Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a vegán étkezés drágább?

Figyelt kérdés

Mostanában olvasgattam ezen a platformon, és sok kérdés alatt látom ezt a hülyeséget, meghogy marketing fogás a "vegán" felirat, hogy drágábban el lehessen adni.

Kérdezem én: a Spar kb 180ftos dobozos barackleve (ami évek óta ennyi) pl el van látva vegán logóval. Ha ez drága, mi a normális?

Azzal egyet értek, hogy drága pl next level meeten élni, de aki benne van, pontosan tudja, hogy nem ez a meghatározó. Egyéni példámat nézve, sokkal jobban jövök ki, pedig változatosabban eszem.

Azon is gondolkodtam, hogy ez is egy védekező mechanizmus mikor elfogynak az érvek?


UI: Légyszives, normális válaszokat írjatok, szeretném megérteni a másik oldalt. A veszekedő, pejoratív válaszokat egyből jelenteni fogom, és erre mást is bíztatok.

Csak kulturáltan:)



2020. nov. 23. 06:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk egy "vegetarianizmus" altopikban annyival megtisztelhetnéd az embereket, hogy nem nevezed divatos mozgalomnak valakinek az etikai döntéseit, életmódját, étrendjét.
2020. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
64%

49-es: a 42/50-es vagyok és NEM eszem helyettesitö ételeket!

Ettöl függetlenül szerintem nincs lényeges különbség, hogy valaki egészségi okokból vegán, vagy elvi okokból. (mellesleg NEM divatos mozgalom, hanem kimondottan értelmes dolog - ne legyél ennyire lenézö másokkal szemben!)

Ugyanis aki etikai okokból nem tud állatokat enni, az kb olyan helyzetben van, mintha neked kellene megenni a testvéredet/szüleidet/gyerekedet/párodat - mert az ugyanolyan hús, mint az állatoké.

Az csak "önként választott" etikai meggondolás, hogy embert nem eszünk - ezelött pár ezer évvel ezt is csak "divatos mozgalomnak" nevezték a többiek, idöközben meg alapdolog lett belöle!

2020. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
20%

Nincs lényeges különbség? Sajnálom, hogy még mindig nem érted, mit akarok mondani...


Aki egészségi okokból vált étrendet (és most tökmindegy, hogy vegán, cukormentes, gm vagy bármilyen), az egy KÜLSŐ KÉNYSZER hatására teszi, mert egyszerűen nincs más választása! Holott valójában lehet, hogy egyáltalán NEM szerette volna! Vagyis nincs döntési joga, a szervezete döntött helyette.


Ellenben az elvi ok egy szabad döntés, amire senki sem kényszerít, és semmiféle káros következménye nem lesz rád nézve, ha nem tartod be.


Előbbieknél érhető, ha helyettesítő ételeket esznek, hiszen kétségbeesetten próbálják valamilyen módon visszaszerezni a jól megszokott ízeket, amiket akaratukon kívül megfosztottak tőlük.


Aki viszont elvi okból teszi ugyanezt, az önként mond le róla - ha pedig mégis vágyakozik utána, akkor mégsem akarja a változást teljes szívével.

2020. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

A vegán "helyettesítő" cuccok valóban azok: vegán sajt, vegán "hús" vegán virsli, ezek akár az állati eredetűnek a duplája is lehet. A zöldség-gyümölcs is drágult, bár mondjuk minden más is.


Illetve nyilván kevésbé érzi laktatónak az ember a sima zöldsalátát, mint egy saláta, mint egy vekni zsíroskenyér. Önmagában egyik sem túl tápanyaggazdag, de jobban eltelít az utóbbi és olcsóbb is, mert a zöldsaláta ahhoz, hogy eltelítsen nagyon sokat kéne megenni belőle.


Viszont ha változatosan szeretne enni az ember, akkor az biztos, hogy a vegán olcsóbb. Egyrészt mivel limitált vegán rendelési lehetőség van - nálunk legalábbis - pl. éttermekből sokkal kevesebbet rendelek házhoz, amióta vegán vagyok.

Másrészt pedig a bevásárlás is olcsóbban kijön nekem személy szerint, mert főleg zöldséget, rizst meg vizet veszek.

