Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a vegán étkezés drágább?

Figyelt kérdés

Mostanában olvasgattam ezen a platformon, és sok kérdés alatt látom ezt a hülyeséget, meghogy marketing fogás a "vegán" felirat, hogy drágábban el lehessen adni.

Kérdezem én: a Spar kb 180ftos dobozos barackleve (ami évek óta ennyi) pl el van látva vegán logóval. Ha ez drága, mi a normális?

Azzal egyet értek, hogy drága pl next level meeten élni, de aki benne van, pontosan tudja, hogy nem ez a meghatározó. Egyéni példámat nézve, sokkal jobban jövök ki, pedig változatosabban eszem.

Azon is gondolkodtam, hogy ez is egy védekező mechanizmus mikor elfogynak az érvek?


UI: Légyszives, normális válaszokat írjatok, szeretném megérteni a másik oldalt. A veszekedő, pejoratív válaszokat egyből jelenteni fogom, és erre mást is bíztatok.

Csak kulturáltan:)



2020. nov. 23. 06:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
100%
A tofu az Aldiban is és a Lidlben is 239 Ft, több ízesítésben is kapható, szerintem nem vészes az ára.
2020. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
86%

"Igen, mert ha "etikai vegán" vagy, akkor elvből undorodnod kéne mindenféle hústól/tejterméktől stb. Nem pedig vágyakozni utána és olyan helyettesítőt keresni, ami a legjobban hasonlít rá. "


Ez megint teljesen fordított logika - aki "etikai vegán", az NEM a hús/tejtermék ÍZÉTÖL/ÁLLAGÁTÓL undorodik, hanem attól a gondolattól, hogy egy ÁLLAT testét használja fel.

De ettöl még a - korábbról ismert - marhapörkölt íze/állaga maradhat pozitív emlék - és ha a marhahúst gombával pótolja, akkor azt elfogadják, mert "gombapörkölt lézetik", de ha netán szójakockából készíti, akkor egy csomó ostoba ember elkezd hözöngeni.

Vagy ha valami fözeléket eszik a család (mellesleg a legtöbb fözelék vegán), ami het fasirt van, akkor miért gond, ha a vegán családtag gomba -, krumpi- vagy sárgarépafasírtot eszik?


Az meg, hogy a húst/tejtermékeket mással heylettesítik, mai ízben emlékeztet rá, ha ez elitélendö, akkor az miért nem, ha egy cukorbeteg a cukrot édesítöszerrel helyettesíti????


Egyébként meg az, hogy mit minek neveznek a keresekdelemben, nem a felhasználóktól függ, de ha téged nem zavar, hogy a disznósajtot vagy a birsalmasajtot sajtnak nevezik - pedig NEM sajt, a kakaóscsiga sem csigából készül, rengeteg ember a margarint nevezi vajnak, pedig semmi köze a kettönek egymáshoz, az egyik elözö válaszoló által említett húskenyeret meg hitlerszalonnát már nem is említve.

2020. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
32%

Végigolvastam az eddigi válaszokat, és eddig csendes megfigyelő voltam, de most már muszáj hozzászólnom, főleg az utolsó 42-es válaszoló miatt.


A cukorbetegeket és az ételallergiásokat ne keverjük ide, ha kérhetem. Mi nem azért mondunk le egyes élelmiszerekről, mert követjük a hype-ot, hanem mert a szervezetünk egyszerűen nem tolerálja. Rövid távon akut rosszullétet, hosszú távon pedig súlyos szervi problémákat okozhat, ha nem tartjuk magunkat az előírt "mentes" étrendhez.


Nem úgy vagyunk vele, mint a vegánok, akik jó dolgukba azt sem tudják, milyen műkajákat kutyuljanak. Nekünk egy KÉNYSZER, ahol az egészségünk és az életünk a tét. Mi nem saját magunktól választottuk ezt az utat.


Én például tejfehérje, és gluténérzékeny is vagyok, mellette IR-em is van (ami a cukorbetegség "előszobája" úgymond.)


Baromira oda kell figyelnem, hogy mit ehetek, és igen: egyáltalán nem szeretem például a növényi tejet, de sajnos a kávét nem tudom feketén meginni, és nincs más választásom. A gm- cukor, és tejmentes süteményeknek sem olyan az jó az íze, mint a normálé.


Csomó olyan ételt nem ehetek már, amit amúgy imádok, és nem azért mert most épp ez a "divat", hanem mert egyszerűen a szervezetem nem engedi.


Engem még senki sem szólt meg az étrendem miatt, mert jól tudják, hogy nem jókedvemből táplálkozok így. Ja és még egy fontos különbség a vegánokkal szemben: mi senkit sem próbálunk megtéríteni, és nem ítéljük el a mindenevőket.


Sőt: én speciel tisztában vagyok vele, hogy rohadtul megszívtam, és bármit megadnék, hogy újra egészséges lehessek, és megint azt ehessek, amit csak akarok. Senkit sem buzdítok arra, hogy önként válassza ezt a szigorú, korlátozásokkal teli életet.


Elnézést a heves vérmérsékletű kommentért, de az előbbit olvasva ezt most kikívánkozott belőlem ("felment a cukrom" - ahogy azt mondani szokás, haha.)

