Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák, hogyan szerzik be a...

A vegák, hogyan szerzik be a szükséges fehérje bevitelt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel 50g fehérjét kell bevinni egy nap. Azt még is, hogy viszi be egy vegán?


Pl 100g vöröslencsében van 23g fehérje. viszont ha ezt megfözöd akkor marad 7-9g fehérje.

A vöröslencse pedig egy kifejezetten jó protein forrás..


2020. jún. 15. 19:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A kettes tipusu cukorbetegseg nem a sok cukornak koszonheto, hanem a feherje es zsirban gazdag etelek utani magas cukorbevitel.


Ez teljesen kikesziti a hasnyalmirigyet es akkor annyi.


Ez a jelenlegi allaspont.


Illetve hiaba eszel 300-400g ch-t..ha az jo minosegu akkor a rost miatt ugy se lesz nagy inzulin valasz, hanem egyenletes.


Szoval nem a ch az ordog hanem a rosszminosegu etel.


En amugy a mediterran dietat uzom. Az egy remek aranykozeput. Sok noveny, keves hus.

2020. jún. 17. 17:22
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem is azt mondtam,hogy az az ördög,de sokaknak gondot okoz. Nem mindenki egyforma,egyáltalán nincs olyan táplálkozási forma ami minden egyes embernek tökéletes . Én magam elég sokfélét kipróbáltam ,ezek az én tapasztalataim,akkor is ,ha te nem hiszed el,hogy rosszul vagyok 400 gramm szénhidráttól ,pedig nem eszem szemetet.

Hidd el,elég sok erőemelőt ismerek, nem rosszminőségű ételt esznek,egyszerűen túl sok szénhidrátot ,és 10/5 már inzulinrezisztens .Innen csak egy apró lépés a cukorbetegség .

Na de senkit nem célom meggyőzni , én belátom,hogy sok embernek viszont működőképes,vígan elvannak ezzel és jól érzik magukat .

2020. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

En elhiszem neked, hogy ehes leszel. Meg, hogy mas is ehes lesz es nem jott be. Ez rendben van.


Viszont rezisztens senki sem lesz a magas szenhidrat beviteltol ha ehhez parosul megfelelo mennyisegu rost.


A rost lenyege epp az, hogy a belekben masszat kepez es lassitja a cukor es kemenyitok gyors felszivodasat.


Igy egyertelmuen magas inzulin termeles sem lesz, nincs mi lefarassza a hasnyalmirigyet.


Viszont ha valaki sok zsirt eszik es feherjet..amire jon meg cukor..na az farasztja. Mert mindegyik inzulinvalaszt produkal.

2020. jún. 17. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!