Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire szigorú a - 500kcal...

Mennyire szigorú a - 500kcal (súlytartáshoz szükséges bevitelhez képest mínusz 500kcal diéta - életmód váltás- esetén)? Mennyire baj, ha kevesebbet eszek?

Figyelt kérdés
Az van, h kb 1, 5 hónapja életmód váltásba fogtam. 119kgról indultam. Elhagytam a liszt is cukor kb 90%, plusz figyelem a makrókat és a kcal bevitelt. Namost a súlyom, nemem, korom, aktivitásom alapján a súlytartáshoz 3e kcal felett volt a bevitel, és mindenhol azt olvastam, h ezt 500nal többel nem tanácsos csökkenteni, mert a szervezet raktározni fog. De egészséges ételekkel egyszerűen képtelen vagyok még 2e is fogyasztani. Az első 2 hétben még ment az 1800-1900,de mivel folyamatosan alakító, h mi esik jól és mi nem, már ott tartok, h ha megeszek 1200-1300,az már erőltetett menet, vagy vlmi kis nasi is van benne (aszalt almát szoktam enni, amin van minimális etcsoki bevonat). Ha nem erőltetem, csak úgy simán eszem amennyi jól esik, akkor 1000-1100 körül vagyok. És tudom h elméletileg a heti fél kg a jó, de mivel nagyon kövér vagyok, eleinte ennél többre számítottam, ami be is jött, mert 1 hónap alatt 7kg leszaladt, viszont utána két hetet alatt " csak" 1. Normális, h ilyen gyorsan lelassul? Azt hittem, h amíg nagyon sok feleségem van, addig gyorsabban szaladnak le.

2019. ápr. 13. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

1000kcal napi szinten még egy 50kg-os embernek is kevés, kétlem, hogy nem bírsz többet enni.

De. Valószínűleg pont ezért lassult be a fogyás mert elkezdtél koplalni. Éhezik a szervezeted, ezért raktároz.

A 3000kcal rengeteg fogyáshoz, gondolom a 110kg-os súlyoddal nem tudsz annyit mozogni, hogy ehhez a mennyiséghez érdemben kalóriát égess.

Tehát a 3000 sok, az ezer nagyon kevés, szerintem tartsd azt az 1800at amit írtál.

Ha sikerült 120 kgra felhíznod, akkor nem jelenthet gondot napi 1800kcalt megenni, mert addig a dupláját is megetted.

Mozgásról nem írsz semmit, pedig az is kell.

2019. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!


Nyilván könnyű volt úgy meghizni, h napi több zacskó csipszet, tábla csíkokat, reggeli-vacsira édes péksütit ettem, zsíros, olajban sült husokat, köretet.

Mivel mindezt elhagytam, csak csmellett, halat eszek, bulgurt, zöldséget, gyümölcsöt,tojást, így mennyiségileg sokkal többet eszek, mint előtte.

A váltás utáni első hetekben bolti zabkását ettem, ezt is lecseréltem házira, rizs helyett bulgur... Sok kenyeret régebben ettem régen, azt váltottam tönkölybúza kenyérre, de már az is csak vésztartaléknak van a fagyóban, mert amit lehet, zöldséggel eszek kenyér helyett. Napi 4 étkezésem van, a reggeli a leg nyögve nyelősebb, mert gyakran egyáltalán nem kívánok semmit az ébredés utáni órákban.


A mozgással még kissé hadi lábon állok, úszni járok hetente 1x 1,5 órát, illetve a sétát erőltetem, napi min fél óra kicsit gyorsabb tempóban.

Amit még szeretnék (csak még pár kg mínusz után) az egy bicikli.

(amúgy nem tudom mennyit számít, de heti 70 órát dolgozom. Emelek, hajolok, guggolok egész nap non stop 😁)

2019. ápr. 13. 10:51
 3/17 anonim ***** válasza:

Keves ez a kaloria.

Tipp: igyal tejet, teat mezzel reggel, ez is mar 2-300 kaloriat jelent. A rizs sztem nyugodtan mehet neked, akar fott krumplit is ehetsz. En vacsira szeretem a tonhalsalit, zoldsegek+riomare+2 fott tojas es ez is 400 kaloria mar vagy tobb. Ha az elejen igy megszoritod magad kesobb nem lesz hova csokkenteni a bevitel es lehet falasrohamok is rad fognak torni

2019. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Turmixot (eper, banán) szoktam inni, szinte minden nap a hús mellé használok főző tejszínt, a salátába sajtot, tojást is rakok, esetleg felvágottat. De már nagyon kell erőltetem a plusz dolgokat, csak azért, h több legyen a kcal, de közbe nem is kívánom, v nem esik jól.
2019. ápr. 13. 11:34
 5/17 A kérdező kommentje:
Régebben is ilyesmiket főztem, ettem, csak ezek mellé ment a rengeteg édes pekaru, csoki, nasi, 5-6 szelet fehér kenyér, reggeli teamba 4-5 evő kanál cukor, etc.. Most h ezeket elhagytam, nem érzek szenvedés, nem hiányzik, és éhséget se érzek
2019. ápr. 13. 11:36
 6/17 anonim ***** válasza:
Hat szivesen cserelnek veled, en 70 kilo vagyok es probalom az 13-1400 kcalt tartani de sokszor megszaladok 15-1600ig:D itt egy kis dio, ott egy kis alma, :(
2019. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Gondolom szándékosan nem menne. De inkább arra kell görcsölnöm, h több legyen, és így most marha nehéz.
2019. ápr. 13. 11:39
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm mindenkinek a segítséget, ráhajtok a több értelmes kcalra. Nem gondoltam vna h egyik végletből a másikba esek 🤔😁
2019. ápr. 13. 12:05
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha szereted a ràgcsàkat( csipsz miatt gondolom) akkor vigyél be olajos magvakat az étrendbe. Azok megdobjàk a kalóriàt de egészségesek. Szerintem marha keveset eszel és a szerveted bosszút fog àllni.

Esélyes hogy kevés a zsírbeviteled egyébként. Ha főleg cssak zöldséget eszel lecsökkent a szénhidràtbebiteled. Olyankor meg kell emelni a zsírt mert kevés lesz a kalória. Èn is magokkal tornàztam fel meg kókuszzsírral a kalóriàm és 1800-2000 közt van, szénhidràt 100g alatt, zsír 120 körül, fehérje 110.

Ezzel fogyok, Màsfél hónap 6 kg mínusz. Így nem éheztetem a szervezetem.

2019. ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ma pl 57 zsír, 125 szénhidrát, 93 fehérje. 1394kcal
2019. ápr. 13. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!