Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi/ki motivált arra, hogy...

Mi/ki motivált arra, hogy vegán legyél?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, a legtöbb etikai vegán milyen példa alapján válik vegánná? Ki, vagy mi motivált téged? Lényegében az érdekelne a legjobban, van-e értelme a vegán aktivizmusnak, vagy mindenki YouTuberek, celebek, influenszerek miatt lesz vegán? Ha más miatt, fejtsd ki nyugodtan! Elsősorban etikai, környezetvédelmi vegánok válasza érdekelne.

2021. jan. 2. 03:25
A kérdező szavazást indított:
Saját döntés volt, saját felfedezés
Influenszer/YouTuber/celeb motivált
Vegán aktivisták motiváltak
Barát/ismerős/családtag motivált
Más motivált
26 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Majdnem 28 éve voltam vegetárius, amikor úgy döntöttem, hogy többé nem eszek tejterméket/tojást. Az utolsó években amúgy sem ettem már valami sokat belőlük, nem volt valami bődületesen nehéz "lejönni" róluk (bár állítólag a sajtnak a finomított cukorhoz hasonlóan igen erős függőséget okozó hatása van, nálam ez nem jelentkezett).


Volt abban az időben egy vegán munkatársam is, de nem ez motivált elsősorban, meg amit ő csinál, az részben elég szélsőséges is, semmi olaj és TÉNÉ.

Ettől eltekintve én is TÉNÉ vagyok, csak nem viszem túlzásba az elveket, néha pl. fehér lisztből készült termékeket eszek.

A vegán alapelveket már vagy 25 éve ismerem, de csak közel 2 éve ért meg bennem az elhatározás, hogy immáron egy következő szintre lépjek, nem Youtube videók vagy a vegán propaganda hatására. Egyszerűen úgy éreztem, hogy már nincs értelme tovább enni a tejterméket/tojást, és az utolsó 15 évben így is nagyon sok vegán napot tartottam, amikor csak növényit fogyasztottam, tehát az átállás meg sem kottyant igazán...

2021. jan. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagyok marha, hogy legeljek. Ilyen marhasagra soha senki nem fog rávenni.
2021. jan. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Az ember fogazata nem kizarolag novenyevesre van beallitva. En ugy gondolom,hogy ez megint ilyen "jajj, ki akarok tunni valamivel a tomegbol" c. resz. Megertem ha valaki nem akar marhat enni vagy vadhust,mert nem szereti. De azt,hogy csak azert mert masok is ezt mondjak, meg divatbol... azt mar kevesbe.
2021. jan. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Úgy látom, akik itt húsevöként válaszoltak, nem képesek a szövegértelmezésre! (Kérdés: a húsevés okozza az agressziót és az értelmezési nehézségeket???)

A kérdés VEGÁNOKNAK szól, nem azoknak, akiknek fogalmuk sincs attól, mit jelent, de feltétlen veszekedni akarnak.

2021. jan. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Mindig sírnak, hogy a vegág és vegánok erőszakosak, közben már itt sem lehet sosem úgy feltenni egy kérdést, hogy "húsevők" ne jöjjenek oda téríteni meg okoskodni ;)
2021. jan. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

"milyen példa alapján válik vegánná? Ki, vagy mi motivált téged?..."


Miert kell példa? Szeretem vagy nem, nem a masok utanzasa miatt fogom eldonteni.

Ketto!.."motivalt" - miert kell motivacio? Szeretem vagy nem - ennyi!


4eske nagyon mashol jarsz,gyere vissza a foldre. Itt csak te akarsz veszekedni.

2021. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
Sztem azért van ez, mert más kérdéséknél meg a vegánok mennek oda erőszakoskodni. De ez csak tipp.
2021. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%
nyilvan mindenki le lesz minuszolva .... mar meg se lepodok
2021. jan. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Én nem vagyok vegán, de kb 10 éve elkezdtem foglalkozni az egészséges életmóddal. Csak saját magamnak, tehát csak annyi, hogy sportolok és táplálkozási témában sokat olvastam. Felmerült a vegán életmód is, mert ugye felületesen sokat hallottam róla. Minél jobban beleástam magam a témába, egyre több érv és ugyanannyi ellenérv jött elő, valamint más táplálkozási irányzatokkal kapcsolatban is ez volt a helyzet. Van pl csak nyers hús evés is, rengeteg kutatási eredménnyel alátámasztva. Tehát végül nem lettem semmi, de azt látom, hogy sokan csak divatból követik valamelyiket.
2021. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%

Ha a husevok nem valaszolhatnak, akkor kirekeszto a kerdes es az a mai vilagban nem tul piszi :)


Szoval semmi nem vett ra a vegansagra ... eppen ezert en mindent megeszek ami eheto.


Engem meg ugy neveltek, hogy ne turkaljak az etelben, az etel nem jatek ... Etiopiaban eheznek!

2021. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!