Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák ti mit esztek karácsonyk...

Vegák ti mit esztek karácsonykor? Pontosítva Szenteste.

Figyelt kérdés

25, 26-án családnál szoktunk lenni, ott rántott sajtot szoktam enni (mást nem tudnak nekem kitaláni, de őszintén nem is várom el, nekem az teljesen jó).

Viszont a 24 estével mindig gondom van. Igazából nem vagyok nagyevő, ráadásul párom igazi húsevő, ő nem eszik vega kaját, ergó felesleges sok kaját csinálnom, elég nekem 1 tál étel. Ti mit esztek ilyenkor? Egyenlőre ott tartok hogy krumplisalátát eszek plusz mákos gubát. De talán kellene valami a krumplisaláta mellé. De fogalmam sincs hogy mi.


2021. dec. 6. 00:20
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
86%
Ha szereted a húshelyettesítőket, vedd meg a kedvenced a krumplisali mellé. Nálunk vadas szója lesz, paroméknál a vadas tradicionális karácsonyi kaja, ugyan mi mind vegánok vagyunk, de ha lenne húsevő a családban, akkor ezt könnyű lenne úgy csinálni, hogy csak a húst / szóját kelljen külön elkészíteni.
2021. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
20%

10-es nem fogyasztok kevés rostot, sőt inkább eszem zöldségeket/gyümölcsöket, mint mondjuk kenyeret.


És a felvetésed jogos, haltak meg vastagbélrákban a családban, de a mai világban gyakorlatilag barki meghalhat rákban. Annyi szemetet viszünk be a szervezetünkbe, hogy ezek mind karcinogén, rákkeltő anyagok, és nem hiszem, hogy önmagában a húsfogyasztás jobban növeli az esélyeim.


Ha nem eszej feldolgozott élelmiszert, chipset, kólát meg ilyeneket, már sokat segítek magamon. És a stressz rontja a tüneteket a legjobban



Viszont ettől függetlenül sok vega recept nekem is nagyon ízlik. ;)

2021. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
64%

"és nem hiszem, hogy önmagában a húsfogyasztás jobban növeli az esélyeim."


Nem kötekedésképp, de nem hiszed vagy utána is néztél valaha?

2021. dec. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden évben halat készítenek (ráadásul halászlét, amit mindig is gyűlöltem) úgyhogy általában valami köretet eszek + ipari mennyiségű mákosgubát desszertnek. :D
2021. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
3%

Tudom, hogy a hús emésztése (na meg persze gyártása) nem a legegészségesebb folyamat a világon, viszont úgysem tudsz meggyőzni mindenkit, hogy álljon át a vegán étrendre. Ha te ettől jobban érzed magad 13-as, akkor hajrá. Én még nem láttam olyan vegánt a környezetemben akinek ne lettek volna teljesen elvékonyodva az izmai, és számomra nem vonzó ez az állapot. A növényi fehérjét soha az életben nem fogja úgy lebontani és beépíteni az emberi szervezet mint az állatit, emiatt sokan nem fogják bírni azt a rostmennyiséget, amit a vegán étrend diktál. És nem arról van szó, hogy nem tudnak elegendő mennyiséget bevinni fehérjéből. Csak minőségileg nem erre van kitalálva az emésztőrendszerünk, pont.


Amúgy a veganizmusnak sem rövid, sem hosszútávon nincs káros következménye a mai orvostudomány álláspontja szerint. Amíg az ember mindenevő, addig szkeptikus maradok ezzel kapcsolatban és köszönöm, jól megvagyok így is.

2021. dec. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
64%

Kb 80 millió vegán él a Földön. Hányat láttál közülük, hogy azt gondolod, releváns a megfigyelésed? Hogy ki mennyire izmos, annak semmi köze ahhoz, hogy ki vegán, ki nem. Lásd rengeteg vegán élsportoló van, köztük testépítők is. Amit a növényi fehérjéről írtál egyrészt nem igaz, másrészt nem függ össze azzal, amit a rostról írtál.


Nem mondom, hogy legyél vegán. Ettől függetlenül tény, hogy a húsfogyasztás növeli az esélyét bizonyos betegségek kialakulásának. De ez igaz a cigire, az alkoholra és még sok dologra. Ez tény. Attól még te vállalhatod azt a bizonyos néhány százalékos plusz rizikót, minden jogod megvan hozzá.

2021. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
3%

Hát látod nekem semmilyen káros szenvedélyem nincs, de ha a húsfogyasztást is ide sorolod, az a te bajod, nem az enyém.


