Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák nem gondoltatok meg...

Vegák nem gondoltatok meg arra, hogy újra egyetek húst?

Figyelt kérdés

3 honapja lettem vega kornyezettudatossag miatt, nem is hianyzik a hus.

kesobb ez fog valtozni?


2020. dec. 8. 12:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
nekem még nem hiányzott :) 1,5 éve nem eszek húst
2020. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
19%
Én ismerek olyat, aki azt hirdette mindenkinek, hogy ő vegetáriánus, és hogy ez milyen jó, stb. Aztán egyszer, mikor szűk körben voltunk, látom, hogy eszi a hamburgert, hússal. Kérdeztem, hogy ez most mi? Mondta, hogy jó, hát néha nem bírja ki, mert ezt nagyon szereti. És komolyan mondom, hogy nekem ettől szimpatikusabb lett, nem rendelte alá magát egy "vallásnak", hanem úgy eszik, ahogy neki jól esik, még ha a vegetáriánusságot is preferálja.
2020. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
mitől szimpatikus valaki, aki bort iszik és vizet prédikál? Én is úgy eszek ahogy jól esik, és ebbe nem tartozik bele a hús. Hirdetni ugyan nem hirdetem, de ha valaki azért nem eszik valamit mert "nem szabad" az tényleg gáz. De nem minden vega tömi magába a húst titokban.
2020. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
72%

#2 voltam. Úgy értettem, hogy szimpatikus, hogy nem rendeli alá magát valaminek, aminek nem feltétlen van értelme ilyen szélsőségekben. Mondhatnék példát olyanra is, amikor azért nem tudtunk ismerőssel megoldani egy dolgot, amit szerettünk volna, mert segítenie kellett volna odébb tenni egy szekrényt. De épp szombat volt, ő meg szombaton nem dolgozhat a hite szerint, és csak megvonta a vállát, hogy sorry, de ez nem fog menni. És ott álltunk, és nem tudtuk megcsinálni basszus, emiatt. Oké, elfogadtam, de az eszem megáll azóta is, ha eszembe jut.

Kicsit nekem ilyen ez a téma is. Vannak, akik nem szeretik a húst, oké. Vannak, akik elhagyják az étrendjükből, és soha nem kívánják utána, oké. De amikor valaki már a saját életét nehezíti azzal, hogy kitalálja, hogy miket nem eszik meg, és adott esetben azért nem eszik meg egy palacsintát, amit amúgy szeret, mert a tej, amivel készítették nem vegán, az már nekem nehezen érthető.

Az elv maga tetszik, hogy tegyünk a környezetünkért, és én megrögzött húsevőként is figyelek arra, hogy minden héten legyen egy nap, amikor nem eszem húst. Meg lehet érteni az én álláspontomat?

2020. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze én megértem és azzal egyetértek, hogy ha valamit kíván akkor egye meg és ne sanyargassa magát mert "tiltja a vallása". Saját magam is példa vagyok erre, egy darabig semmilyen állati eredetűt nem ettem, de aztán megkívántam a sajtot, azóta eszek sajtot. Volt aki felkérdezett, hogy dehát te vegán vagy, ez nem tilos? Soha nem használtam azt a szót magamra, hogy vegán, csak meséltem, hogy nem eszek semmilyen állati erdetűt. Kérdeztem, hogy ki tiltaná? Mi az hogy tilos? Megkívántam, megeszem. A szervezetem csak jobban tudja mire van szükségem.
2020. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem változott, nem kívánom. 3 éve vegetáriánus vagyok.
2020. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
86%
#5: ez is szimpatikus, és szerintem itt lenne a lényege. Tudatosság, de nem önsanyargatás. Az emberek 99%-a mondjuk szerintem azt állítja, hogy ő nem érzi úgy, hogy ezzel bármit megvonna magától, de ezt nem hiszem el, hogy tényleg őszinte.
2020. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem gondoltam arra, hogy húst egyek, mert egyszerűen nem tartom ételnek az állatokat.

Onnantól kezdve, hogy eldöntöttem, nem eszek húst, nem kívántam egyáltalán se az ízét, se az állagát, nekem nagyon könnyű volt átállni.

2020. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
koszonom nektek ;))
2020. dec. 8. 14:08
 10/36 anonim ***** válasza:
28%

Indiaban a hinduk nem fogyasztanak hust, tisztelik az allatot … csak az ottani tigrisnek elfelejtettek szolni errol.

Ha a bengali tigrisnek nem okoz gondot az embereves, akkor nekem sincs bajom ha megeszem egy csirket.

2020. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!