Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegetáriánus menüt...

Milyen vegetáriánus menüt tudtok elképzelni karácsonyra?

Figyelt kérdés
A covid miatt parozmiás lettem, és azt tapasztalom, hogy húsos ételek esetében sokkal erősebb az az undorító íz, amitől az étvágyam is elmegy. Így most vega karácsonyra készülhetek, de abszolút nem vagyok jártas a vega konyhákban. Nagyon megköszönök pár tippet, ha valakinek van jól bejáratott, kicsit ünnepi hangulatú vega receptje.
2020. dec. 12. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk valami vegetáriánus szerű ételek lesznek, de nem vagyunk vegetáriánusok.

Eszünk húst is egyébként de különösebben nem szeretjük, tojást és tejet is eszünk, így nem tudom a mi menünk mennyire jó neked


Szóval mi gesztenye és zeller krémlevest fogunk készíteni, a zellert krumplival sűrítjük, a gesztenyét kókusztejjel. Levesbetét szeletelt mandula és kenyérkocka


A második fogás ratatouille lesz, illetve lesz rántott karfiol-brokkoli francia salival


Desszert kókusztorta, mandulás keksz és puding lesz

2020. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Paradicsomos édeskáposzta hús nélkül.Bejgli
2020. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Sós rétes lesz nálunk a menü.
2020. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2020. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, de jobb szeretem a személyes válaszokat, olyan receptekkel, amit ti is megcsináltok otthon. Illetve a rossz íz a húsoknál kifejezett, tehát nem vegán menük érdekelnek, csak vegák, ezt írtam a kérdésbe is.
2020. dec. 12. 14:43
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Amiket beliknektem kérdéseket, ott kipróbált ötletej vannak, még akkor is, ha egy internetoldalon van a recept, illetve a legtöbb vega, a vegán csak véletlen.

Ugyanis ha egy receptet elkészítettem a netröl, akkor egyszerübb azt belinkelni, mint bemásolni az egészet.

A vegán meg nem kell, hogy probléma legyen, attól még lehet finom az eredmény.

2020. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, de keresni én is tudok. Nem komplett receptek érdekeltek, csak a nevük egy kis eszmecseréhez. És a vegán probléma, mivel szeretem a húst és társait, szívesen enném, csak ez a sz.r elvette tőlem. A tejes, tojásos dolgokról ezért nem mondanék le önként, mivel azokat is szeretem és azoknak nincs rossz ízük szerencsére.
2020. dec. 12. 18:03
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Akkor elnézést, hogy megpróbáltam segíteni!
2020. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Fokhagyma krémleves krutonnal vagy füstölt sajtos pirítóssal vagy esetleg cipóban tálalni.

Zöldség leves egész/nagy darabos zöldségekkel, lassú tűzön főzve.

Grillezett gomolya sajt, sült camambert.

Valami egyben sült fasírt jellegű dolog pl. lencséből.

Canelloni.


Nekem ezek jutottak az eszembe.

2020. dec. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vega vagyok, idén hamis Wellington szeletet készítek (gombás töltelékkel), almás-diós sajtsalatát, majonézes krumplit és gyümölcssalatát készítek.
2020. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!