A legnagyobb befolyásoló erő a pénz, anélkül meg nem lehet egészségesen élni. Minden más csak szép, ha összejön, de legyen hálás, aki megengedeti magának. :)

2021. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
8%

Az összefüggés a rosttal annyi, igaz nem fogalmaztam jól meg, hogy amennyi növényi fehérje kell, az akkora rostmennyiséggel járhat, hogy nem mindenki tudja azt megemészteni és pont.


Még mindig IBS-em van, és mit számít a véleményed, meg ha lenézel valakit az emésztési problémái miatt, ez a te szegénységi bizonyítványod. Ha az étrendedtől leszel fennhéjázó, az már rég rossz...


Mindenki ott segít magán ahol tud és ahol a pénztárcája engedi.

2021. dec. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
45%

Ha fogyasztunk valamit, ami finom, de nem egészséges és nincs rá szükségünk, az mi más lenne, ha nem káros szenvedély?


Nem értem hogy jön ide a pénz? Egy jól összeállított növényi étrend sokkal olcsóbb, mint egy vegyes étrend. Mi az, ami szerinted drága? Bab? Kukorica? Rizs? Lencse?


Így már értem a rost és fehérje összefüggést. Nem értem miért gondolod, hogy lenézlek és az írásom melyik része volt fennhéjázó. Kérlek idézd azt a részt, mert tényleg nem értem.


Ha IBS-ed van, az csak egy érv amellett, hogy növényi étrendet kövess. Ez tudom, hogy elsőre hihetetlennek tűnik. Van facebookon a Teljes értékű növényi étrend csoport oda lépj be és írd be a keresőbe a betegségedet. Rengetegen írják, hogy az orvosaik sem értik, de teljesen tünetmentesek lettek ezt az étrendet követve. Azt írod, hogy köszönöd, de jól vagy így. Na most, ha ilyen betegséged van, akkor annyira nem lehetsz jól. Tényleg csak annyit kérek, hogy lépj be a csoportba és olvasd el a hozzád hasonló emberek tapasztalatait. Semmibe nem kerül neked, cserébe egy életen át jobban fogod érezni magad. :)

2021. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
10%

Pl: az drága hogy valaki testépítő legyen, stb. De a normál sportok is iszonyatosan sok pénzbe tudnak kerülni, és most nem arra gondolok, hogy a futás ingyen van, hanem bármi másra, amihez kicsit több minden kell. az egészséges életmód nem csak annyi, hogy el kell hagyni a húst, mást is kell tenni érte, ami nem olcsó, bárki bármit mond.


Tejtermékeket amúgy sem eszem, mert laktózérzékeny vagyok, de mindent tejmentes dolgokkal helyettesíteni szintén nem olcsó sajnos. A glutén elhagyása sem, pedig IBS-sel azt sem árt mellőzni, és én igyekszem minimalizálni.


És az idő is pénz, csomó olyan dolog van, amiért elmenni és beszerezni egy kész kálvária, ha nem nagyobb városban élünk, pedig én nagyon szívesen kipróbálnám és enném is rendszeresen, csak nem olyan helyen élek, ahol mindent lehet kapni.


És a vastagbélrákot hoztad fel példának, ami nem egy vélemény, hanem inkább rosszindulat, megfélemlítés. Ugyanolyan, mint amikor egy hittérítő azzal jön, hogy el fogok kárhozni, ha nem térek meg. Megfélemlítéssel maximum csak unszimpatikus lesz az egész. :D Hangsúlyozzátok az előnyeit, mint a legutóbbi kommented, mert ettől máris jobban megjön az ember motivációja váltani.


Ettől függetlenül a vegetáriánus étrendet még el tudom képzelni, a vegánt már nem. Tojás nélkül elég nehéz élni, minden reggel azt reggelizem, már 1 éve és a mindenmentes sütemények ugyancsak nem átlagos pénztárcára szabottak (egy átlagos adag muffin fillérekből kijön, egy vegetáriánus muffin majdnem 2x annyi!). Ezen kívül sok halat eszem, a karácsony halászlével az igazi. :)


De még egyszer hangsúlyozom, akinek nem telik rá, az úgysem tud mindent megoldani, viszont olcsón vegánnak lenni egészségesen neccesen megoldható, maximum akkor, ha tényleg mindenről lemond az ember, ami édes. Akkor nem kell eritritet venni, sem zablisztet a sütihez, sem mandulát, sem aszalt gyümölcsöket, mert a tipik zöldségek-gyümölcsök nem drágák, ebben igazad van. Ha valami extrább dologra vágyom, az kerül sokba. 1 éve építettem be az életembe több vegetáriánus elemet, sokkal jobban vagyok, de többe is kerül.

2021. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!