Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az olyan párok, ahol az egyik...

Az olyan párok, ahol az egyik vegetáriánus/vegán, míg a másik nem, hogy oldják meg az étkezésből adódó problémákat?

Figyelt kérdés

2020. nov. 18. 22:27
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
72%
1-es: nálunk a nemhúsevő lanyom sose enne meg olyan kaját, aminek a fele húsos, külön tepsiben csinálok neki külön. Mondjuk a gombás rakott krumplit mindenki annyira szereti, hogy azt már nem is csinálom hússal, ott egy tepsi van :-)
2020. nov. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%

A 11-esnek igaza van, ha valaki elvi vagy egészségügyi okokból nem eszik húst, annak a hús mellett sült ételek is ehetetlenek.

Nálunk ezt úgy oldom meg, hogy két edényben készül a húsos és húsmentes változat, tehát teljesen külön a kettö.

Igazán nem nagy plusz munka, viszont mindenki jó étvággyal tud enni.

2020. nov. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogy csinálod a gombás rakott krumplit ?
2020. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
23%
2, vagyok , miért pontoztak le ? Egyszerűen leirtam, hogy annyira más a két életszemlélet, hogy külső szemmel nehéz elhinni, hogy nincsenek konfliktusok, nem az ellen szólaltam fel, hogy ne lehessenek ilyen vegyes párok. Miért kell mindig lepontozni másokat ezen az oldalon ?
2020. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

Felteheöen azért, mert a többiek válasza alapján nem túl nagy probléma, ha mindkét fél toleráns valamennyire.

Föleg úgy, hogy "külsö szemlélö" vagy, azaz nincs tapasztalatod ezen a téren. (De én nem pontoztalak le)

2020. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
30%
A válaszom nem arra vonatkozott, hogy nem kell egy párkapcsoaltban toleránsnak lenni vagy nem lehet azt tanulni, fejleszteni.Ezt én is tudom, sőt azt is, hogy számtalan más problémaforrás is lehet egy párkapcsolatban, ugyanakkor ez egy komoly téma és örökké problémaforrás marad, ha mindkét fél megtartja az étrendjét és az elveit. Egyébként vallási különbségekről is szólhatott volna a kérdés. Gyakorlatban nem tudom elképzelni ,hogy egy konfliktus se szülessen emiatt, pláne hogy ha arra gondolok, csak a gyakori párkapcsolati topikjában napi szinten mennyi veszekedő, együtt élni nem tudó, konfliktusok közt vergődő ember kér tanácsot.
2020. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy írtam, nálunk sok éve müködik, annak ellenére, hogy és semmilyen állati terméket nem fogyasztok, a párom meg mindenevö.

Persze ehhez tényleg szükséges, hogy a másikkal szemben kellöen toleránsak legyünk.

Akikröl meg írtá, hogy a párkapcsolatban minden apróságon veszekednek - nekik teljesen mindegy, mennyire egyezne az étrendjük, ök veszekedni AKARNAK és arra mindig találnak indokot.

2020. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

Èn (nő) vagyok a vega, pàrom mindenevő, vagyis inkàbb hùsevő...

Hètköznap a munkahelyre èn rendelni szoktam (Egèszsègkonhyha), ő pedig kiugrik kìnaiba vagy hamburgerezni. Vacsoràra hideget eszünk, annyi a különbsèg hogy ő a kenyèrhez szalàmit/pàrizsit èn meg sajtot/zöldsègeket.

Hètvègente főzünk, külön-külön. Ritkàn szoktam neki valami egyszerű hùsos ètelt kèszìteni pl ràntotthùs vagy bolognai.

2020. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
Én kakukktojás vagyok, mert én nem vega/vegán vagyok, hanem liszt és krumplimentesen étkezem, míg a barátom nagy szendvicseket meg rakott krumplit tol. De itt is ugyanaz a helyzet, kétfélét főzök, vagy magamnak csak simán kihagyom a főtt tésztát vagy a krumplipörét.
2020. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy az utolsó is írja, mindent meg lehet oldani, csak szervezés, de föleg akarat kérdése:

Nálunk a családban van fruktózérzékeny, laktózérzékeny, gluténérzékeny, vegán - és ennek ellenére tudunk közösen enni, csak egyszerüen toleránsnak kell lenni.

2020. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!