Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák ti mit esztek karácsonyk...

Vegák ti mit esztek karácsonykor? Pontosítva Szenteste.

Figyelt kérdés

25, 26-án családnál szoktunk lenni, ott rántott sajtot szoktam enni (mást nem tudnak nekem kitaláni, de őszintén nem is várom el, nekem az teljesen jó).

Viszont a 24 estével mindig gondom van. Igazából nem vagyok nagyevő, ráadásul párom igazi húsevő, ő nem eszik vega kaját, ergó felesleges sok kaját csinálnom, elég nekem 1 tál étel. Ti mit esztek ilyenkor? Egyenlőre ott tartok hogy krumplisalátát eszek plusz mákos gubát. De talán kellene valami a krumplisaláta mellé. De fogalmam sincs hogy mi.


2021. dec. 6. 00:20
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
95%
15# Arnold Scwharzenegger is vegán
2021. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
68%
21.:Schwarzenegger.
2021. dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
72%

#20

Nem kell testépítőnek lenni, hogy egészséges legyen az ember. Természetesen nem csak annyi az egészséges életmód, hogy el kell hagyni a húst. Ez nem ilyen egyszerű, hisz csomó vegán étel van, ami szintén nem egészséges, pl oreo keksz, olajban sült krumpli, vegán sajt. Minél inkább növényi alapon és minél inkább teljesértékűbben kell enni. A teljesértékű azt jelenti, hogy nem feldolgozott, hanem természetes ételek kellenek. Meg persze mozogni kell. Ne haragudj, de azért nem mozogni, mert a sportolás drága, csak egy kifogás. Ahogy írod, a futás is teljesen jó. Ott vannak a saját súlyos edzések, de egy kézi súlyzóra egyszer beruházni sem akkora költség. De pl lehet focizni is, nézd meg a brazil gettókban a gyerekeket. Mind focizik, pedig cipőre sincs pénzük, sőt, sokszor kajára sem.


Mi az hogy nem olcsó mindent tejmentes dolgokkal helyettesíteni? Szerinted mit mivel kell helyettesíteni?

A gluténmentes étkezés sem drágább. Persze nem a drága gluténmentes kenyeret kell megvenni, hanem olyan ételeket kell enni helyette, amik eleve gluténmentesek és olcsóbban. Van jó pár ilyen étel. Kukorica, rizs, bulgur, quinoa, stb.


A nem tudom beszerezni is kifogás. Kukorica, bab, rizs, lencse, zab, zöldségek, gyümölcsök vannak mindenhol. Esetleg áruld el, hogy pontosan mire gondolsz, amit olyan nehéz beszerezni. Egyébként az internet korában már semmit. A különlegesebb alapanyagokat is házhoz tudod rendelni, ha valaki igényli ezeket. Ráadásul olcsóbban, mint ha a boltban vennéd meg.


A vastagbél rákot nem én írtam, az egy másik válaszoló volt. Én egyetértek veled, ezért mindig az előnyöket igyekszem hangsúlyozni. :)

Ettől függetlenül nem a legszerencsésebb a hasonlatod. Arra semmilyen tudományos bizonyíték nincs, hogy elkárhozol, ha nem vagy vallásos. A vörös és feldolgozott húsok fogyasztása és a vastagbélrák kialakulása között viszont van összefüggés, ez rég bizonyított tény. Aki ezt mondja az nem rosszindulatú, ezek tények. Ez nem azt jelenti, hogy bárki ezt kívánná neked, sem azt, hogy minden húsevő vastagbélrákos lesz. De az esélye igenis növekszik. Vagy szerinted az is rosszindulat, ha azt mondom a gyerekemnek, hogy ne dohányozzon, mert nagyobb esélye lesz a tüdőrákra? Hiszen nem mindem dohányos lesg tüdőrákos.