2020. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
66%
Előző,én nem vagyok vegán, de felháboritónak tartom a kijelentésed, hogy a vegánk jódolgukban kutyulnak maguknak és téritik a többieket. Mindig is támogató voltam az állatvédelmi törekvésekkel szemben, nem az állatok hiábja, hogy a legtöbb ember sz-rik rájuk (de azért megenni megezi őket..).És mindezt úgy mondod, mintha a húsért rajongó agitátorok nem lennének . A tejes jégkrémet vásárlók nem jódolgukban vásárlják meg a jégkrémet ? Hagyjuk már :)
2020. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
33%

44: Az álláspontom nem a vegán vs. mindenevő vitát hivatott eldönteni.


Hanem azt, hogy ne hasonlítsuk már a vegánokat az ételallergiásokhoz. Az előbbiek önként mondanak le bizonyos ételekről, az utóbbiaknak pedig nincs más választásuk.


Mi nem nézzük le a mindenevőket, hiszen valószínűleg magunk is azok lennénk, ha megtehetnénk. De nem tehetjük. Sajnos. A vegánok többsége pedig elítéli őket, és ezt még hangoztatja is.


Nem fair összehasonlítani azt, hogy valaki kényszerből tesz meg valamit, vagy önként, igen "jó dolgában". Hisz egy vegánt semmi sem kötelez arra, hogy vegán legyen. Ellenben ha én visszatérnék a régi étrendemhez, valószínűleg pár éven belül meghalnék. A vegánnak viszont semmi baja sem lesz a hústól, csak épp most kitalálta, hogy nem akarja megenni. Ez a különbség.

2020. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
73%
Azzal én is tisztában vagyok, hogy az eü-s indok nem morális döntés. A mondanivalód emellett is felháboritó, értettem én a kommentedet, nyugi, csak pofátlanságnak tartom. Aki úgy dönt, hogy próbál állati élelmiszerektől mentesen élni, az számodra egy műkaját kutyuló, jó dolgában divatoló valaki. Aki meg a sima jégkrémet, chipest veszi , az normális . Nevetséges. Neked amúgy is nagyon szelektiv lehet a látásmódod, mert én évek óta látok mindenhol vegán-antivegán vitákat, de úgy 90 %-ban az antivegánokat látom véresszájúnak. Mindezt úgy, hogy én sem vagyok vegán. Bicskanyitogató számomra, hogy ha valaki komolyan, elkötelezetten kiáll amellett, hogy nem szeretne állati eredetű termékeken élni ,az neked egy divatb-zi, aki most épp kitalált valamit. Az állatvilág nem tehet tóla, hogy az emberiség ennyire önző és korlátolt..
2020. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
74%

46: Ne törődj vele, valószínűleg csak az irigység beszél belőle. Az én tesómnál is nemrég diagnosztizáltak ételallergiát, és azóta kb. nem lehet vele normálisan szót érteni.

Iszonyúan frusztrált, hirtelen sok most neki ez a sok korlátozás, hiszen eddig azt evett, amit csak akart. A múltkor pl. konkrétan nekem támadt, amiért ebédnél túl sokat szedtem, és maradt egy kevés a tányéromban. Hogy ő bezzeg nem ehet ebből, én meg jó dolgomban pazarlom a kaját.

Az ilyen embereket tulajdonképpen az idgesíti, hogy más önként lemond arról, amit ő szívesen megtenne, de neki sajnos nem lehet.

Gondolom a válaszoló is ezért nem csípi a vegánokat, mert valójában irigyli őket, hogy tulajdonképpen bármit ehetnének, de nem teszik. De ha olvasod, akkor nyuogdtan cáfolj meg.

2020. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
85%
43, a szarvasmarhának is egy KÉNYSZER, hogy besétál a vágóhídra, ahol levágják a fejét.Ők sem saját maguktól választják ezt az utat. Az etikai vegánok azért lesznek azok, hogy pár szarvasmarhával kevesebb legyen, akivel ez megtörténik. Nekik nem nagy gond az ugyanannyiba vagy kicsit többe kerülő vegán jégkrémet megvenni ezért.
2020. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
84%
A 43-asnak: a 42-es vagyok és bármennyire is fel vagy háborodva, NEKEM egészségügyi okokból kell vegán módon étkezni, mivel TÖBBFÉLE élelmiszert nem birom megemészteni, nevezetesen azokat, amik állati fehérjéket tartamaznak.
2020. nov. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
14%

49: ez esetben pedig végképp nem értem, hogy miért hasonlítod össze az etikai vegánságot azzal, amikor valaki kényszerből, egészségügyi okok miatt von meg magától bizonyos ételeket.


Hiszen, ha te is ebben a cipőben jársz, akkor pont hogy tudnod kell, hogy ez teljesen más, mint egy épp divatos mozgalom. Te valószínűleg azért eszel helyettesítő ételeket, mert egyszerűen nem eheted a hagyományosat. Nem NEM AKAROD, hanem NEM LEHET. Ez nagy különbség.


46-nak: kösz az analizálást, nem vagyok irigy senkire. Pontosabban mondva maximum a régi önmagamra, aki a betegség előtt voltam. Tesódnak pedig kitartást, nehéz út áll előtte. Legyetek vele türelmesek.

2020. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!