Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudnám feldobni az...

Hogyan tudnám feldobni az étkezéseimet?

Figyelt kérdés

Évek óta szalámis zsemlén, és mirelitkaján élek. (Hosszú sztori, a lényeg h eddig nem volt pénzem jobbra)

Most viszont már van, ezért ötleteket kérek, hogy milyen szendvicseket készítsek, hogy azok is változatosak maradjanak.

Plusz, egyszerűen elkészíthető kajákat is ajánljatok légyszi. Tejbegríz az megy. :D



2020. okt. 15. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott a Nosalty, meg a Mindmegette. Sok recepthez video is van. Onnan szemezgess, én is így tanultam.

Reggelire en maradok altalaban a tojas/müzli/szendvics triumviratusnal, persze külön-külön. Ezeken kivul szeretem meg reggelire a lepcsankat (tócsni), vagy epp a rantott krumplit.

Csirkemellet bekenni sult csirke alapporral, plusz delikat, só, bors, lefedni alufoliaval, 180 fokon fel ora, plusz 10 perc alufolia nelkul. Minden hulye megtudja csinalni. Ezer receptet irhatnek, de erre tenyleg ott vannak a recept oldalak.

Csirkemellet felkockazni is fellehet, bele a labasba, kifeherited pici olajon, mehet bele a jo sok fokhagyma bors só, es mindig annyi level ontod utana hogy epp hogy ellepje. Fel ora alatt kesz. Gondolom hozza tortkrumplit nem kell elmagyarazni.

Na de a lenyeg, a csirke a legegyszerubb etel, akarmit csinalhatsz vele. Felbe vagod, megfuszerezed, bepanirozod (liszt tojas zsemlemorzsa), kisutod es kesz is.

Latod milyen egyszeru hus eteleket is csinalni? :D

2020. okt. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Amit ettél az nem olcsó..

Szendvicsbe lehet tenni sonkát, sajtot, tojást, hús/zöldség/túró krémeket, sült vagy rántott húst. Salátát, savanyúságot, nyers zöldségeket. Majonéz, ketchup, mustár, torma is feldobja.

Pörkölt, vagy paprikás, ezer módon variálható, a hús változtatásával, fűszerezéssel, köret választással. Ha tudsz paprikás krumplit, akkor menni fog a krumplis tészta is. Ha leírnád, hogy milyen ételeket szeretsz egyszerűbb lenne tippeket adni. Nem mindegy, hogy leves, főzelék, vagy egytálétel stb. érdekel.

2020. okt. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem olcsó? Azért a 300forintos napi kaja adag a zsemlére meg a párizsira nem mondható valami drága dolognak. :D
2020. okt. 15. 01:40
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy, a kaja szinte mindegy, mindent megeszek. Sokkal inkább az idő ami szorít sokszor. Elvagyok én a mireliteken is, de szívesebben csinálnék heti 2x valami nagyobb adagot, viszonylag egyszerűen, mint minden nap 20 percig.
2020. okt. 15. 01:43
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Cookpadon jól, szájbarágósan vannak a receptek, minden munkafolyamat külön lefotózva, nem csak a végeredmény. Ha nincs kedved sokat foglalkozni a kajával használhatsz pl. sütőzacskót, én nagyon szeretem.
2020. okt. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lena7 ***** válasza:
100%

Halas pirítós;

Tonhalkonzervet összekeversz borssal egy kicsi sóval és citromlével, ezt összekutyulod, hogy krémszerű dolgot kapj és ezt ráteheted pirítósra


Tortilla:

Ezt nagyon sok féle képpen lehet variálni.

Rakhatsz bele csirkemellet kukoricát sajtos sok zöldséget és joghurtos szószt, vagy akár tukörtojást bacont meg majonézt, vagy én például szoktam bele yoghurtot meg eperlekvárt rakni


Gyorsan megvan azt tehetsz bele, amit akarsz (minimális főzési tudás kell hozzá, mer a tortillát/tojást/husit megkell hozzá sütni)


Olyan húst/szószt/zöldséget raksz bele amilyet akarsz


Ezt én reggeliként eszem, mert sokszor későn tudok csak ebédelni és addig ezzel meg elvagyok


Zabkása:

Én kész kis zacskós zabkását szoktam venni, csökkentett cukortartalmút és étcsokisat. Ebbe szoktam bele rakni még gyümölcsöt/granolát néha joghurtot


De vehetsz 1 kg-mos kiszerelést is (eláll hosszú ideig) és úgy ízesítheted ahogy akarod

(Lehet bele tenni csoki, mézet, kakaóport, mindenféle gyümölcsöt, lekvárt, itt is bármit)


Tojásos kenyér?