Én több mint 20 évig ettem minden nap többször húst, mielőtt vegán lettem volna. Szerintem te is meglennél tojás nélkül. :)

A mindenmentes sütemények is csak akkor drágák, ha drága helyettesítő termékeket használsz. Nincs olyan, hogy a vegán muffin 2x annyi. Van vegán muffin, ami igen, de ezerféleképpen el lehet készíteni. Nem két muffin recept létezik a világon, a sima és a vegán. :D


Pontosan milyen vegetáriánus dolgokat építettél be, amelyek sokkal drágábbak?

2021. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
84%
4 éve vagyok vega, eddig minden évben töltött kaposztát készítettem különböző módokon. Idén szereztem húshelyettesítőnek jackfruitot, még sosem kóstoltam, már nagyon kíváncsi vagyok, szóval jackfruittal töltött káposzta lesz szerintem, de ez még változhat.
2021. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ezzel egyetértek veled, hogy a vegán alternatívák drágábbá tudják tenni az étkezést. Ezek persze nem kötelezőek, de hosszú tácon nehéz abszolút kizárni őket Z étrendből.
2021. dec. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
0%

#26

Miért? Egy idő után maguktól bele ugranak a kosaradba? :D

2021. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
28%

23-as, én vagyok az IBS-es. Első körben tisztázzuk, hogy 25 éves nő vagyok, szóval nálam a foci és hasonlók nehezen jöhetnek szóba. :D


Mit mivel lehetne/kell helyettesíteni?


Én az egészséges életmódra mondom, hogy az átlaghoz képest nem olcsó. Képzeld el, hogy egy olyan családból jöttem, ahol ez huszadrangú kérdés volt, mert a sóher apám (anyut meg nem érdekelte) ezen spórolt mindig. Az utazgatás fontosabb, mint a normál étrend, ugye. Amióta az eszemet tudom a bélrendszerem az egy gyalázat volt, 20 évesen diagnosztizáltak IBS-sel meg laktózérzékenységgel, ennek már 5 éve. És elhiheted, hogy egy gyerek nem szólhat bele abba, hogy mit eszik, meg mit nem, a szülő pénzéről én nem dönthetek. Egyetem első évében sem az egészség volt a fontos, annyi pénzt nem kaptam, és akkor bukott ki bennem, hogy valami nagyon nem oké. Amióta van diagnózis, azóta figyelnem kell.


Tej nem helyettesíthető vízzel receptben sem. Mivel lehet? Kókusz-zab-mandula - rizsital, amik olcsó fajtából is duplaannyiba kerülnek, mint a tej. De mondom, aki nem édesszájú, az úgysem él ilyenekkel. Aztán mondjuk étolaj helyett lehet venni kókuszzsírt, tejszín helyett főzőrizst (ezek nélkül nagyon nehéz főzni), ha nem dupla, de 1,5-szer annyiba kerülnek, mint hagyományos recepteket elkészíteni. A fehérlisztet is nagyon kerülöm, és persze ideális lenne semmilyen pékárut/tésztát nem enni, de vizsgaidőszakban ez a legkisebb baja az embernek, hajnal kettőkor is ettem a zabkását, mert 5-ig tanultam.


A burgonya-quinoa-bulgur-rizs stb. ezek köretek. Tudom, mivel lehet főétkezésekké tenné őket, és ezekre jó receptjeim vannak, hogyan lehet, - ha nem is vegánná- de vegetáriánusan elkészíteni. Én nem vagyok válogatós, szerencsére bármit meg tudok enni, ha ízletesen van elkészítve. Csak borzalmasan puffadok a tipikus puffasztó ételektől és ha ilyesmi miatt aludni sem tudok nyugodtan, az nekem nem éri meg.


Az IBS meg stresszbetegség, nem csak a hús ront rajta. Sajnos ebben nem állok jól, szorongásban szenvedek és pénzem sincs arra, hogy elmenjek egy átfogó terápiára. 1 éve dolgozom, előtte egyetemista voltam, amit megkerestem, az elment az alapvető életvitelemre. Életem legrosszabb IBS fellángolása az volt, amikor kénytelen voltam önállátóvá válni, mert a szüleim úgy döntöttek, hogy meg kell oldanom. 2 hónapig nem hittem el, hogy egyáltalán találok valamit ebben a városban, aztán csak sikerült. Mondanom sem kell, 2 évig nem volt pénzem semmi extrára, így inkább nem ettem, le is dobtam 11 kilót (amúgy is túlsúlyos vagyok, még -10 kiló minimum kéne).


