Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegának és...

Mi értelme van a vegának és vegetáriánusnak lenni?

Figyelt kérdés

ápr. 2. 15:09
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

"Viszont pont annyit semlegesít a mesterséges anyagok kártékony hatásából is."

Az még lemaradt, hogy az embernek B12-t kell szednie a teljes értékű növényi étrend mellett. Az állatoknak azonban nem csak B12-t adnak be azért, hogy egészségesek maradjanak. Tehát nem csak a B12-nyi minden egyéb mellék anyagot viszed be hanem annál jóval többet.


Aztán persze ott vannak még az alap hús fogyasztással járó káros anyagok amik növelik például érrendszeri megbetegedések esélyét és még sok másét mint a daganatos megbetegedésekét.


"Ezzel arra utalsz, hogy a legelésző állatok is hozzájutnak valahogy a B12-vitaminhoz? Mert akkor most ellentmondasz az eddig általad is hangoztatott vegán dogmának."

Egyrészről nem vegán dogmákat hangoztatok.

Másrészről minek mondok ellen?

A kérdésre egyébként szépen nem válaszoltál.

ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
0%

"Az még lemaradt, hogy az embernek B12-t kell szednie a teljes értékű növényi étrend mellett."

Ha bármit kell szednie mellette, akkor az nem teljes értékű étrend.


"Az állatoknak azonban nem csak B12-t adnak be azért, hogy egészségesek maradjanak. Tehát nem csak a B12-nyi minden egyéb mellék anyagot viszed be hanem annál jóval többet."

Amitől az állatok egészségesek maradnak, az általában egészséges az embereknek is.


"Aztán persze ott vannak még az alap hús fogyasztással járó káros anyagok amik növelik például érrendszeri megbetegedések esélyét és még sok másét mint a daganatos megbetegedésekét."

A növényi eredetű élelmiszerekben is vannak ilyen káros anyagok, a műanyag "élelmiszerekben" - amik a vegán táplálkozáshoz elkerülhetetlenek - pedig különösen.


"Egyrészről nem vegán dogmákat hangoztatok.


Másrészről minek mondok ellen?"

Annak, hogy az állatoknak is külön kell beadni a B12-vitamint. Egyébként a szektatársad ugyanazt kérdezte, tőle idéztem be, és válaszoltam.

ápr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
78%
Hagyjátok már azt a nyüves B12-t! Mintha az étkezés csak arról szólna, hogy nyomelemeket viszünk be… Akkor elég lenne kis pasztillákat szedni, amikben benne van minden szükséges tápanyag. Csak akkor hol marad a jóízű evés, a kulináris élmény? Na, én ezért nem lennék vegán, leszarom a B12-t.
ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
76%

"Amitől az állatok egészségesek maradnak, az általában egészséges az embereknek is."

Akkor most van problémád az B12 és egyéb mesterségesen bevitt vitaminokkal vagy nem?


Ha az állatoknak adjuk be akkor máris egészségesek ha az ember szedi be akkor pedig méreg.


", a műanyag "élelmiszerekben" - amik a vegán táplálkozáshoz elkerülhetetlenek "

Pontosan mire is gondolsz itt?


"Annak, hogy az állatoknak is külön kell beadni a B12-vitamint. Egyébként a szektatársad ugyanazt kérdezte, tőle idéztem be, és válaszoltam."

Nem mondtam ellen semminek. Az állatok normális körülmények között a természetben képesek bevinni B12 vitamint. Erre azonban a hatalmas mennyiségű hús termelés mellet már nincs lehetőség ezért adják be nekik mesterségesen és sok más mindent, hogy ne legyen bajuk.


"Egyébként a szektatársad"

Soha nem voltam vegán.