2020. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
82%
ne haragudj, de kedves ételallergiás, de nagyon el vagy tévedve. Azért ne forogjon már körülötted a világ, mert nem figyeltél oda az egészségedre, zabáltál össze mindent amiért most sóvárogsz, és most beteg vagy és korlátozva vagy. Szívás, elhiszem, de beleállni egy etikai vegánba, akiben van annyi empátia, hogy más fajokra is gondol és ezért nem eszik húst,szerintem is azt tükrözi, hogy frusztrált vagy. Szánalmasak a kommentjeid, még hogy legyenek elnézőek azzal a rokonnal aki beszól??? Már miért is? Azért mert valaki beteg, nincs joga a másikat cseszegetni majd elvárni, hogy legyenek vele tekintettel. Fordítva ülsz a lovon. Én mikor elhagytam a húst, eleinte kerestem a pótlást, mert hiányzott. Nem a hús, az íze. A hústól hányingerem volt már, most tuszkoljam le, majd hányjam ki mert szerinted gáz húspótlot venni? Ma már elhagytam azokat, de elinte nagy segítség volt, hogy átálljak erre az életmódra. Meg amúgy is, ha nem lennének ezek a cuccok, te akkor se tudnád azt enni amit szeretnél, nem is értem mit feszkózol ezen.
2020. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
59%

"Aki viszont elvi okból teszi ugyanezt, az önként mond le róla - ha pedig mégis vágyakozik utána, akkor mégsem akarja a változást teljes szívével."


Te honnan tudod,hogy egy másik ember miért vágyakozik valami után ? Ha vesz magának egy gabonakolbászt vagy vegán édességet, akkor ő már nem is teljes szívével állatjogvédő vagy mi ?


Eddig sem azt nem értették, hogy eü-s problémáid vannak, amik külső kényszert jelentenek, hanem a többi sértő megjegyzést. Hogy divatolnak, műkajákat kutyulnak maguknak, nem is akarják teljes szívvel, nem lehetnek a kajáik hasonlóak a húsoshoz...stb. és a többi butaság.

2020. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
18%
#55 Ha hányingered volt hústól akkor mégis hogy hiányozhat az íze? Nem értem.... Nekem ha valamitől hányingerem van, akkor nemhogy az ízére nem vágyok, hanem még a szagától meg a látványától is felfordul a gyomrom. Hogy lehet valamitől egyszerre undorodni és vágyni rá?
2020. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, neked mindenre van magyarázatod ami történik veled? Húst ettem hússal, majd rákaptam a jógára, meditációra és azt vettem észre, hogy eszem a húst és hányingerem van. De közben egy hamburger után meg vágyakoztam. Majd megvettem a beyond meat-es hambit, ami annyira marhahús ízű volt, hogy attól is hányingerem lett, pedig marhapörkölt függő voltam.
2020. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 Sunshinedoll ***** válasza:
83%

Nem értem azokat, akik egymást ekézve fújják, hogy milyen a "jó vegán" meg az "igazi" vegán.

Az étkezés nagyon személyes dolog, mindenki döntse el a saját értékrendje és egészsége alapján, hogy hogyan akar/tud enni, és én annyira nem tudok azonosulni azzal, mikor amúgy két vegán köpköd egymásra, hogy merteazért, merénazért és az én érvem jobb, meg egyáltalán nem ugyanaz meg mittudomén. Nem mindegy?


Eü okokból nem fogyasztok tejterméket, glutént meg kávét, környezetvédelmi és állatok iránt érzett szeretetből nem fogyasztok húst, a tojásra meg még érvem sincs, egyszerűen mert "csak".

Nem mindegy? Én ugyanúgy érzek a hús meg a tejtermék elhagyásával kapcsolatban, nem érzem azt, hogy a hússal való kapcsolatom különb lenne, mert azt én választottam, a glutént meg az immunrendszerem utasítja el.

Számomra az egészségem és az értékrendem ugyanolyan fontos, és ha ilyen egyszerűen tudok javítani az egészségemen, hogy csak simán étrenddel, akkor miért ne tenném? És az is biztos, hogy nem fogok emiatt belekötni másokba.

Igen, rákényszerültem, mert ment a hasam a tejtől, a gluténtól ekcémám volt, de nem érzem magam elárulva és pl. vegán sajtot is egy hónapban egyszer veszek.

A sajt függővé teszi az ember, igen, nekem is azt volt a legnehezebb elhagynom, 1 hónap után már meg se remegett a térdem sajt közelében, mert hozzászoktam, hogy nemeszek ilyesmit :D


Az meg milyen nettó baromság, hogy aki vegán és nem eszik húst, az ne vágyakozzon egy jó hamburger után, mert akkor ő valójában mégiscsak húst szeretne enni? Ez milyen demagóg balf-sz következtetés már?

2020. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
79%

Sunshinedoll: nem érdemes foglalkozni az ilyen ostoba emberekkel, mert képtelenek gondolni, és csak a saját hülyeségüket ismétlik folyamatosan

Én egészségügyi okokból hagytam abba az állati termékek fogyasztását - mindegy, hogy mit ettem, napokig tartó hasmenés, izületi fájdalmak, majdnem folyamatos vesegyulladás, heti több migrénes fejfájás volt az eredmény - , de ha ezeknek ezt írom, akkor jönnek azzal, hogy csak magyarázkodok, meg ez csak divat, hogy nem eszem ilyeneket, és hiába próbálok/próbáltam megmagyarázni, oda sem figyelnek, csak mondják a szövegüket.

2020. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!