Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha húsvétkor csak egy picit...

Ha húsvétkor csak egy picit bűnözők és eszek pici tojást vegánként, attól még vegán maradok?

Figyelt kérdés

Egy éve nagy vegán lettem.. nem hiányzik a hús abszolút, de a tojás nagyon, azt nagyon szerettem a húst nem.

Próbáltam helyettesíteni de tojást nem lehet..

Most húsvét és vegán szejtán sonka van és tojás is lesz eléggé kívánom.. de vegán akarok még ettől maradni..


2021. ápr. 2. 15:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem semmi baj azzal ha rákérdez erre, és legalább értelmes vita alakult ki, ami csak hozzáadott mindenkihez valamit :) én attól nem venném el tőle a vegán címkéjét, hogy húsvétkor megeszik egy tojást, vagy rákérdez erre, hisz mint fentebb írtam, sokféle szabadabb vegán létezik eleve, és ez a kifejezés eleve nem egy élesen körülhatárolt valami, hisz tökéletes vegán nincs.
2021. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem maradsz vegán, a vagánok nem esznek tojást.


Ettől függetlenül szerintem ezzel nincs gond, engem is a házi tojás választ el a vegánságtól. Nem kell mindenáron beleilleni a létező címkékbe.

2021. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
62%

Detto,mint a 22-es.

Egyébként aki vegán,pl. eszik olyan ételt,amiben pálmaolaj van?Mert szerintem az is rossz,ha az àllatok élőhelyét pusztítjuk egy termék miatt.De ugyanígy lehet,hogy adott esetben egy second hand,tartós bőrcipő kisebb környezeti terheléssel jár,kevesebb műanyaggal,stb,mint egy műbőr,műanyag papucs,cipő,stb.Én pl nem veszek bőr termékeket,de többet kaptam,örököltem.Nagyon ferde szemmel nézek ezekre,sokat böngésztem a neten vegán cipők után.Sok közülük nagyon drága,vagy nagyon műanyag.A vegán "bőr" még nem terjedt el annyira,hogy könnyen hozzáférhető legyen.

Néha olyan kérdést teszek fel magamnak,hogy ha emberbőr lenne,és second hand,stb,akkor felvenném e elveim ellenére.Természetesen a válaszom:nem.S innen csak egy lépés kell,akkor hogy hordhatjuk egy állat lenyúzott bőrét?Arra is szoktam gondolni,hogy az utókor (remélem) ugyanolyan sötétnek fogja látni a bőr viseletet, a vágóhidakat, vagy a szafaládét,mint ahogy mi is elborzadva gondolunk mondjuk a középkori kínzásokra.


Bocs,kicsit elkanyarodtam,de számomra ezek összefüggő kérdések.

2021. ápr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!