Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a vegán étkezés drágább?

Figyelt kérdés

Mostanában olvasgattam ezen a platformon, és sok kérdés alatt látom ezt a hülyeséget, meghogy marketing fogás a "vegán" felirat, hogy drágábban el lehessen adni.

Kérdezem én: a Spar kb 180ftos dobozos barackleve (ami évek óta ennyi) pl el van látva vegán logóval. Ha ez drága, mi a normális?

Azzal egyet értek, hogy drága pl next level meeten élni, de aki benne van, pontosan tudja, hogy nem ez a meghatározó. Egyéni példámat nézve, sokkal jobban jövök ki, pedig változatosabban eszem.

Azon is gondolkodtam, hogy ez is egy védekező mechanizmus mikor elfogynak az érvek?


UI: Légyszives, normális válaszokat írjatok, szeretném megérteni a másik oldalt. A veszekedő, pejoratív válaszokat egyből jelenteni fogom, és erre mást is bíztatok.

Csak kulturáltan:)



2020. nov. 23. 06:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
80%

27 vagyok. AZ utánam lévő, 28-as válaszoló tökéletesen példázza azt, amit mondtam. Egy igazi vegánnak nincs szüksége mindenféle pótlékra és helyettesítőre. A zöldségekből rengeteg olyan kaja készíthető, ami úgy is laktató és finom, hogy nem akarja utánozni a "klasszikus" húsételeket.


Bár én nem vagyok vegán, de a már említett lakótársam gyakran megkínált az ételeiből, és bizony lelkes húsevőként mondom, hogy sokszor baromi finom kajákat csinált. A legtöbb pedig teljesen kiadós és tápláló volt, izgalmas ízekkel, és egyáltalán nem hiányzott mellőle a hús, sem az, hogy arra akarjon hasonlítani.


Ja persze, ehhez energia, meg kreativitás is szükséges, nem csak annyi, hogy levenni a polcról a vegán műhúst, aztán siránkozni, hogy mennyire drága...

2020. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
97%

#7 Tofu ma már bármelyik nagyobb üzletben kapható. Tesco, Auchan, Aldi, Lidl, Cba mind árulja. A legtöbb helyen nem drágább, mint más hasonló ételek. Egy 200 Ft-os blokk több szendvicsbe elég feltétnek vagy kőrözöttnek elkészítve. Számtalan módon felhasználható, és egy kiadós vacsorára, főételként számítva is kijön legfeljebb 500 forintból.


#20 Csupa olyan dolgot vesznek a vegánok télen, amit mindenki. Szezonális és fagyasztott zöldségeket, hüvelyeseket, gabonának, magvakat. Legalább 5 féle ételt tudnék felsorolni, amit el lehet készíteni babból és rizsből úgy, hogy az íze változatos legyen. Sokféle hüvelyes és gabona létezik, és ezeket rengeteg módon lehet kombinálni. Például gabona fasírt borsófőzelékkel, tészta lencsés spagetti szósszal, bulgur babpörkölttel, rizottó lencsefasírttal, zöldbab leves csipetkével, stb. Zöldségekkel, gyümölcsökkel és magvakkal kiegészítve nagyon változatos tud lenni önmagában is. És a vegánok ezeket nemcsak natúran fogyasztják, hanem lehet készíteni pl. kesudióból joghurtot, dióból fasírtot, mandulából tésztaszószt, stb. Nem minden mag drága, például a napraforgó kifejezetten olcsó és igen tápláló. Ahogy a húst sem csak natúr sült szelet formájában szokás enni, a növényi ételekből is számtalan különböző fogás elkészíthető.

Nem kötelező folyton drága déli gyümölcsöket és helyettesítőket venni. És csokoládét, alkohol, pizzát se, mégis sokan megveszik ezeket is, mert néha jólesik.


Nem azon múlik, hogy valaki mennyit költ az étrendjére, hogy vegán-e. Ahogy lehet választani a steak és a farhát között, úgy a vegánok is dönthetnek a növényi ételek között.

2020. nov. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
39%

Mert drágább. Jó lenne ha azonos tápértékű kajákat hasonlítanátok össze . a sárgarépa meg a krumplőfzelék,tökfőzelék tényleg olcsó ,de széhidrátot bárki ehet egész nap olcsón,nem kell hozzá vegánnak lenni .

Én pl. próbáltam a vegán életmódot intenzív sport mellett ,úgy hogy a fehérje ne legyen kevesebb,a ch meg lehetőség szerint ne legyen (sokkal) több ,mint amire szükségem van . Max akkor megy ez olcsóbban,ha minden nap babot meg lencsét eszel, egészségére annak aki bírja,én nem,és nem is hiszek a "hozzászokásban".

Lássuk a többi említésr eméltó fehérjeforrást : magvak - az egyik legdrágább élelmiszercsoport, és a gyomra szintén nem sokaknak bírja nagyobb mennyiségben,ráadásul jelentős zsír is jön velük

tofu- ez valóban olcsó ,de nem lehet ezen élni

mindenféle vegán pótlékok (amik ugyanúgy a legolcsóbb szójából készülnek szinte kivétel nélkül) : drágák ,sokszor drágább mint a hús .

