Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegának és...

Mi értelme van a vegának és vegetáriánusnak lenni?

Figyelt kérdés

ápr. 2. 15:09
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
20%
Csak szólok hogy a szója meg a sor szart amit esztek mind akkora újabb és újabb földterületet igenyelnek hogy borzasztóan sok vadállat pusztul ki tőle
ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
37%

#21

Tudod, ki eszik irdatlan sok szojat? Ami miatt valoban rengeteg erdot kiirtanak? Nem a veganok. Kozvetlen emberi fogysztasra a szoja 5%-a megy es ebben benne van a felvagottakban stb levo szoja is. A tenyesztett allatokat etetik a maradek 95% szojaval, az takarmany. Szoval a hus es tejipar a felvasarlo.

ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézzük, hogy a vegánság egészségesebb akkor figyelembe kell venni, hogy kinek mert nem mindenkinek tartható és pontosan milyen étrend.


Ha csak egyféle zöldséget eszik valaki akkor az is vegán de nem lesz egészséges. Ahogyan ugyan ez elmondható a hús evőkről is ha csak húst esznek vagy húst és mellé egyféle zöldséget csak akkor azzal nem lesznek egészségesek.


Lehet teljes értékűen növényi étrendet folytatni ami esetén kisebb az esélye rengeteg betegség kialakulásának. Persze ilyen étrend mellett is egyéb forrásból pótolni kell a B12-t.


Azonban ne higgye azt senki, hogy csak azért mert eszik húst minden rendben van. A hús evők is nagyon gyakran B12 hiányosak.


Nem árt tisztázni, hogy a B12-t nem az állatok termelik hanem ők is beviszik a szervezetükbe növények fogyasztása közbe. Pontosabban az esetek nagy részében már csak bevitték és inkább B12-t adnak az állatoknak. Tehát sok esetben a húsevők is közvetetten de B12-t szednek.


Aztán nem árt megemlíteni a "vegán" termékeket amiket ha valaki egészségesen akar étkezni akkor inkább elkerül. Attól még, hogy egy termékben nincsen hús vagy bármilyen állati eredetű termék még nem lesz egészséges és rendszerint ezek a kész termékek pont, hogy egészségtelenek.


Ha valaki igazán egészségesen akar étkezni és nincs például olyan betegsége ami ennek akadályát állná akkor a teljes értékű növényi étrenddel érné el a legjobban ezt amibe nem tartoznak bele a bolti kész termékek fogyasztása. Házilag amúgy is olcsóbban és jobbat lehet készíteni

ezekből a legtöbb esetben.

ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
0%

"Nem árt tisztázni, hogy a B12-t nem az állatok termelik hanem ők is beviszik a szervezetükbe növények fogyasztása közbe. Pontosabban az esetek nagy részében már csak bevitték és inkább B12-t adnak az állatoknak. Tehát sok esetben a húsevők is közvetetten de B12-t szednek."

Ez nem változtat a tényen, hogy mi emberek a B12 vitamint csak állati eredetű élelmiszerekből tudjuk magunkhoz venni. Jó, lehet, hogy mesterségesen előállított dolgokból is, de azok nem élelmiszerek, és sokkal jobban károsítják a környezetet, mint a húsipar.

ápr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem értetted meg, amit az előző írt. Az a lényeg, hogy a húst fogyasztó emberek is ugyanúgy mesterségesen kapják a B12-t, mert az állatnak mesterségesen adják be.
ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
15%
Az még mindig egy fokkal jobb, már ha valóban így van - amit kétlek, mert aki mondjuk tanyán lakik, és legelésző marhák meg kapirgáló csirkék húsát eszi, az kötve hiszem, hogy adna B12-vitamint az állatainak, ő maga mégsem B12-vitaminhiányos.
ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
75%
És szerinted a népesség hány százaléka eszi a tanyáján a legelésző marhák és kapirgáló csirkék húsát és hány százaléka veszi a tescoban a húst?
ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
45%

"Jó, lehet, hogy mesterségesen előállított dolgokból is, de azok nem élelmiszerek, és sokkal jobban károsítják a környezetet, mint a húsipar."


