Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretnék vegetáriánus lenni!M...

Szeretnék vegetáriánus lenni!Mire kéne odafigyelni?16/l

Figyelt kérdés

Hello, eldöntöttem hogy szeretnék vegetáriánus lenni, azaz tejtermékeket,tojást ennék csak húsokat nem. És utána olvastam, kellene figyelni a fehérje, vas bevitelre meg b12 vitaminra. De tudtommal a vas nem tud ùgy felszívodni növenyekből mint husbol, illetve kéne szedni b12 vitamin? És a vasat be lehet kellően vinni vagy ahhoz is kéne vmi kiegészítő? (Ugy szeretnem csinalni hogy ne legyen hianybetegsegem)

Es nem karos igy 16 evesen?


Köszönöm ha tudtok segíteni!<<3



2022. máj. 7. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak húst nem eszel, akkor lényegében semmire nem kell odafigyelni, a tejtermékek meg a tojás ugyanúgy és ugyanolyan állati fehérjéket tartalmaz, mint a hús.

Vasat a szervezet föleg a növényekböl tudja eleve beszerezni, a B12 meg a húsba is mesterségesen lesz adagolva.

Amire érdemes odafigyelni, az az, hogy ez ne annyit jelentsen, hogy egyszerüen elhagyod a húst és csak körítéseket eszel, mert akkor kalóriahiányod lesz, erre oda kell figyelni, illetve feltétlen elegendö és sokféle zöldséget is kellene fogyasztani.

2022. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2022. máj. 7. 21:50
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Szivesen!
2022. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Azt elárulod, hogy milyen megfontolásból akarsz az lenni? Csak kíváncsiság. Amúgy amit az 1-es ír.
2022. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát több okból is, egyrészt az állatok miatt, környezetvédelem, és egészségesebbnek tartom. Szoktam biológai/táplálkozási könyveket olvasni és mostanában mélyen beleástam magam ebbe a témába(vegán,vegetáriánus stb..) ès nekem személy szerint nekem jobban tetszik ez a fajta táplálkozás:)
2022. máj. 7. 22:36
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezt egy szóval nem mondtam hogy megváltom a világot
2022. máj. 7. 23:43
 7/13 A kérdező kommentje:
#7 köszii
2022. máj. 7. 23:43
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7

Igen, csak ami ellene szól, azok általában ilyen hülyeségek, hogy "de hát a növények is éreznek". :D


Amúgy ha csak a húst hagyod el, akkor tényleg csak annyira kell figyelni, hogy eleget egyél. Meg persze sok mikrotápanyag kell, de arra ugye hús mellett is illik figyelni. :)

2022. máj. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézz vegetáriánus ételpiramist. A hüvelyesek vegáknak is nagyon fontosak. Ne félj a gabonáktól sem, tudom sokan félnek hogy mennyi szénhidrát van bennük, de a gabona+hüvelyesek kombó a vega étkezés egyik alappillére is, szóval egészítsd ki a tojás és sajt evést ezekkel, mert kellenek ezek a tápanyagok :D de ha olvasol ebben a témában, akkor tudod miről beszélek! Én menstruáció alatt szedek egyébként vasat, különben nem (amúgy vegán vagyok), eddig kétszer volt vérvizsgálatom 4 év alatt, tökéletes volt a vérképem. Még a D3 vitamint emelném ki, ami fontos táplálkozástól függetlenül, jobban hasznosul mint a D2, nyári hónapok kivételével fontos erre is figyelni. Omega3, omega2 zsírsav arányra is figyelj, csak azért említem, mert írtad, hogy érdekel az egészséges táplálkozás. De egy vega táplálkozást nem nagyon lehet elrontani, ha már van minimális ismereted az egészséges táplálkozásról :)


Ajánlom Dr. Michael Gregertől a Hogy ne halj meg c. könyvet, tévhit hogy ez csak vegánoknak szól, igazából mindenkinek útmutatást ad, (értsd: egy mindenevő étrendet is ha kiegészítesz a Greger féle TÉNÉ-vel, sokkal egészségesebb).

2022. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
A tojást tojó tyúkok és a tejtermékeket adó teheneket is pont olyan nagyüzemi körülmények közt tartják, mint a vágásra várókat…
2022. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!