Nem mindenki van olyan fizikai-mentális állapotban és anyagi helyzetben, hogy az étkezésre maximálisan oda tudjon figyelni. A Covid óta teljesen reménytelennek tartom az életemet, mert semmilyen megoldást nem tudok kitalálni, hogy jobban érezzem magam és valami produktívabb irányba tereljem magam.


Na látod, ez a baj, nem az, ha valaki húst eszik. Minden elfogadható addig, amíg az ember jól érzi magát tőle és fenn tud tartani egy olyan életvitelt, ami előre viszi, vagy legalábbis nem lejjebb.


Én még arra sem vagyok képes, hogy regisztráljak egy társkeresőre, pedig 0 tapasztalatom van és fiatalabb sem leszek. :D


Nem vagyok ezzel egyedül, mások sem feltétlen ott tartanak az életben ahol akarnak, max. engem jobban megvisel a kudarc.

2021. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
34# Ha van is olyan aki divatból, a legtöbb nem divatból és az a legtöbb az kb a 98% százaléka nem divatból
2021. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
12%

Tudod nemcsak a divat számít, én azért is tértem le a régi útról, mert nagyon egészségtelen életmódot láttam otthon. Soha nem tudnék visszatérni hozzá.


Én egyenesen rosszul vagyok az egészségtelen kajától. Pl: Elmentünk moziba, vettünk Popcornt, colát utána rohantam a mosdóba, mert nem maradt meg bennem. A Cola egy tömény cukorlötty, és nemcsak a laktóz megy át rajtam, ezért használok eritritet és kerülöm a fehér cukrot, a fruktóz és a szőlőcukor természetesebb.


Nem tudom mi a baj azzal, ha valaki megtud valamit (mondjuk a divat miatt), majd ne adj ég beválik neki. Mindenki ott segít magán, ahol tud és csakis az alapján, amit tud!


Nem vagyok vegán ugyan, de elvből nem vennék soha állatbőrből vagy szőrből készült terméket, és tenyésztett kisállatot sem vennék soha. Az összes macskánk-kutyánk mind mentett állat volt, a mostani cicánk is az.


Lehet állatbarátnak lenni, mégis sok állatbarát fogyaszt húst.


A veganizmus nem csak étkezés, meg divat, hanem egy életszemlélet. Nekik minden állat ugyanolyan értékes, mint az emberek.


Én biológia szakon tanultam, én nem tudok erre így tekinteni. Az állatok a tápláléklánc részei, bármilyen felháborító is ez a hozzáállásom.


A kutya-macska meg csúcsragadozó, ahogy az ember is, csúcsragadózokat más csúcsragadozó pedig nem eszi meg. Persze vannak kultúrák ahol mégis, de én maradok a biológiánál...


Az ember meg talált módot rá, hogyan sokszorozza a tápláléka elemeit (amik nem csúcsragadozók). Na de én itt befejezem ezt a diskurzust, mert nem célom jobban kiakasztani az állatvédő vegánokat, és legyünk elfogadók egymással szemben.


Engem akkor zavar a dolog, ha valaki kényszernek érzi, hogy másokat elítéljen, meg leszoktasson a húsevésről. Na ennek nem látom értelmét, ahogyan a hittérítésnek sem.

2021. dec. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
62%

#33

Keress olyan recepteket, amibe nem kell tej. Millió van a neten.


#36

Azt nem tanították bioszon, hogy a csúcsragadozó maga ejti el az áldozatait, nem pedig leveszi a polcról a Sparban? A kutya és macska sem húzná sokáig a vadonban. Ezzel nem akarok hittériteni, nem érdekel ki mit eszik, de amit írtál, az egy bullshit.

2021. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!