Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan lehetne csökkenteni a...

Hogyan lehetne csökkenteni a húst az étkezéseimben?

Figyelt kérdés

Tehát. Első körben megkérném azokat az esetleges személyeket, akik azért kattintottak ide, hogy azt írják: Miért itt kérdezed? Nem vagyok én szakértő? Mi a francnak akarsz Vegetáriánus lenni? Mi a baj a hússal?

Kérlek, távozzatok. 🙂


Most, akik itt maradtak: van pár kérdésem, de nagyon megköszönöm, ha ezeken kívül is írtok tippeket.


Ja, és egyenlőre csak a vegetáriánus szintig (ha értitek) akarok eljutni, szóval bátran jöhetnek állati eredetű termékek


1: Eddig is sok krumplit és rizst ettem, de mellé álltalában húst fogyasztottam. Léteznek ezek mellé húspótlók? Mármint, ami nem az, de pl ebédre simán megehetem pl krumplival. Remélem érthető.


2: A fenti kettőn túl azonban nem sok köretfélét tudok mondani. Mik vannak még? (Oké, don't judge me, igyekszem fejlődni a konyhában, de még kezdő vagyok)


3: Oké, a kövi kérdést senki se vegye sértésnek. Hallottam, hogy ahhoz, hogy változatos legyen az étkezésem vegetáriánusként is, meg kell barátkoznom olyan dolgokkal, mint pl a szója, tofu, meg hasonlók. Meg úgy unblock a keleti kultúrák ételeivel. Ez igaz?


4: Van a Mekiben/KfC-ben/Burgerben vegetáriánus valami? Hülye kérdés tudom. De még hülyébb lenne, ha bemennék a Mekibe megkérdezni, és úgy néznének rám, mint egy idiótára. Így név nélkül nem annyira cink.


Köszönöm! És a többi kérdésemre is a válaszokat! Nagy segítség mind! Köszönöm.



2022. júl. 18. 20:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Köret: bukgur, hajdina, köles, quinoa, tk tortilla. Minden fott gabonafelebe lehet kukorica, borso, stb. Hogy rizibizi legyen. Koret lehet meg borso, zoldbab, kukorica, lencsefozelek.

Lecsó, tojásos lecsó.

Nokedli.


Feltétnek: padlizsánporkotl, gombapaprikas, tarkonyos tejszines gomba, tofu, szejtan


Egytálétel: bolignai lencséből, toltott parpika lencsébol, bableves, lencseleves , hamisgulyás, rakott krumpli

2022. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Húsevő családból jövök, apai nagymamám mindig magyar konyhát csinál, (neki is csodás lesz megmondani, hogy nem kérek az oldalasából) az unokatestvéreim szintén (ők simán megeszik a disznó nyelvet, agyat) szóval nem igazán vagyok otthon ezekben, nem sokat beszéltünk erről ugye családdal. Ezért nem is tudtam, hogy ekkora a paletta! Ü

Még egyszer köszönöm! ♥️

2022. júl. 19. 10:53
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Biztos furcsán fognak nézni. Egyébként miért nem akarsz húst enni? Egészségtelennek gondolod, vagy környezetvédelmi szempontból tartod rossznak, esetleg allergia miatt...?
2022. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó válaszok érkeztek, még annyit tennék hozzá, hogy ha szereted a gombát akkor abból is rengeteg mindent készíthetsz. Töltött gomba, gombafasírt, gombás rizottó, tésztához és gnocchihoz is jó, gombapörköltnek (akár olasz változatban, paradicsomos vajas alapon), grillen, zöldségsaslikban, kínai pirított zöldséges tésztában más zöldségekkel.
2022. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Szia, 13 válaszoló! Környezetvédelmi szempont. Az elmúlt időszakban igyekszek zöldebb lenni, és rájöttem, hogy ezzel is nagyon sokat segíthetnék. A 15-nek pedig, immádom a gombát.
2022. júl. 19. 15:01
 16/16 Sunshinedoll ***** válasza:
93%

Nem feltétlen kell húspótló dolgokat venned, mert nagyon sok finom, zöldséges étel van, de ha így könnyebbnek látod az átállást, nyugodtan kipróbálhatod őket, vannak vegán virslik, zöldségpogácsák, darálthús félék, szalámik, ilyenek. Még vegán bacon is van. ezek azonban elég drágák, max alkalmanként javaslom őket.

Szerintem ha idegenkedsz a tofútól, akkor azt se kell erőltetni. Én 3 éve nem eszek húst, de havonta max 1-szer eszek tofut, mert nem szeretem.

Húst pótolhatod mindenféle hüvelyessel, nagyon jó zöldséges ragukat lehet készíteni, a keleti konyhát azért ajánlják, mert sok zöldséges finom, ízleltes ételük van, én is sokat főzök pl. indiait.


Kísérletezhetsz a salátákkal, nagyon sokféle, tápláló sali lehet elkészíteni akár köretnek ,de akár teljes értékű étkezésként is. De grillzöldséget elkészíteni nagyon könnyű pl.


A gyorséttermeket nem tudom, a Burger Kingben tudom, hogy van egy plant-based szendvics, illetve sok helyen tudsz venni zöldségpogácsát hamburgerbe, amit otthon meg tudsz magadnak csinálni.

2022. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!