Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt olyan vega aki a...

Van itt olyan vega aki a halat megeszi?

Figyelt kérdés
Hogy lehet a hal húsát megenni úgy, hogy vega/vegán (?) vagy? Mi a különbség a csirke, disznó stb hús és a hal között?

2021. dec. 25. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
14%

"Ki mondta, hogy rosszul kéne éreznie magát a hústól bárkinek is?"


Pedig éppen a húsnak kéne jeleznie hogy: "Ember ne egyél meg, mert nincs rám szükséged. Mint ahogy valaki írta hogy szerinte a borotvapenge is emészthető. Igen valószínűleg az lenne, ha előtte jó eséllyel nem szabdalná szét az emésztőrendszeredet.

2021. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem a hús, hanem a szervezet jelzi. Azzal, hogy a vörös és feldolgozott húsok fogyasztása mellett sokkal nagyobb eséllyel lesz az ember rákos például. Ez pedig nem az én véleményem, hanem tény. Rengeteg kutatás bizonyítja.

[link]


Amit te állítasz, arra viszont nincs bizonyíték, sőt a 80 millió Földön élő vegán bizonyítja az ellenkezőjét.

2021. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
64%
Igen, a túlzott húsfogyasztás valóban okozhat ínyen problémákat, mint ahogy a túlzott vitaminbevitel sem egészséges. Ráadásul a sok vegyszer meg gén kezelt zöldségtől is ugyanúgy megbetegedhetsz.
2021. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
100%
Mutass nekem egy ugyanilyen kutatást, amely szerint a sok zöldség ugyanilyen veszélyes. Ne felejtsd el, hogy az állat sokkal több kezelt növényt megeszik nálad, mielőtt a tányérodra kerül. :)
2021. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
22%

"Nem a hús, hanem a szervezet jelzi."


oké, ezt sikeresen félrefogalmaztam! De a lényegen nem változtat, tehát már tudnánk hogy nem kell az már nekünk. Hiszen egy alkoholista is tudja hogy nem szabadna innia, hiszen rosszul van tőle, de mégis iszik.

2021. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nincs rá szüksége nem egyenlő azzal, hogy rossz. Szerintem magával a hússal nem lenne baj, ha nem lenne teletömve antibiotikummal, ha normális körülmények között élnének és ha nem mindennap fogyasztaná az ember. Azzal, hogy nincs rá szüksége azzal csak arra céloztam volna, hogy tökéletesen megvan az ember nélküle is, de ha fogyasztja sem feltétlen jelent bajt.
2021. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
64%

Tehát, akkor szerinted sem magával a húsfogyasztással van a probléma, mint ahogy az általam feltett kérdésben szerepel. Hanem a nagyüzemi feldolgozással.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__114679..

2021. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már egy korábbi válaszomban írtam is, hogy nem feltétlen a húsfogyasztással van gond, hanem a körülményekkel.

De az alap kijelentés amire reflektáltam az az volt, hogy szükségünk van húsra és ezt szerettem volna kideríteni, hogy mi szükségünk volna. Mert ha szükségünk lenne az azt jelentené, hogy aki nem eszik az hiányt szenved. És ez nem feltétlen van így. Tehát az teljesen mindegy én vagy más mit gondolunk a húsfogyasztásról, te vesztel össze másokkal valamin amit nem tudsz megindokolni.

2021. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
64%
Erre megint csak azt tudom válaszolni hogy változatosság. És igen, ezzel a 33- hozzászólásomat cáfolom meg. De most gondolj bele, mi lenne ha neked egész hátralévő életedben végig ugyan azt az egy zöldségfélét kellene enned. Te nem vágynál arra hogy egy másikat kipróbálj? Na, mi ugyan így vagyunk a zöldség alapú étrenddel. szóval egyszerűen vágyunk az állati eredetűekre is. Viszont azt elismerem hogy a KELL, szót egy kicsit túlzás volt hajtogatni.
2021. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

Tehát egyéni preferencia miatt szálltál vitába másokkal?

A változatossággal több értelme lehet a sült krumplin+ rántott húson élőket csesztetni mint a vegánokat, de a legjobb lenne ha senki étrendjébe kéretlenül nem szólnánk bele, főleg ha az az egyetlen indokod, hogy te vágysz rá ezért szükség van rá.

2021. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!