Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretnék vegetáriánus lenni!M...

Szeretnék vegetáriánus lenni!Mire kéne odafigyelni?16/l

Figyelt kérdés

Hello, eldöntöttem hogy szeretnék vegetáriánus lenni, azaz tejtermékeket,tojást ennék csak húsokat nem. És utána olvastam, kellene figyelni a fehérje, vas bevitelre meg b12 vitaminra. De tudtommal a vas nem tud ùgy felszívodni növenyekből mint husbol, illetve kéne szedni b12 vitamin? És a vasat be lehet kellően vinni vagy ahhoz is kéne vmi kiegészítő? (Ugy szeretnem csinalni hogy ne legyen hianybetegsegem)

Es nem karos igy 16 evesen?


Köszönöm ha tudtok segíteni!<<3



2022. máj. 7. 21:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
98%

#10

Ez igaz, de valahol el kell kezdeni a változást. Ne csesztessük a kérdezőt, amiért 16 évesen nem lesz egyből vegán, hanem örüljünk, hogy a korosztályában ritkaságként, két tiktok videó között valódi dolgokon is gondolkodik és tesz egy nagy lépést egy jobb élet felé :)

2022. máj. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem plusz pont a vegetarianizmus felé mellett, hogy egy tök jó közösséget ismertem meg különböző insta oldalakon, facebook csoportokban, kommentmezőkben. Egy kifejezetten nyitott, a jelenlegi tudományos szakirodalmat ismerő közösséget ismertem meg, ellentétben mondjuk a ketogén diétát hívő áltudományos bandákkal.
2022. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

a game changers c filmet is ajánlom.

és ahogy írták: ha tejterméket és tojást eszel, semmi extra figyelem, esetleg annyit, hogy ezekből ne egyél túl sokat.

több zöldség, gyümölcs, bátran, jó minőségű gabona, köles, zabpehely, barna rizs, szüleidet nyugtasd meg, fogadják el, ne riogasd őket, hogy örök döntés, majd meglátod, legyenek türelmesek, ne lázadásnak éljék meg és te se azért csináld.

figyeld a változásokat, hogy érzed magad, szebb a bőröd, hajad, stb

2022. máj. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!