Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gondoltátok volna? 4,5 x...

Gondoltátok volna? 4,5 x olcsóbb, ha magam csinálom a dobostortát.

Figyelt kérdés
Hamis dobostortát szoktam csinálni, mert az a család kedvence. Kíváncsiságból kiszámoltam, hogy mennyiből jön ki. 628 Ft-ból megvan egy torta és szerintem finomabb, mint a bolti.
2012. ápr. 1. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindegyik torta/süti olcsóbb ha otthon készítjük. A napokban csináltam 3 tekercs rétest, azt számoltuk ki, hogy mennyi lenne üzletben, kb ott is 4,5-5-szörös érték jött ki.
2012. ápr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben mi a meglepő??? Minden olcsóbb ha megcsinálod magad bár abban nincs benne a te munkabéred. Persze egy családban ez nem tétel s hasznot sem kell termelj.
2012. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

628-ból egy egész torta alapanyagokkal, energiával, mindenestül? Ez jól hangzik! Mekkora?

Megírnád a receptjét?

2012. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is olcsóbb,ha az eredeti recept szerint sütöd,és sokkal finomabb is,mint a készen vett. Ez minden sütire,ételre igaz.
2012. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 doboszoli ***** válasza:
34%
Az az oka, hogy az ilyen vállalkozások, beszéljünk tortáról, kolbászról, sörről, nem karitatív alapon működnek, hanem bizonyos profitot kell termeljenek. Mondjuk a 400 %-os haszonkulcs, nem semmi.
2012. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Energiát nem számoltam bele, mert nem tudom hogy kell :D De szívesen leírom a receptjét.
2012. ápr. 1. 10:45
 7/13 tetro ***** válasza:
100%
nem számoltad bele az idődet, a sütő árát, gondolom a villanyt vagy gázt sem, a lakás bérleti díját vagy vételárát, a konyhai eszközök amortizációját amivel készíted, a tb és nyugdíj járulékod...
2012. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nyugdíjjárulékon besírtam :D 19 éves vagyok...
2012. ápr. 1. 10:51
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

19 évesen is kell nyugdíjjárulékot fizetned, ha dolgozol, még akkor is, ha nem tudod felfogni ésszel, mi az...


a hamis dobos és a dobos torta nem ugyanaz, és nem 4,5szeresébe kerül a boltban, hanem jóval kisebb haszonkulccsal dolgoznak, csak nem számoltad hozzá azokat a kiadásokat, amiket kellett volna - a fentieken túl pl a boltba sem ingyen mentél (még ha gyalogoltál, akkor is volt költséged, ugyanis kopott a cipőd és annyival előbb kell újat venni;)


valószínűleg azért van ezen az oldalon a sok hülye kérdés, hogy hogyan nyisson valaki 0 Ft tőkével sikeres vállalkozást, mert úgy gondolkoznak ahogyan te, a költségek 70-80%-t ugyanis te sem számoltad, csak az alapanyagköltséget

2012. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tetro ***** válasza:
53%
Követelem, hogy lehessen pontozni a kérdezőt is :D
2012. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!