Aztán ott vannak más faktorok is. Én például szeretek pizzát sütni itthon , a vegán sajt undorító ,és baromi drága .

Reggelire szintén csak szénhidrátot tudsz enni olcsón.


Az én konklúzióm,hogy akkor lesz olcsóbb a vegán étrend ,ha előtte mindenféle szärra költöttél ( joghurtok,csokik ,stb) ,aki mindenevőként is tudatosan táplálkozott,és vegánként is úgy szeretne ( esetleg ha még valami ételallergiája,vagy bélbetegsége van mint nekem) akkor nem ,nem lesz olcsóbb ,hanem drágább.

2020. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
89%

Woww

Mi a tócsniba csak három dolgot rakunk, reszelt krumplit, sótb és lisztet. Utána olajban kisütjük. Nem rakunk bele tojást :)

2020. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
0%
34 Ahány ház, annyi szokás. Ti viszont a kivételhez tartozhattok. Nagy erőkkel próbáltam tojás mentes tócsni receptet keresni, egyet sem találtam. Jó, nem is azt írtam be googlebe, hogy tojás mentes tócsni receptje, hanem azt, hogy tócsni recept.
2020. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
73%
A tócsniba mi sem teszünk soha tojást, egész meglepett, hogy van, ahol igen!
2020. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
59%

33-as: nem tudom, te miket eszel nem-vegánként, nekem semmi problémát nem jelent(ett) az átállás vegán kajákra speciális "vegán cuccok" nélkül sem.

Korábban is sportoltam, ugyanúgy folytattam az átállás után is és sokkal jobban fejlödök, amióta vegánul étkezem, emellett legalább 15-20 %k-al kevesebbet költök kajára.

2020. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
92%

27 : "Na szerintem a vegánság itt kezdődik, aki pedig mindenféle helyettesítő vacakot eszik, az csak képmutató"


Na, most már ezt is tudjuk. Ha valaki etikai vegán és mindenre figyel az étkezésében, de megvásárolja a vegán felvágottat,vegán jégkrémet és nem fullos növényi étrenden (téné) , nyersvegán koszton van, az már ugye csak egy képmutató sz-rjankó. Nagyon érdekes meglátás.

2020. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
10%

38: Igen, mert ha "etikai vegán" vagy, akkor elvből undorodnod kéne mindenféle hústól/tejterméktől stb. Nem pedig vágyakozni utána és olyan helyettesítőt keresni, ami a legjobban hasonlít rá. Mert akkor hogy is van ez tulajdonképpen? Nem eszed meg mondjuk a kolbászt, mert fúj, húsból van, de azért olyan vegán verziókat keresel, aminek az íze a lehető legjobban le akarja utánozni az igazi kolbászét? Ennek semmi értelme....


Igen, a vegánság ott kezdődik, amikor valaki az általad említett "fullos növényi étrenden, vagy nyersvegán koszton van, a többi meg csak meglovagolt egy divathullámot.


És bár nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, de még egy gondolat: azokat sem tartom igazi vegánnak, aki a növényi étrendje mellett megvásárolja a bőrcipőt, elviszi a gyerekét az állatkertbe, vagy olyan kozmetikumokat használ, ami nem vegán. Ők sem értették meg a veganizmus lényegét.

2020. nov. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy az állatkertbe járók és bőrdzsekisek nem vegánok, nem tudom, mire fel írod, nem ez volt a téma. Igaz, a vegánság nem feltétlen jelent 100%-os veganizmust, nem kőbe vésett dogmák ezek és vannak olyan témák,amiket másképp lát egyik vagy másik.


Az étkezésben te kevered a ténét (teljes értékű nővényi étrendet) a vegánok étrendjével. A vegánok etikai alapon vegánok, ők egész nyugodtan vehetnek vegán felvágottat és vegán jégkrémet. Sokan úgy lesznek etikai vegánok, hogy szeretik a húsos,tejes ételeket, de eljutnak olyan morális kérdésekig, hogy lemondanak róluk, nem az ízlésük változik meg, hanem a gonodlkodásmódjuk. Én egyáltalán nem tartok egy vegán jégkrémet vásárló embert képmutatónak,hisz a tehenet nem kellett megfejni a jégkrém elkészitéséhez. Váljék egészségedre, ha te igy definiálod, de egyrészt a hivatalos álláspont szerint sincs igazad és a véleményed is sarkos és szőrszálhasogató.


A másik : rendszeresen találkozom olyan emberekkel, akik nem birják elfogadni, hogy a vegán, vegetáriánus ételek elnevezésükben, formájukban a húsos párjukhoz hasonlitanak. Én ezen csak mosolyogni tudok , ez egy igencsak korlátolt gondolkodásmód:)) Gondolom, a margarintól is kivagy, hogy olyan formában ,állagban, csomagolásban árulják, mint a vajakat. A húskenyérnél nem gond, hogy kenyér van a nevében és cipó alakja van ? A hitlerszalonnánál nem gond, hogy nem Adolf Hitler volt az alapanyaga ?

2020. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!