Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok/vegetáriánusok; mi a...

CsakAKommenteketJöttemOlvasni kérdése:

Vegánok/vegetáriánusok; mi a véleményetek a húsvétról, hogyan ünneplitek, és mit csináltok/mit esztek vendégségben?

Figyelt kérdés

Elég sokat gondolkozom mostanában a húsvét kérdésén, mivel egy ideje nem eszem húst...és hát ez az alkalom az egyházi jelentősége mellett amolyan "Sonkaünnep" is. Már a magyar neve is arról szól, hogy (hagyományosan a böjt után) húst eszel.

Mi a véleményetek a húsvéti étkezési szokásokról, és hogyan élitek túl, ha vendégségben vagytok, úgy, hogy ne legyetek udvariatlanok?

Érdekel bármilyen vélemény; gyakorlatiasabb is, de elmélkedőbb, filozofálósabb is



2021. márc. 23. 15:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vegán, hanem cölis vagyok. Aki tukmál és nem akarja megérteni, miért nem eszem egy csomó mindenből, helyreteszem. És nem érdekel, ha megsértődik :D
2021. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
10-es Köszi. Nekem eleve a tofu nem jön be, úgyhogy anélkül próbálom ki.
2021. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
30%
Ez az ünnep Jézus kereszthaláláról és feltámadásáról szól, vagyis kellene hogy szóljon, nem pedig arról hogy akkor most füstölt vagy párolt sonkát vegyek, mennyi tojást főzzek meg ilyenek. Úgyanúgy a karácsony is, mind a kettőből kapitalista marketinget csináltak (a karácsonyból jobban).
2021. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%

EZ az ünnep a tavaszi Napéjegynlöségröl szól, a tavasz, a termékenység ünnepe és eredetileg semmi köze sem Jézushoz, sem más valláshoz, sokkal régebbi ünnep, amit az egész világon ünnepeltek már akkor is, amikor még a Jézus-legenda nem is létezett.


Meg a karácsonyt is, a húsvétot is még MO-on sok száz éve ünneplik ajándékokkal, hagyományos ételekkel, és akkor még a kapitalismus sehol sem volt!

2021. márc. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Hat én 2éves koromóta nem eszek húst (se tojast es tejből is csak növenyi tejet)

Szóval a húsvét mindig arrol szolt hogy céklát ettem vagy főztem magamnak valamit


Igazaból engem nem igazán érdekel hogy mit gondolnak arról hogy eszek húst vagy nem mert ez az én töntésem és volt ideje mindenkinek hozzá szoknia ahosz hogy nemeszek húst

2021. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15-ös: hogy készíted el a céklát húsvétra? Gondolom, nem csak símán megfőzöd, hanem valami speciális módon füszerezed is.
2021. ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!