Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha kiderül, hogy gluténérzéken...

Ha kiderül, hogy gluténérzékeny vagyok, mit fogok enni???

Figyelt kérdés

5 éve nem igazán eszek húst, mert sajnálom az állatokat. Évente átlag egy-két alkalommal eszek halat, de ennyi maximum. Emellett laktózérzékeny vagyok, egyre durvábban.

Már évek óta az a gyanúm, hogy gluténérzékeny vagyok, amire többek közt bőrtünetekből következtettem. A bőrtünetek most már elviselhetetlenek (csupa vér a ruhám a viszketéstől), megpróbálom újra kivizsgáltatni a gluténérzékenységet. Csak felmerült bennem a kérdés, hogy ha tényleg az vagyok, mit fogok enni? Kiesnek a tészták, kenyér, keksz és kb. minden ehető, mert a gluténmentes lisztből készült ételek ehetetlenek, próbáltam. Tejet nem lehet. Mondjuk az még megtörténhet, hogy ha a gluténérzékenység miatt váltam laktózérzékennyé, hogy ha a gluténmentes diéta beválik, akkor tejet újra tudok fogyasztani.



2021. febr. 8. 01:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én inkább megveszem mert így változatosabb gluténmentes élelmiszereket tudok adni gyereknek mint ha én kezdenék csinálni.

Azok be válltak.hol gofri,hol csokis muffin,hol zsömle a reggeli igaz a fiam szereti húst így zsömlében sonka is kerül gluténmentes.

2021. febr. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Reggelire saját készítésű műzlit eszem. Otthon keverem össze: gluténmentes zabpehely, puffasztott cuccok: qinoa, amarant, köles. Chiamag, kölespehely, mazsola, földimogyoró, vörösáfonya. Gyümölcsöt is lehet hozzádarabolni, mikor készíted.
2021. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem ehetetlenek a glutenmentes lisztbol keszult etelek. Ha megfelelo minosegu lisztbol keszited ugyanolyan ize van mint az erdetinek. En mindig sutok kenyeret, peksutemenyt, muffint, kekszeket.
2021. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ne itt nyavajogj, hogy senki nem akar kivizsgálni.

1. Elmész egy privát laborba, teljes glutén-érzékenység panelt csinálnak neked. Ha itt + lennél viszed az eredményt GE-re, ott megnézik esetlegesen a bélbolyhaidat.


2. Ha annyira kíváncsi vagy, kezdetnek egy szierológiai gyorsteszt is jó lehet, ezt patikában kapsz 6-7000 Ft-ért. Az eredmény indikatív.


3. Mivel a gluténérzékenység egyetlen kezelési módja a gluténmentes diéta ne várj a diagnózisra, csak kezdj simán bele, és nézzd meg, hogy javulnak-e majd a tüneteid!

2021. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
60%

Ha valaki gluténmentes diétába kezd, néhány héten belül se szerológiailag, se szövettannal nem lehet kimutatni a gluténérzékenységet!

Tehát először kell megnézni, van-e glutén-érzékenysége, vannak-e ellenanyagok a vérében, utána esetleg gasztroszkópia (jó, tudom, azt nem akarja). Csak ez után kezdje el a gluténmentes diétát!

Úgyhogy várj a diagnózisra, de minimum a szerológiai teszt eredményére, mielőtt bármit elkezdesz, mert hamis negatív eredményt kaphatsz később!

2021. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!