Pont ott írtam, hogy a húsipar is használja. Sok esetben már másként az állatok sem tudnak hozzájutni. Csak ugye az állat is felhasználja a kapott vitaminok egy jó részét így sokkal többet kell neki adni mint amit te a húsának elfogyasztásából megkapsz.


Ezenfelül pedig átsiklasz az a rész felett is, hogy akik esznek húst azoknak is nagyon nagy része B12 hiányos. Tehát az állatba pumpált rengeteg B12 után sem jutsz hozzá a szükséges mennyiséghez és vásárolhatod ugyan úgy a B12 vitamint.


Egyébként az állatok is a növények evése közben jutnak hozzá.


"Az még mindig egy fokkal jobb, már ha valóban így van - amit kétlek, mert aki mondjuk tanyán lakik, és legelésző marhák meg kapirgáló csirkék húsát eszi, az kötve hiszem, hogy adna B12-vitamint az állatainak, ő maga mégsem B12-vitaminhiányos."

Az emberek által kitermelt húsnak szerinted hány százaléka készül úgy, hogy legelésznek az állatok a mezőn ahogyan azt kéne nekik?

ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
0%

"És szerinted a népesség hány százaléka eszi a tanyáján a legelésző marhák és kapirgáló csirkék húsát és hány százaléka veszi a tescoban a húst?"

Nagyobb százaléka, mint ahányan a vegánok közül figyelnek arra, hogy legalább vegyszerekkel pótolják a hiányzó tápanyagokat.


"Csak ugye az állat is felhasználja a kapott vitaminok egy jó részét így sokkal többet kell neki adni mint amit te a húsának elfogyasztásából megkapsz."

Viszont pont annyit semlegesít a mesterséges anyagok kártékony hatásából is.


"Ezenfelül pedig átsiklasz az a rész felett is, hogy akik esznek húst azoknak is nagyon nagy része B12 hiányos."

Mert nem esznek elég húst, illetve állati eredetű élelmiszert. Minden nap kell húst enni.


"Az emberek által kitermelt húsnak szerinted hány százaléka készül úgy, hogy legelésznek az állatok a mezőn ahogyan azt kéne nekik?"

Ezzel arra utalsz, hogy a legelésző állatok is hozzájutnak valahogy a B12-vitaminhoz? Mert akkor most ellentmondasz az eddig általad is hangoztatott vegán dogmának.

ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
88%

#19

"Miert nem egeszsegesebb es fenntarthatobb a vegan eletmod, mint a mindenevo?"


Azért nem egészségesebb, mert az ember biológiailag mindenevő és nagyon sok vitamin, sőt még makrotápanyagok is növényi forrásból még akkor is sokkal kisebb hatékonysággal hasznosul, mint állati forrásból. Például az A-vitamin, növényi forrásból leginkább β-karotinhoz jut a szervezet, ami nem A-vitamin, azt a szervezetnek kell átalakítania és a konverziós tényező általában 12-28:1 arány körül mozog. Egyéb, leginkább zsírban oldódó vitaminokkal szintén ez a helyzet. Még akkor is, ha maga a vitamin készen megtalálható a növényi forrásban. Fehérjékből is az átlag állati forrás összehasonlíthatatlanul jobb minőségű az emberi emésztőrendszer számára (DIAAS és SID érték). Nagyon alaposan meg kell tervezni egy vegán étrendet, hogy hosszú távon is elkerülhetők maradjanak a hiánybetegségek és szükség van étrendkiegészítőkre.


A fenntarthatóság terén a tanulmányok, amiket lobogtatni szoktak, nagyon sok dolgot kihagytak vagy elferdítettek. Például amikor meghatározták a takarmányföldek területét teljesen figyelmen kívül hagyták, hogy a takarmány legjava az emberi fogyasztásra termelt növények emberi fogyasztásra alkalmatlan melléktermékei. Például mandulának, amiből a mandulatejed készül, a héja szarvasmarha takarmány. Míg az állattartásra használt földeknél nem vették figyelembe, hogy sok ilyen föld növénytermesztésre teljesen alkalmatlan adottságokkal rendelkezik.

ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!