Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák, hogyan szerzik be a...

A vegák, hogyan szerzik be a szükséges fehérje bevitelt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel 50g fehérjét kell bevinni egy nap. Azt még is, hogy viszi be egy vegán?


Pl 100g vöröslencsében van 23g fehérje. viszont ha ezt megfözöd akkor marad 7-9g fehérje.

A vöröslencse pedig egy kifejezetten jó protein forrás..


2020. jún. 15. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
például szója, 41,6 gramm fehérje van benne
2020. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Tofu, szejtán, olajos magvak, kel, spenót, brokkoli...
2020. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

A hüvelyesek, szejtán, szója (aki bírja), a tzöldségfélék is tartalmaznak fehérjéket.

Nem csak egy féle élelmiszert esznek egy nap, simán megoldható.

Az említett vöröslencse példával meg valamit nem jól gondolsz:

Ha megfözöl 100 g vöröslencsét, akkor abban a fehérje marad ugyanannyi, csak a tömege lesz több - nem pedig kimegy belöle a fehérjetartalom.

Amit félreértettél, az az, hogy 100 g nyers lencsében van 23 g fehérje, ez a mennyiség megfözve lesz kb 300 fött lencse. Ha a megfött lencséböl veszel 100 g-ot, abban értelemszerüen kevesebb a fehérje, de nem azért, mert kiment belöle, hanem mert a 100g nyersnek csak egyharmadát fogyasztod el.

De a 100 g nyersböl készült mennyiség minden gond nélkül elfogyasztható, és benne van a 23 g fehérje.

2020. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

Aki egész nap chipszet meg energiaitalt meg sajtburgert zabál hogy szerzi be szükséges fehérje- és rost- és vitaminbevételt?


Egyrészt kicsit bicsaknyitogatónak érzem, hogy senkit nem érdekel a másik tápanyagbevitele egészen addig, amíg ki nem derül, hogy valaki vega.

Másrészt meg, hogy normális választ is adjak, természetesen a magas fehérjetartalmú növényekből, elsősorban hüvelyesekből. Csicseriborsó, babfélék, quinoa, lencse.

Én mondjuk rendszeresen edzek is, így néha szoktam fehérjeturmixot is inni, hogy adjon egy kis löketet. Illetve magas fehérjetartalmú algaporom is van, amit néha belekeverek a reggelimbe. De ha nem edzenék, nem innék ilyeneket, bőven elég a rendes élelmiszer. Nem csak a lecsóválogatás létezik a zöldségespultban :D

2020. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ahhhaaaa. most már értem:D Nagyon szépen köszi kedves 3.:)
2020. jún. 15. 20:30
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

A sok hüvelyestől nem fáj a gyomrotok? Nem puffadtok?


Nekem nem igazán bírja a gyomrom.

2020. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

A 3-as vagyok, szivesen segítettem. Rengeteg ember eltéved emiatt, sajnos nem sok helyen lehet megtalálni ezt az infót, vagy nem is gondolnak rá.

6-os: A hüvelyesek nem egyformák, ki kell keresni, kinek mi az, amit bír. De ha normálisan mülködik valaki emésztése, és hozzászokott a különbözö növényi táplálékokhoz, akkor nincs baja tölük.

Nekem pl azóta nem árt semmilyen zöldségféle, nem fújódok fel töle vagy nem fáj a gyomrom, amióta nem eszem állati termékeket, ezt korábban én sem tudtam volna elképzelni.

2020. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

A fehérjebevitel nem gond ,inkább a szénhidráttal lehet nagyon elszállni ,ha valaki teljesen vegán . Oké,hogy megeszel 100 g vöröslencsét ,amiben már van egy értékelhető mennyiségű fehérje (20-25 g), de bevittél vele 50+ gramm szénhidrátot .

Én ezért álltam le a vegán kajálással, brutálisan sok szénhidrátot fogyasztottam ,hízni nem híztam mert rengeteget sportolok,de nem érzem jól magam 250-300 g ch-val,állandóan éhes voltam . Mondjuk nálam nehezítő tényező ,hogy sokféle ételallergiám van ..

De a fehérjét azt be lehet vinni simán ,teljesen növényi étrenden is.

2020. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az, hogy ehes voltal igazabol annak lehetett betudni, hogy valoszinuleg rostban szegenyebb volt az etkezesed es magas volt az inzulin valasz egy etkezes utan.


Ha hirtelen felmegy a vercukrod majd le akkor jon az ehseg erzet.



Szoval a koret melle nem szabad sajnalni a zoldsegeket.

En legalabb is ebben az esetben nem szoktam megehezni es van mikor emiatt megengedem magamnak, hogy ne vacsorazzak ezaltal az autofagia is talan aktivabb.

2020. jún. 17. 17:00
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem táplálkozom rostszegényen , egyszerűen nem működöm jól magas CH mellett. Igaz előtte évekig 50-100 gramm CH ettem,ahogy most is , levert,fáradt ,és éhes vagyok több száz gramm CHval. Heti 4 súlyzós edzés + 30 km futás mellé sincs szükségem több száz grammm szénhidrátra. Napi 1 kg zöldség most is lemegy .

Sajnos magvakat nem igazán tudok enni,pedig azzal ki tudtam volna lakaítani egy zsírdusabb,alacsonyabb CH-s növényi táplálkozást. Sokan 300-400 g ch beviteltől cukorbetegség közeli állapotba kerülnek,vagy inzulinrezisztencia alakul ki ,persze ez nem csak növényi táplálkozás mellett történhet meg.

2020. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!