Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák ti mit esztek karácsonyk...

Vegák ti mit esztek karácsonykor? Pontosítva Szenteste.

Figyelt kérdés

25, 26-án családnál szoktunk lenni, ott rántott sajtot szoktam enni (mást nem tudnak nekem kitaláni, de őszintén nem is várom el, nekem az teljesen jó).

Viszont a 24 estével mindig gondom van. Igazából nem vagyok nagyevő, ráadásul párom igazi húsevő, ő nem eszik vega kaját, ergó felesleges sok kaját csinálnom, elég nekem 1 tál étel. Ti mit esztek ilyenkor? Egyenlőre ott tartok hogy krumplisalátát eszek plusz mákos gubát. De talán kellene valami a krumplisaláta mellé. De fogalmam sincs hogy mi.


2021. dec. 6. 00:20
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
1%
Ha te vega vagy,akkor hogyhogy eszel sajtot?
2021. dec. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
A vegánok nem esznek sajtot.
2021. dec. 6. 00:41
 3/47 anonim ***** válasza:
6%
Tényleg azok.Kevertem.Elnézést.Nos a kérdésre is válaszolva:szerintem rizzsel finom a krumplisaláta.
2021. dec. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem csinálhatnál vegán pásztorpitét lencsével vagy vegán darált hússal. Esetleg egy kis sajttal is kiegészítheted, ha hiányozna.

Pl. a Yama Kitchen csatornán találsz egy jó receptet hozzá, Ártatlan Pásztorpite néven - én a szójagranulátumot lencseraguval helyettesìtem, illetve szeretek édesburgonyát használni a rendes sárgaburgonya helyett.

Desszertnek jó, ha csinálsz ilyen vegán energiagolyókat, azok gyorsan megvannak!

2021. dec. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
3%
Miért vagy vega?
2021. dec. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
16%
Zöldségek gyümölcsök
2021. dec. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
76%
5# A vegetáriánus vagy a vegán étrend hosszú és rövid távon is egészégesebb mint a hús
2021. dec. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
54%
egészségesebb*
2021. dec. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
18%
Ha IBS miatt rendszeresen hasfájással és hasmenéssel küzd az ember, akkor lehetetlen megpróbálni ezt az életformát, mert én pl: minden hüvelyestől és a hagymától is kikészülök. :( Pedig néha jó lenne a kevesebb szénhidrát és hús mondjuk, de ha ráállok a rostra, akkor gyakrabban járok WC-re is. És olyan szerencsés mindenki, aki gond nélkül kialakíthat saját étrendet, és büszke vagyok arra, aki tartja. <3
2021. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
79%

Hát igen, ilyen esetben, amikor a bélfal már amúgy is áteresztő és irritált tényleg nem jó egy magas rosttartalmú étrend. Viszont az alacsony rost és/ nagymennyiségű hús fogyasztása miatt én egy kicsit félnék a vastagbélráktól is...


Anyway, a vegán, vegtariánus étrend király és egészséges, főleg, ha nem szénhidrátot tolsz szénhidráttal.

Én vegán vagyok (egyedül a családban), nálunk karácsonykor lesz:

1. Céklakrémleves

2. Sült karfiol egészben (tehát egy egész karfiolrózsa, ilyen fűszeres gratinban megsütve, olyan mint az egész pulyka, asztaldìaz szerű jelenség)

3. Vegán lencsefasírt rúd, céklával a közepén (ez pedig a Stefániavagdaltra hajaz)

4. Mellé zöldsaláta, pl. bébispenót, misticanza keverék.

5. Előételnek ilyen kurkumás csicserigolyók lesznek pirított len és szezámmagba forgatva.

6. A desszert pedig Aldi-s vegán vanìlia fagyi. Annyi jó vegán süti van, de nem hiszem, hogy tudok majd ezzel bíbelődni, szóval maradok ennél. Meg hozzá eszem gyümölcsöket.

2021. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!