Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt olyan vega aki a...

Van itt olyan vega aki a halat megeszi?

Figyelt kérdés
Hogy lehet a hal húsát megenni úgy, hogy vega/vegán (?) vagy? Mi a különbség a csirke, disznó stb hús és a hal között?

2021. dec. 25. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
71%
× nincs rá szükségünk.
2021. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez nem túl jó érv…alkoholra, cigire, csokira, chipsre, gyors kajára stb sincs szükségünk egyáltalán és sokan nem képesek felhagyni vele. Akkor ezekre is szükségünk van?
2021. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ezt is csak ti találtátok ki, hogy lelkiismeret furdalást keltsetek bennünk amiért brutális módon meg merjük gyilkolni szegény Riskát.
2021. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
91%

Mit találtunk ki? Kik azok a ti?

Én senkiben nem akarok lelkiismeret furdalást kelteni, mindenki saját maga lelkiismerete eltudja dönteni hogy mi fér bele az életébe és mi nem. Az enyémbe nem fér bele, hogy brutális módon tartsunk és kihasználjunk ártatlan állatokat így én vágóhídi húst nem eszek, nagyon néha olyan helyről ahol tudom hogy normális körülmények között élt és halt meg. De soha nem szóltam be senkinek, hogy ne egyen húst.

2021. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
21%

"De soha nem szóltam be senkinek, hogy ne egyen húst."


Az előbb mégis az élvezeti cikkek kategóriájába soroltad a húsevést. Akkor hogy is van ez?

2021. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
100%
Ki sorolta oda? Csak felsoroltam pár dolgot amikről szintén nem mondanak le az emberek de még sincs rá szükségünk. Így az nem érv, hogy ha nem lenne rá szükségünk elhagytuk volna. Nem azt mondom, hogy ez érv arra hogy nincs rá szükségünk, de nem én állítottam olyan hogy szükségünk van rá és ilyen indokkal “támasztottam” volna alá. Én nyitott vagyok arra, hogy szükségünk van rá, attól függetlenül hogy jelenleg úgy gondolom, hogy nincs. Kutattam már a témában és arra jutottam, fehérjére van szükségünk amit nem csak húsból tudunk fedezni, így kifejezetten a húsra véleményem szerint nincs szükség. Te azt állítottad, hogy igen, de értelmes érvet nem adtál rá. Szóval újra megkérdezem, mi van a húsban amit máshonnan nem tudunk bevinni? Érdekel, hátha tanulok valami újat.
2021. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
22%
Jó, akkor légyszíves írd már meg hogy Szerinted miért NE hagytuk volna már el ÉVSZÁZADOKKAL ezelőtt a húsevést, ha már létezett egy hasonlóan kalóriadús növényi táplálék? Pl. a Krumpli! Roppant kíváncsi lennék rá. Ja és nehogy megint az alkoholfogyasztással gyere, mert már unalmas!
2021. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudj, de nem nekem kell téged meggyőzni mert nem én állítottam valamit és utána képtelen vagyok érvelni. Mint írtam, fehérjére van szükségünk ami a húsba is úgy kerül be, hogy az állat megeszi a növényeket. Sokan úgy élik le az életüket hogy soha nem ettek egy falat húst sem életük során. Mert szükség nincs rá. És amíg van lehetőségem mást választani, addig azt is fogom és remélem egy napon fel hagyunk a vágóhídi borzalmakkal. Mert nem feltétlen a húsevéssel van gond, hanem a körülményeivel. Ha nem ennének sokan minden étkezéshez húst és kevesebbel is beérnénk akkor nem lenne szükség érző lenyekre épített iparágakra. Számomra az unalmas mikor észérvek nélkül jönnek a “de kell a hús” dumával, alátámasztani érdekes módon meg nem tudják, csak támadni.
2021. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
68%

"És amíg van lehetőségem mást választani, addig azt is fogom és remélem egy napon fel hagyunk a vágóhídi borzalmakkal. Mert nem feltétlen a húsevéssel van gond, hanem a körülményeivel. Ha nem ennének sokan minden étkezéshez húst és kevesebbel is beérnénk akkor nem lenne szükség érző lényekre épített iparágakra."


Na, ebben az egyben azért egyetértünk. Ugyanis én sem szeretek hipermarketben húst vásárolni, mert annak a minősége sem sem olyan jó mintha egy kisebb hentesüzletben vásárolnám. Az meg barokkos túlzás, hogy minden étkezéskor ennék húst.

2021. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván nem ismerlek így fogalmam sincs mit eszel és mit nem, nem is rólad írtam de sok embert ismerek aki minden étkezéshez eszik húst. A hentesboltban se sokkal különb húst kapsz…de én nem akarlak le vagy rábeszélni semmire, még mindig arra várom a választ, hogy mi van a húsban amiért szükségünk lenne rá, merthogy sehonnan máshonnan nem tudnánk bevinni. Úgy sejtem nincs ilyen, azért nem tudsz erre válaszolni.
2021. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!