Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyivel egészségesebb...

Mennyivel egészségesebb húsmentesen étkezni ? Milyen hatással van a szervezetre ha semmiféle hús ételt nem fogyasztunk? Át lehet állni egyik napról a másikra a vegetáriánus étrendre vagy csak fokozatosan ?

Figyelt kérdés

#Vegetáriánus étrendre átállás
2021. jún. 10. 18:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most várom az állításod bizonyítását, mert én dolgoztam sertés telepen például, de nem adtunk ilyen injekciót az állatoknak. Várom szeretettel


ps., nem, nem halnak ki a "vegyszerektől" a mikroorganizmusok a talajban. Nagyot ment anno a vegánság körében ez a legenda, csak épp azzal nem vagytok tisztában, hogy a tehenek kapnak olykor, ha betegek. A csírkéket sem injekciózzák, ahogy a halakat sem injekciózzák, ésatöbbi


Nem mellesleg, külső forrásból jut hozzá, igen, nincs egy b12 kohójuk. Ellenben képesek raktározni, nem úgy, mint a növények, tehát maradjunk annyiban, hogy a hús tartalmazza, a növény nem. Tehát melyik lehet az egészséges? Melyik lehet a természetes? Lehet-e only növényevő az ember pusztán biológiai szempontokat nézve? Kik azok, akik szarnak a természet rendjére? Na ugye

2021. jún. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

#21 Akkor gondolom táplálékkal viszik be, mert ha nem injekcióval, vagy a vízzel, akkor csak táplálékkal tudják bevinni, mivel (idézem a Wikipédiát):


"B12-vitamint kizárólag mikroorganizmusok képesek előállítani. Megtalálható az állati eredetű termékekben, pl. húsokban, halakban, a tenger gyümölcseiben, tejben, sajtokban és tojásban, illetve belsőségekben, azaz májban, vesében, szívben. A savanyú káposztában (a savanyítás folyamatában mikroorganizmusok vesznek részt), és csekély mennyiségben a homoktövisben is előfordul."



Ennél fogva ha az állatok is külső forrásból viszik be akkor mi miért ne tehetnénk?


" tehát maradjunk annyiban, hogy a hús tartalmazza, a növény nem. Tehát melyik lehet az egészséges? Melyik lehet a természetes? Lehet-e only növényevő az ember pusztán biológiai szempontokat nézve? Kik azok, akik szarnak a természet rendjére? Na ugye"


Te nagyon buta!

A b12 vitamin mivel vízben oldódik, akár ha pocsolyából innék, akkor is be tudnám vinni, tehát régen természetesen tartalmazta a víz is. Ma már a tisztított, klórozott ivóvíz nem tartalmazza. Egyszerű paraszti logika. Innentől bukik az érvelésed hogy csak és kizárólag az állati forrás a természetes b12 forrás.

2021. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de nem tudok róla, hogy pocsojából ivott volna az ember, a természetesség jegyében. Mondd el szépen, hogy a francba tudnád táplálék kieg nélkül bevinni? Sehogy! :D Jah, hogy hírtelen természetes lett a táplélek kiegészítés, meg a turbózott kaja? Aham... :D Nem vagy semmi :D


De, tartalmazza a talaj mai napig. Másképp hiánybetegségem lenne nekem is, és sok társamnak, akik a saját gazdaságunkból étkézünk.


Tudom, hogy a vegánoknak elég alacsony az IQ-ja, de azért jó lenne, ha megerőltetnéd magad :D

2021. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne ihatott volna pocsolyából az ember a történelem során? Ez milyen érv? Tudod mit jelent az a szó, hogy példa? Szerintem nem :D egyre gázabb érveid vannak, és kezdődik a szándékos értetlenkedés. Én szerintem neked van alacsony iq-d ha nem érted meg hogy ez egy vízben oldódó vitamin, így régen ha az ember elment a patak partjára és ivott belőle, akkor hozzájutott. Próbálom olyan szinten elmagyarázni, hogy akár egy kisgyerek is megérthetné, de szerintem egy hat évesnek hamarabb menne. Tehát. Azért nem jutok hozzá vízből b12 vitaminhoz, mert tisztítják és klórozzák a csapvizet. Ennél fogva úgy viszem be, mint a legtöbb iparilag tartott állat, mesterségesen hozzáadott formában jutok hozzá. Szerinted jódhoz hogy jutsz hozzá Magyarországon? Erre válaszolj kérlek, azután okoskodhatsz. Egyébként a b12 vitamint laboratóriumi körülmények között állítják elő, és azért van szükség erre, nem véletlenül, hogy állatipart kiszolgálják. Mint ahogy az antibiotikumok 89 százalékát is az állatipar számára biztosítják, nem emberi célra. Mint ahogy a világ szója takarmányának 90 százalékát állati takarmányizásra használják. Szerinted a tehén természetes tapláléka a szója? Nem kicsit megváltozott a világ. De gondolom ezt sem sikerült felfogni. Olvasd el mégegyszer, hátha. Ha nem megy kérj idősebbtől segítséget, hatha segít valaki értelmezni.
2021. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"Másképp hiánybetegségem lenne nekem is, és sok társamnak, akik a saját gazdaságunkból étkézünk."


