Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valóban nagyon hasonlóak ízre...

Valóban nagyon hasonlóak ízre állagra a növényi tejszínek és növényi tejfölök az állatiakhoz képest?

Figyelt kérdés
2023. júl. 20. 17:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Akik soha vagy régen nem ettek állati eredetüt, azoknak hasonlónak tünik, akik rendszeresen fogyasztanak "eredetit", azoknak nem is hasonlít.
2023. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
20-as; én is allergiás vagyok, de inkább teljesen kihagyom, a növényiek számomra borzalmasak.
2023. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek hagyjuk már ezt a siránkozást. Ha nem ehetsz nem eszel és kész. 32 éve inzulinozom, bármit ehetek csak az időzítés és a mennyiség fontos. Egy dologért fáj csak a szívem, egy még meleg ropogós friss kenyérért vajjal. Az annyi szénhidrát, ami nekem több mint egy napra elég lenne. Aki sánta, béna sérült az nem megy futni, viseljük már kicsit nagyobb méltósággal a defektjeinket... Azok a mieink...
2023. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A vegán habspray szerintem gyakorlatilag ugyanolyan, mint a tejszínes. (Legalábbis a Schlagfix márkájú, mással még nem találkoztam.)


A tejföl és főzőtejszín helyettesítésére való cuccok annyira nem hasonlítanak. Beltartalmi értékük se sok. Ami viszonylag tűrhető, az a Dr. Oetker Creme vega (legalábbis az én számomra), feltéve, hogy nem vagy szója allergiás is, mert emlékeim szerint az van benne. Meg van még egy tasakban árult fajta, All in natural food márkájú vegaföl, kék-sárga-fehér-zöld zacskó, kupakkal. Viszont meleg hatására pillanatok alatt átlátszó zsírrá olvad és elveszti az élvezeti értékét.


A sajthelyettesítők viszont a lasagna és hasonló ételek tetején egész jól működnek. Magában vagy kenyérre téve annyira nem jött be nekem.

2023. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Meggle növényi tejszín nagyon durván hasonlít. Ha van is különbség, nem fogod pl. egy krémlevesben észrevenni.
2023. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!