Ez is jó reggeli

Fogsz egy kenyeret (egy kicsit szárazat, de frissel is jó) kiszedsz a közepén egy kis kört és a kenyeret elkezded megpirítani a serpenyőben, amikor már szép barna a kenyér 1-ik fele, akkor fordíts meg, és a kilyukasztott helyre tegyél zöldséget (ez elhagyható) és üss bele 1 tojást (akár össze is keverheted, mintha rántotta lenne, de simán is hagyhatod.)


Tegyél rá sót, paprikát a tetejére és fedd le


Amikor megszilárdult a tojás, akkor már jó


Tojásos palacsinta:

(Igen igen furán hangzik, de nagyon finom)

1 banánból és 1 tojásból szoktam csinálni, de lehet többől is.


Kell hozzá:

-1 banán (lehetőleg jó érett, ami már édes)

-ízlés szerint fahéj

-1 tojás

-liszt


A banánt összetöröd villával szép pépesre, utánna bele kell ütni 1 db tojást és 1 evőkanál lisztet hozzá kell adni (az eredeti receptet én liszt nélkül láttam, viszont ha raksz bele lisztet, akkor könnyebben megtudod majd a fordítani a sütésnél.


Sütése:

A serpenyőbe tegyél 1 kis olajat, melegítsd fel, majd kezdj el kis köralakú palacsintákat képezni

Ha már úgy tátod, hogy az alja megszilárdult és biztonságosan megtudod fordítani, akkor fordítsd meg és tedd 1 kis tányérra


Én ezt cukormentes lekvárral szoktam enni (nekem már maga a tészta is édes)


Csinálhatsz melegszendvicset is, szerintem az jobb a sima szendvicsnél


Én mostanában mindig pirítóst eszek főtt tojással és paradicsommal.


(A paradicsomot megfűszerezem, teszek rá borsot,sót)

És úgy eszem


Egyszerű paradicsomos bruschetta

1 szelet kenyér


1 közepes db paradicsom


0.5 gerezd fokhagyma


1 ek olívaolaj


só ízlés szerint


bors ízlés szerint


oregánó ízlés szerint


0.3 közepes db vöröshagyma


A kenyeret megkell pirítani, a vöröshagymát és a paradicsomot felkell vágni (a hagymát nagyon kicsi darabokra szoktam, míg a paradicsomot nagyobbakra. Én nem vöröshagymával, hanem kevés fokhagymával csinálom)


A hagymát és paradicsomokat megfűszerezzük és rárakjuk a pirítósra.


Szendvics:

Szendvicsbe rakhatsz tojást, bacont, halat, a zőldségeket fűszerezheted (sokkal jobb ízük lesz, borsot, sót, paprikát szórhatsz rájuk, esetleg citromot, én néha szoktam nagyon minimális olivaolajat is)

Csinálhatsz japán gyümölcsös kenyeret is


Receptet nem találtam hozzá én egy angol nyelvű videó alapján csináltam meg.

Nemtudom, hogy mennyire tudsz angolul, de azért a videót beteszem, mert ez a szendvics tényleg nagyon finom


[link]


Most hírtelen ennyi minden jutott az eszembe.

2020. okt. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha a szalamis zsemle utan csak a szendvicsekig jutsz, ezzel nem nagyon dobod fel az etkezesed.


Kezdj el inkabb sutni-fozni. Nem nagy kunszt a konyhamuveszet csak meg kell tanulni a kulonbozo etelkeszitesi technikakat, a tobbi mar csak alapanyag kerdese.

2020. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű kaják:


Nokedli

Tészta

Pörkölt

Zöldséglevesek (kb. mindegyik ugyanúgy készül, nem egy nagy cucc)

Paprikás krumpli

Sült oldalas (ehhez is csak só, bors és olaj kell, meg persze az oldalas)

2020. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%
Semmin ne változtass majd az onkológián lesz aki meg hallgat .
2020. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Na, beléd meg mi ütött kedves jószág...?
2020. okt. 19. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!