Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Elsősorban olyan vegetáriánuso...

Elsősorban olyan vegetáriánusoktól kérdezném, akik azért nem esznek húst, mert ez az állatnak szenvedéssel jár, vagy pedig vallási okból, mert gyilkosság: a tenyésztett húst megennéd?

Figyelt kérdés

Kiváló minőségű, első osztályú, garantáltan egészséges és jó ízű húsról van szó.

Tegyük fel, hogy még az ára is elérhető és a kinézete is elfogadható.

Garantáltan semmiféle szenvedést nem okoz semelyik állatnak.

Te megennéd?

Miért?


2020. nov. 4. 23:46
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
86%
Nem enném meg.
2020. nov. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:

Miért?

Ez is érdekelne.

2020. nov. 5. 00:12
 3/53 anonim ***** válasza:
28%
Mi az hogy nem okoz szenvedést az állatnak mikor egy állat tetemérõl beszélsz?
2020. nov. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Aki nem ért hozzá, az kérem, előbb tájékozódjon.

Sejttenyésztésről beszélünk, élő állat itt nincsen. Állati sejtek vannak.

Már léteznek ilyen ételek, de egyelőre még viszonylag kísérleti stádiumban.

Én arról beszélek, amikor majd széles körben elérhető lesz.

2020. nov. 5. 00:21
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, a legtobb vegan azt mondja, “nem eszem meg, mert rossz korulmenyek kozott volt tartva egesz eleteben, es ertem kellett meghalnia”. De tulajdonkeppen ez igy nem teljesen igaz. Ha jo korulmenyeik lennenek, ha idosen vagnak le oket, akkor sem ennek meg, mert nekik (tobbseguknek) elhatarozasuk hogy mas erzo elolenyek testebol nem taplalkoznak, amik vegso soron igyis ugyis azert kerultek megolesre, hogy az o tanyerjaikra keruljenek. Remelem erted a logikat.

En peldaul orulnek neki tiszta szivembol ha igy lenne, mert most is eszek húst, csak buntudattal, konnyebb lenne ha tudnam, hogy jo eletuk volt. Tehat ha ezt megtudnank csinalni, a vegakat/veganokat akkor se tudnad vissza csabitani, hanem azok a husevok vennek a te termekeidet, akik alapvetoen megertik miert vega/vegan valaki, de ennyire radikalis lepesre nem szanjak el magukat.

2020. nov. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
62%

Magyarul: génmanipulált húsról beszélsz....


Isten őrizz!!


Vizsgáltátok már a hosszú távú, emberi egészségre vonatkozó hatásait?


Csakis természeteset a természetből - én ennek a híve vagyok és éppen elég baj, hogy már így is alig lehet a boltok polcain találni valami igazán ehetőt (értsd egészségeset)....

2020. nov. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

4# Ötös vagyok, ertem mire gondolsz, szerintem nem emelted ki elegge a kerdesedben, en is azt hittem hogy csak a korulmenyek megvaltoztatasara gondolsz, elnezest.

Erdeskes gondolat, nem tudok sajna vegan aggyal gondolkodni, igy passzolok, de egyebkent ezt a kerdest inkabb vegan face csoportokban kene feltenned, ott tobb ezer vegan van. Az mar reprezentativ felmeres lenne. Csak emeld ki megjobban hogy sejttenyeszetett hus. :D

2020. nov. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

"génmanipulált"

NEM!!!

Tenyésztett. Pont úgy, mint az állataink, csak itt sejtekkel dolgoznak, és abból válogatnak.

Sokkal gyorsabban sokkal jobb eredményeket lehet elérni.

2020. nov. 5. 00:33
 9/53 anonim ***** válasza:
71%
Valami tanulmányt linkelhetnél, de nehogy valami 444es cikket.
2020. nov. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Nem akarok tanulmányokat mutatni, mert még nincsen olyan, amiről én beszélek.

Többféle is van: pl. olyan is, ahol tisztán növényi termékekből állítanak elő meggyőző húsízt.

Meg olyan is, ahol állati sejteket tenyésztenek, de ennek még nem elég jó az íze, és elég drága.


Engem viszont az érdekelne, hogy HA meglesz ennek a lehetősége a közeljövőben, AKKOR te hogyan fogsz viszonyulni hozzá?

2020. nov. 5. 00:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!