Lehet azért ilyen lassú a felfogásod, ez a b12 vitamin hiány egyik jele. Spanom bio csirkéje is csak papíron bio, Magyarországon így mennek a dolgok. Lehet akkor nem tartjátok be a szabályokat. Én azonban világviszonylatban beszélek, nem holmi itthoni koszos csirkefarmról.

2021. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Persze, lehet ivott pocsojából, csak épp bele is döglött a fertőzések miatt. Igyad csak te is, nem lenne túl nagy kár ezért a hihetetlen IQ-ért. Továbbra is szeretném látni az injekciós csírkéket, halakat, persze erre várhatunk :D


Nincs b12 vitamin hiányom fiam, tökéletes a vérképem, igen magas az IQ-m is (egy átlagos vegánnál ~40%-al több, de, ha gondolod meg is mérhetjük kinek nagyobb)


A spanod nem érdekel, az én gazdaságomban nem papíron bio, hanem bio. Milyen szabályt nem tartok be? Mesélj!


Most arról volt szó, hogy természetesen tudnak-e az állatok b12-őt felvenni, és nekem szolgáltatni. Nem érdekel, hogy a te elképzeléseid szerint hogy mennek világviszonylatban a dolgok ^^ Itt, nálam így mennek, köszönjük szépen ,de van elég b12 vitaminunk, mindenféle injekciózás nélkül. Újra elmondanám, hogy egy vegán dezinformációt, az egyik legismertebbet lököd itt, miközben zéró valós információd van az egészről.

2021. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj ennél jobban nem tudok egyszeűbben magyarázni, hogy te is megértsd. Ha szerinted a víz nem természetes táplálék forrás, akkor nem tudok veled mit kezdeni, buta vagy mint a föld, amiben a b12 terem. Ha neked valami beteg fétised van, hogy a b12 vitamint kizárólag állatokból vidd be, és a vizet nem ismered el természetes forrásnak, akkor tudod mit? Ne igyál vizet, hanem a napi másfél-két liter folyadékot vidd be húsból! ;) Tudod, nagyon sajnálok olyanokkal vitázni, mint te. Semmi értelme. Az iskolázatlan agy sosem képes nyitni, és elismerni kész tényeket sem. Én is nagyon zárkózott voltam még húsevőként, de kész tényekkel tudod ki megy szembe? Aki butuska :)
2021. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha nem tudod megbocsátani a vegánoknak, hogy a csapvízben nincs b12, amiről ugye nem tehetünk, akkor remélem jódozott sót sem eszel? Ugyanis Magyarországon a jódot máshonnan nem lehet bevinni ;) Kivéve ha napi szinten fogyasztanál tengeri halat, vagy tengeri zöldséget. De azt nem szoktál ugye? És ugye szűklátókörű barátunk, ennek sem néztél utána, hiaba utaltam rá. De akkor menjünk messzebb. Tehát nem viszel be laboratóriumi körülmények között előállított készítményeket? Akkor gyógyszereket se szedj? Ja hogy az már hülyeség? De akkor ne vegyél az olcsó margarinból, mert van benne hozzáadott D vitamin. Vagy ott van a felvágott. Ízlik a húsragasztó, és a rákkeltő feldolgozott húskészítmények? Egyed barátom, én ugyan nem sajnállak. Lehet okosabbnak hiszed magad, de 50 felett én leszek az, aki egészségesebb lesz. Sajnos a tudomány, ami nem a barátod ugye, engem igazol, és az élet. Nem kell vegánnak lenned, senki sem kért rá, én nem kérlek. De ha vesztettél egy érvelésben, azt bölcsebb méltósággal elviselni.
2021. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha elengedjük a B12 témát és azt mondjuk, hogy oké, a vegánok csak tablettával tudják bevinni, akkor mi van? A sok c, d és egyéb vitamint, meg a sok táplálékkiegészítőt a mindenevők (is) eszik. Nekik lehet? Ha olyan jó a mindenevő étrend, amellett mi szükség bármilyen vitaminra? A szóban forgó táplálék kiegészítők már a jóval a veganizmus elterjedése előtt ott voltak a piacon.
2021. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!