Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák nem gondoltatok még...

Vegák nem gondoltatok még arra hogy egyetek újra húst? nem kívánjátok?

Figyelt kérdés
több mint fél éve vagyok vega. rantott hust nem kivanom, viszont neha hianyzik a reggeli bacon vagy a szalonna sutes, a sajtburger a mekiben meg a rizseshus.
2021. máj. 12. 22:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

#10

Ne érts félre, szerintem a világon semmi probléma nincs azzal, ha valaki eszik évi pár alkalommal húst, de akkor az illető nem vegán...

2021. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
22%
11: lehet h így van. sokan flexitariánusnak mondják magukat, de az rám nézve túlzás lenne.
2021. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%
Így van. Ha neked jó így, tégy így. Csak ne mondd magad vegánnak, mert sokan beléd kötnek majd.
2021. máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
20%
Valóban, és általában nem is azok kötnek belém emiatt, akik szeretik a húst, hanem az a néhány vegán, akik nagyon radikálisak tudnak lenni néha. Én amúgy ezt a radikalizálódást meg a személyes hadjáratokat nem tartom jónak, mert ez nem jó, hogy még egy adott csoporton belül is széthúzás meg egymás gyűlölete van. Ha minden ember összefogna és legalább csak egy kicsit csökkentené a húsfogyasztást, például heti egy nap nem enne húst, vagy legalább annyit megtennének h nem vesznek annyi húst amennyit ki kell dobni, esetleg tudatosan vásárolnak, megnézve hogy milyen termelőtől veszik, sokkal de sokkal előrébb lennénk mint egy szűk csoporttal aki 100%-ban húsmentes életet él. Legalábbis az etikai oldaláról megközelítve. Azt elhiszem, hogy aki utálja a húst, hányingere van tőle, az 100%-osan húsmentes életet él könnyen, és leugatja azt aki csak havonta egyszer eszik húst, de azt figyelembe kell venni, hogy azoknak akik szeretik, ez azért nagy lemondással jár, és itt az áldozat sokkal nagyobb mint azok esetében akik amúgyse szeretik.
2021. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%
Ez teljesen igaz, de a vegán szónak akkor is van egy egzakt definíciója, aminek te nem felelsz meg. És ha valaki hithű katolikus, akkor persze hogy bele fog kötni egy magát katolikusnak való egyénbe, akj évente párszor Mekka felé fordulva imádkozik. Sorry jobb példa hirtelen nem jutott eszembe, de remélem átjön a lényeg. Tök jó, amit csinálsz és valóban többet érne, ha mindenki kevés húst enne, mintha kevesen semennyit. Ettől függetlenül teljesen jogosan "kötnek beléd" a vegánok, ha te annak nevezed magad, miközben nem vagy az.
2021. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
50%

Istenem. Nagyrészt növényi étrendet folytat. Gondolom a kozmetikumaid, vagy fürdőszobai kellékeid is vegánok, állatkísérlet mentesek? Felőlem nyugodtan hívd magad vegánnak, nagyrészt az vagy.


Üdv,

egy vegán.

2021. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Sunshinedoll ***** válasza:
87%

Nem, én ahogy elhagytam, utána sosem kívántam. Egyszer eldöntöttem, hogy ez lesz, és onnantól kezdve nekem a hús az nem kaja opció többé. Először vegetáriánus voltam, aztán pár hónapra rá vegán.

Olyan előfordult már mondjuk, hogy utazáskor pl. ha elmentünk valahová enni és pl. nagyon éhes voltam és nem volt a környéken vegán hely/opció, akkor a sajtot megettem, de pl. hússal biztos nem tennék kivételt, már a kinézetétől és a szagától is rosszul vagyok.

2021. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Amúgy én az egyszerűség kedvéért hívom magam "vegánnak" mert ez az ,amit a legtöbb ember megért, vagy tudja, mi az, éttermekben is "vegán opció". De mivel nagyon sok más területen nem feltétlen figyelek a vegánságra, így én inkább azt szeretem, hogy teljes értékű növényi alapú táplálkozás, az én szememben a vegánság nem csak az étrendből áll.
2021. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%

Azért ne mondd magadat vegánnak, mert nem vagy az.

Én Pl évente 2-3 alkalommal eszem sajtos /tojásos dolgot (ha megkívánők egy sütit, amiben van), a többi vegan, a fenti miatt mégsem mondom magam annak. Te, aki húst is eszel néha, főképp nem vagy az.

És ezzel az a baj, hogy ebből lesznek az olyan szituk, hogy halat/tejterméket / tojást kínálnak a vegetáriánus /vegánnak, mondván, hogy de hát X is Vegán, és láttam halat / tejet/tojást stb. enni.

2021. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
81%

#16

Aki "nagyrészt növényi étrendet folytat", az nagyrészt növényi étrendet folytat, nem vegán.

És ezzel semmi gond, mármint azzal ha valaki nem vegán. De akkor mégis mi a túróért hívja magát annak?

2021. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!