Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus étkezéssel lehet...

Vegetáriánus étkezéssel lehet normális testalkatot tartani?

Figyelt kérdés

Eléggé vékony vagyok, ha húst hússal eszek is, alig hízok, 68 kg vagyok 178 cm-hez, viszont erősen gondolkozok, hogyha csak úgy 90%-ban is, át kellene állnom vegetáriánus étrendre, amit úgy képzelek el, hogy havi egyszer kétszer minimális hús menne, csak nagyrészt inkább zöldséges ételeket ennék, mert már néha a gyomrom azért érzi, hogy egészségedebb étrendre vágyik, meg a hús is drágább, és kevés zöldséget eszek amúgy is, amit meg kellene.

Szóval a súlyomat tudnám tartani nagyrészt vegán ételekkel? Esetleg még sikerülhetne 4-5 kg plusz? A vegetáriánusokon azt látom, hogy mind eléggé vékony alkatúak, ezért is érdekelne.


2022. aug. 14. 22:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de ha eddig is tudtad, hogy a több meg a mégtöbb között kell választani, akkor mi a fszért nem érted már el a célod? És miért hiszel baromságokat, hogy a hús hízlal??
2022. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
57%

Azért kéne számolni, mert akkor kiderülne, hogy attól vagy-e sovány, hogy eleve túl keveset eszel, vagy hiába eszel sokat, mégse hízol. Azért nem mindegy. Mikor terhes voltam, ugyanezért számoltam. Itt nem kalóriakeret van, hanem minimum, amit elérni kell, nem pedig alatta maradni.


Ami a húst illeti, az egy elég tömény kalóriaforrás. Könnyebb vele sok kalóriát bevinni. Ha szeretnél hízni, pont nem javasolt a hús elhagyása. Hacsak úgy nem, hogy a finomított szénhidrátokat helyezed előtérbe, megvárod, míg kialakul az inzulinrezisztencia és akkor majd jól elhízol - de az egy elég egészségtelen megoldás lenne.

2022. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!