Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi/ki motivált arra, hogy...

Mi/ki motivált arra, hogy vegán legyél?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, a legtöbb etikai vegán milyen példa alapján válik vegánná? Ki, vagy mi motivált téged? Lényegében az érdekelne a legjobban, van-e értelme a vegán aktivizmusnak, vagy mindenki YouTuberek, celebek, influenszerek miatt lesz vegán? Ha más miatt, fejtsd ki nyugodtan! Elsősorban etikai, környezetvédelmi vegánok válasza érdekelne.

2021. jan. 2. 03:25
1 2
 11/19 Sunshinedoll ***** válasza:
70%

Nekem elég összetett volt. Tesóm 7 éve vegán, de sosem mondta, hogy legyek én is, én kérdezgettem, vagy valami, ha érdekelt.

A hús elhagyását a párom vetette fel. Addig is elég kevés húst ettem, nem szerettem húst főzni, aztán ő mondta, hogy mi lenne, ha kipróbálnánk a vegetáriánusságot. Mondom jó, próbáljuk, mert amúgyis gondolkoztam már ezen környezeti és etikai szempontból. Csakhogy én gyomorpanaszok miatt már évek óta nem ittam tejet vagy fogyasztottam tejterméket a sajton kívül, így úgy voltam vele, hogy akkor már miért ne lennék teljesen vegán, a tojásnak meg egyszerűen semmi értelmét nem láttam enni, nagyon ritkán ettem amúgy is.

Perse közben sokat olvastam a témában, szóval nekem inkább ilyen saját meggyőződés + másoktól pozitív visszacsatolás az, ami miatt végülis növényi étrenden vagyok már egy éve.


Amúgy bírom, mikor a mindenevők verik magukat hogy A VEGÁN PROOAGANDA MEG A SZEKTA mitkellbesózólni, ha húst zabálok, meg amúgyis mindenevők vagyunk és én nagyon értek hozzá. Aztán még nem láttam olyan vegánoknak szóló kérdést, ahol nem lett volna ott legalább 1 ostoba egyszerű-mint-a-kavics János, hogy "nemvagyokénmarha" lmao. Szekunder szégyen fog el bazzeg helyettetek is.

2021. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
9%

Mindenki zabáljon azt ami jól esik neki.

Csak aztán a zsíros hús evők ne sírjanak ha infarktust kapnak, a vegánok meg ne sírjanak ha vérszegénységgel fognak küzdeni.

Mindent lehet enni csak mértékkel. Ne azért éljünk hogy együnk, hanem azért együnk hogy éljünk.

Akinek meg tényleg undora van a hústól, tejtő, tojástól, az egyen amit akar.


Egy valamit kérek, hogy divatból semmi ilyesmit ne csináljunk.

2021. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

12-es: aki DIVATBÓL kezd bármilyen étkezési módot, az nagyon hamar abba is hagyja - szóval ez az, ami teljesen mellékes.


Abban viszont igazad van, hogy mindenki egyen, amit akar és ami neki jól esik.

2021. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem valami reprezentatív ez a kérdés, de jó lenne ha megtudnám osztani valami Facebook csoportban, de nem akarok csak ezért regisztrálni oda.
2021. jan. 7. 21:01
 15/19 anonim ***** válasza:
42%

Igazából csak ki akartam próbálni, kíváncsiságból.


Nekem nem jött be, az én szervezetemmel nem volt kompatibilis

2021. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%
Úgy kezdődött, hogy elhatároztam elkezdek kutatni az után, hogy mi is ez az univerzum amiben élünk. Nem volt semmi előismeretem úgyhogy a googlét használtam elsősorban, utána találtam könyveket is és elég hamar rátaláltam az erőszakmentes élet fogalmára aminek a hatására vegetáriánus lettem. Egy évig tartott ez az állapot, majd rátaláltam az Earthlings című dokumentumfilmre. Végignéztem... és végleg vegán lettem. Egyetlen élőlény sem érdekmli a halált vagy a szenvedést csak azért, hogy én ehessek. Ráadásul nincs is szükségünk semmiféle állati eredetű ételre ahhoz, hogy hosszú és egészséges életet élhessünk. Ma már ez bizonyított tény, nem valami elvont hippi képzelgés.
2021. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hát eddig a "saját felfedezés" vezet, nem semmi milyen kis öntudatos gyk-s vegán közösség van itt👍


A vegán aktivisták viszont sajnálattal, de 0 szavazatot kaptak. Mindig is érdekelt, vajon van-e értelme a vegán aktivizmusnak. Hajlok afelé, hogy nem a legjobb módja a veganizmus terjesztéséhez, bár én magam még sosem próbáltam, szóval csak sejtésem lehet, meg ez a kis szavazás eredmény. Tudom nem reprezentatív.

2021. febr. 4. 04:22
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én élek burokban, de én még egy vegán aktivistával sem találkoztam 🤷‍♀️
2021. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én egy állatkínzás elleni tüntetésen találkoztam velük, meg egyszer egy vegán fesztiválon. Első kérdésük mindig, hogy miért nem csatlakozom ha vegán vagyok, és hogy mennyire kellenének az emberek. Őszintén, én a társaság miatt nem csatlakoztam, pedig egyszer nagyon vágyakoztam hogy aktivista legyek.
2021. máj. 6. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!