szenved. A sztereotípia szerint, a vegánok étrendje kb 1 levél salátából, néhány szelet uborkából meg répából áll. A vegán kaják íztelenek. Csak abba nem gondolnak bele, hogy szinte az összes fűszer( ami az étel ízvilágát adja) vegán. Nyilván az ilyen mentalitással nehéz mit kezdeni. Csinálhatsz te bármilyen finom vegán kaját, a pszichés meggyőződés( a sztereotípiának igaznak kell lenni a vegánokkal kapcsolatban, különben összeomlik az addig felépített világkép) a nyitottság hiánya miatt nehéz eredményt elérni.

2020. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
39%

Mert bunkók, és szerintük minden hülyeség, ami nem úgy van ahogy ők szeretik/megszokták.

Egyszerűen nem mennék ilyen proli ismerősömmel máskor nyilvános helyre.


Nem vagyok vegán, de ha étteremből akarok ebédet, akkor 2 vegán étterem közül választok általában, ott vannak a legfinomabb kaják. Inspirációnak is vegán recepteket szoktam keresgélni a neten, sokkal kreatívabbak - aztán lehet, hogy én végül igazi sajtot rakok a kajába.

Nem tudom felfogni, miért kéne bunkózni meg ilyen humorheroldként viselkedni.

2020. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, kérdező, először is nem értem, hogy mindenevő ismerősödet miért vegán étterembe vitted. Meg akartad győzni, hogy mennyire jó a vegán kaja? Nos, nem sikerült. Így jártál.


Te mit tettél volna, ha ugyanez az ismerősöd meghívott volna egy steak bárba. Dicsérted volna a kaját?


Fogd fel, nem ízlett neki. Ez van.

2020. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
45%

#14

Ha nem vagyok hajlandó semmit megenni x étteremben, akkor mondjuk előre udvariasan visszautasítom a meghívást, és/vagy javaslok másik helyet.

Ennek semmi értelme, hogy odamegyek és alpárian viselkedek.

2020. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
65%

Nincsenek vegán barátaim, pont azért nincsenek, mert a jó barátokkal az ember időnként összeül enni.


Sokáig nem tudtam, hogy a vegánság egy világnézet, azt hittem, csak egy táplálkozási szokás. Engem viszont aztán baromira nem érdekel, ki mit eszik. Egészen addig, ameddig én is megjártam. Sógorom hozta el vacsorára a barátnőjét. Mivel a vacsora kerti sütögetés volt, és a sógor elfelejtette közölni, hogy anyu vegán, kissé kellemetlen volt a helyzet.


De sebaj, a kamrában volt kukorica, cukkini, és millió másféle zöldség, azokat is lehet grillezni.


Aztán a barátnő közölte, hogy hogyan is képzelem, hogy megeszi azt a zöldséget, amit azon grilleztek, amin a tarját.


Na itt szakadt el a cérna. Mert nekem tudnom kellett volna, hogy ez neki nem opció. Nem tudtam. Nem is akartam tudni. Miért is kellett volna tudnom? Hát elirányítottam őket a legközelebbi vegán étterembe.


Hát én ezért kerülöm a vegánokat.

2020. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudta hogy vegán étterembe megyünk..
2020. febr. 21. 12:27
 18/28 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, ezt mondjuk illett volna megemlítened neki...
2020. febr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 qkker1 ***** válasza:
50%

"Valóban nem tudta hogy vegán étterembe megyünk.."


És még csodálkozol?!

2020. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
9%

Megkérdezhetem, hogy miért lett 0%-ra értékelve a #13-as válaszom? Kíváncsi vagyok.

Köszönöm

2020. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!