Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a vegán étkezés drágább?

Figyelt kérdés

Mostanában olvasgattam ezen a platformon, és sok kérdés alatt látom ezt a hülyeséget, meghogy marketing fogás a "vegán" felirat, hogy drágábban el lehessen adni.

Kérdezem én: a Spar kb 180ftos dobozos barackleve (ami évek óta ennyi) pl el van látva vegán logóval. Ha ez drága, mi a normális?

Azzal egyet értek, hogy drága pl next level meeten élni, de aki benne van, pontosan tudja, hogy nem ez a meghatározó. Egyéni példámat nézve, sokkal jobban jövök ki, pedig változatosabban eszem.

Azon is gondolkodtam, hogy ez is egy védekező mechanizmus mikor elfogynak az érvek?


UI: Légyszives, normális válaszokat írjatok, szeretném megérteni a másik oldalt. A veszekedő, pejoratív válaszokat egyből jelenteni fogom, és erre mást is bíztatok.

Csak kulturáltan:)



2020. nov. 23. 06:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
58%

53

Ellenben az elvi ok egy szabad döntés, amire senki sem kényszerít, és semmiféle káros következménye nem lesz rád nézve, ha nem tartod be.


ha ezen voltál felakadva sokáig, akkor elmondom hogy tévedsz! nagyok sok mai kutatás bizonyítja, hogy az állati fehérjék, meg sok más állati étel problémákat és betegségeket okoz. Itt is leírták páran a sajátjaikat, de valószínűleg a legtöbb mai betegség mint a rák, szív és érrendszeri betegségek, koleszterin, alergiák, mind erre vezethető vissza. Lehet hogy huszonévesen úgy tűnik, hogy ez hülyeség, de ahogy haladuk előre az évekkel egyre szembetűnőbb lesz. Ha megnézed a mai öregeket, mit látsz? 90%uk elhízott, nem is kicsit. ok, ez a növényi étrendnél is lehetséges, ha nem is ilyen mértékben. de ők ezek mellé egy problémára biztos szednek valami gyógyszert, de legtöbb esetben többet egyszerre. ez szerinted normális dolog? időskorban elhízni, kitenni magad a szívroham veszélyének, meg rakásra zabálni a tablettákat? hát én kösz nem kérek ebből, inkább most huszon évesen teszek ez ellen.

2020. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
Utolsó: csak azt felejted el, hogy nem a hústól alakul ki a magas vérnyomás és társai, hanem a mértéktelen zsíros ételtől. Nem ugynaaz. Csak egyszerűbb a tudatlanságban megmaradni, mint utánanézni igaz?
2020. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:

62-es: Nekem éveken keresztül magas vérnyomásom volt, akármit csináltam, nem ment lejjebb, gyakrolatilag semmilyen zsiradékot nem használtam már, gyógyszer sem segített igazán, az orvos sem tudott mit kezden vele. Aztán elöször fogadásból kezdtem el húsmentes étrendet tartani egy hónapig, és egy hét után a vérnyomásom teljesen normális lett - és azóta is az, mert természetesen azóta sem eszem húst.

Szóval nálam egyértelmüen a hús okozta a magas vérnyomást. (meg jópár más ismerösnek is segített, sokan ugyanis szintén átálltak, miután elmeséltem, hogy mi lett velem)

2020. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
1 hónap alatt nem változik ilyen mértékben a koleszterint szint,sem az érrendszer állapota
2020. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:

A koleszterinszintem elötte is rendben volt, az egy hónap alatt viszont a vérnyomásom normalizálódott.

Attól, hogy kötözködsz, még én tudom jobban, mi történt velem!

2020. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
Hát persze, 0 háttértudással (amivel meg dicsekszel is) majd pont e tudod jobban, mint akinek ez a szakmája :) kérlek mesélj még
2020. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:

Elöször is, nem tudom, honnan veszed, hoyg "0 háttértudással" rendelkezem - meg mi alapján állítod, hogy neked ez a szakmád??????


Másodszor nem hiszem, hogy a feltétlen szaktuás kell ahhoz, hogy az orvosi vizsgálatok eredményét felfogjam. Ha az orvos IS állítja, hogy a vérnyomásom azóta tökéletes, a vérkép szintén, az EKG alapján max 30 évesnek tünök, akkor ez szerintem azért jelent valamit.


De gondolom, megint belekötsz ebbe is, NEKED ugyanis csak az a lényeg, hogy itt veszekedni tudj!

2020. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
0%
Elég volt ez a 3 komment, hogy ezt mindenki leszűrje, hogy abszolút nem értesz az emberi sejt működéséhez
2020. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
itt egy valaki nem ért hozzá, az pedig te vagy. nem egy se nem két embernek változtatta meg az állati ételek elhagyása az egészségét pozitív irányba, hiába küzdesz ellene. azok között olyan is volt akik nem csak zsíros ételeket zabáltak kétpofára. de ha nekünk nemhiszel, akkor nézz utána a neten, biztos hogy ki fog dobni a google egy pár esetet. vagy facebookon vannak magyar csoportok akik növényi étrenden vannak, több tízezres létszámmal. lépj be és vond kérdőre őket, hogy mondják el kinek mi változott meg. de ha te még ott tartasz mint 60 éve, hogy az avas szalonna jó az asztmára, akkor asszem írhatnánk egy könyvet is, a szemellenző mögé úgy sem látnál.
2020. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
0%
Hát persze, attól, hogy blődségeket magyarázol, ez még mindig a te véleményed és a te szakmai tudatlanságod, nem az enyém. Felesleges is hisztizned
2020. dec. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!