Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák ti mit esztek karácsonyk...

Vegák ti mit esztek karácsonykor? Pontosítva Szenteste.

Figyelt kérdés

25, 26-án családnál szoktunk lenni, ott rántott sajtot szoktam enni (mást nem tudnak nekem kitaláni, de őszintén nem is várom el, nekem az teljesen jó).

Viszont a 24 estével mindig gondom van. Igazából nem vagyok nagyevő, ráadásul párom igazi húsevő, ő nem eszik vega kaját, ergó felesleges sok kaját csinálnom, elég nekem 1 tál étel. Ti mit esztek ilyenkor? Egyenlőre ott tartok hogy krumplisalátát eszek plusz mákos gubát. De talán kellene valami a krumplisaláta mellé. De fogalmam sincs hogy mi.


2021. dec. 6. 00:20
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
9%

36-os már ne haragudj, de nekem ne okoskodjon ilyeneket valaki, aki az alapvető evoluciót látszólag egyáltalán nem tiszteli. A kutya és a macska háziasított állatok, de az őseik csúcsragadozók voltak, pont. A mai napig húst kell egyenek, szabadon/rosszul tartva vadásznak ma is pl: patkányra stb... A mai emberek sem úgy élnek, mint régen, ettől még csúcsragadozónak számítunk a táplálékláncok többségében. (Rajzoltál már ilyesmit valaha?)


És azért vesszük meg az ételt a Sparban, mert volt annyi gógyink ahhoz, hogy munkamegosztás lévén ne kelljen mindenkinek állattenyésztéssel és földműveléssel stb. Foglalkozzon és nőtt a termelés. Ettől még eredetileg vadásztunk és paleo étrenden éltünk, emiatt pl: jó ötlet elhagyni a feldolgozott élelmiszereket.


Én tényleg nem ítélek el senkit az életvitele miatt, de az alapvető biológiát tagadni nem érdemes.


Viszont van elég eszünk ahhoz, hogy mi irányítsunk az életünket, így mindenevő csúcsragadozóként nem kötelező húst is enni.

2021. dec. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
0%
Akarom mondani 39 én voltam a 36
2021. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyunk csúcsragadozók, ez a biológia legnagyobb tévedése.


A gabonafélék kinemesítése/termesztése és az emberi evolúció átállása a tökéletes emésztésükre tökéletesen illusztrálja ezt.

2021. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
67%

#31

A házi macska nem csúcsragadozó, attól még, hogy a felmenői között akad. Ezzel az erővel az összes madár is az, mert hát dinoszauruszok..

2021. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
11%
Erre mondják azt, hogy hülyékkel nem tárgyalok. XD
2021. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
14%
Halat
2022. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
33%
Ha halat eszel, nem vagy vega!
2022. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem miért pontozták le a 37 est, igaza van, vegán:nem eszik 𝙝ú𝙨𝙩 és á𝙡𝙡𝙖𝙩𝙞 𝙚𝙧𝙚𝙙𝙚𝙩ű é𝙩𝙚𝙡𝙩.
2022. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%
38 miért nem érted? A kérdező Vega, azaz vegetáriánus. A vegetáriánusok csak húst nem esznek többnyire.
2022. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
84%
És a hal az melyik a három közül, hús, tej vagy tojás?
2022. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!