"Csak akkor hol marad a jóízű evés, a kulináris élmény? Na, én ezért nem lennék vegán, "

Nem kell vegánnak lenni de temérdek rettentően finom étel van amiben csak növények vannak. Én például eddig a legfinomabbakat vegán éttermekben ettem. Nem kell átesni a ló túloldalára és elutasítani valamit csak azért mert vegán vagy vegetáriánus. Az ilyenek ugyan úgy ostobák mint a szélsőséges harcos vegánok.

ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
76%

műanyag "élelmiszerekben" - amik a vegán táplálkozáshoz elkerülhetetlenek -- haha jo vicc. Miert lennenek elkerulhetetlenek? Es mintha a mindenenvoknek keszult termekek kozott ne lenne "muanyag".



Jo ez a B12 vita es hogy mit adnak az allatoknak az ipari allattartasban (ami 95%-a a fogyasztott husnak). Hat nem csak vitaminokat. A tartasi korulmenyek olyanok, hogy barmivel azonnal megfertoznek egymast az allatok, ezert alap hogy telenyomjak oket antibiotikumokkal megelozeskepp. Ez pedig felhalmozodik a husban, tejben stb. Es emiatt van/lesz szarban az emberiseg - az antibiotikumrezisztens bakteriumok itt fejlodnek ki.

ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
79%

Van olyan étel ami egészségtelen és vegán és van olyan is ami egészségtelen és nem Vegán.


Lehet egészségtelenül és Vegán módon étkezni ahogyan lehet húst is enni és úgy is egészségtelenül étkezni. Önmagában csak az, hogy megesszük a húst vagy nem, nem teszi egészségessé az étkezést.


A növényi étrend odafigyelést igényel de ha jól csinálják akkor csökkenteni lehet az esélyét sok súlyos betegségnek.


Ezek tények.

Nem kell elhazudni és úgy tenni mintha bármelyik oldal is borzalmas lenne. Mindenki egyen úgy ahogyan neki jól esik, ahogyan ő akar.

ápr. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
0%

"Ha az állatoknak adjuk be akkor máris egészségesek ha az ember szedi be akkor pedig méreg."

Nem írtam semmi ilyesmit, szándékosan értelmezed félre a mondandómat.


"Pontosan mire is gondolsz itt?"

Mivel a vegánok az állati eredetű élelmiszerekkel elkerülnek számos fontos tápanyagot, ezeket mesterségesen előállított "élelmiszerekkel" (pontosabban: vegyszerekkel) kell bevinniük.


"Nem mondtam ellen semminek. Az állatok normális körülmények között a természetben képesek bevinni B12 vitamint."

A vegán dogma viszont az, hogy az állatok is csak mesterséges forrásból tudják bevinni a B12-vitamint. Itt is írta valaki, vagy te, vagy egy másik szektás.


"Soha nem voltam vegán."

Akkor csak propagandista vagy?


"Nem kell vegánnak lenni de temérdek rettentően finom étel van amiben csak növények vannak."

Persze, hús mellé jók :)

ápr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
64%

"Akkor csak propagandista vagy?"

Nem vagyok propagandista, se szektás. Kettőnk közül te viselkedsz inkább propagandistaként vagy szektásként. Te vagy az aki a tényeket próbálod ferdíteni és próbálod mindenáron behazudni, hogy a növényi étrend milyen borzalmas.


Szóba került, hogy szedni kell B12-t. Erre egyből a vegyszerekkel jössz de amikor az állatoknak beadott táplálék kiegészítőkről van szó akkor máris egészségesek lesznek


"Amitől az állatok egészségesek maradnak, az általában egészséges az embereknek is."

Hát ez a kijelentésed alapján akkor egészséges B12 étrend kiegészítőt szedni a korábbi kijelentéseiddel ellentétben.


Aztán ne feledkezzünk meg arról sem, hogy ott vannak például különböző alga fajok amikkel szintén be lehet vinni a B12 -t így még a vegyszeres rész is elégé gyenge lábakon áll.


"Mivel a vegánok az állati eredetű élelmiszerekkel elkerülnek számos fontos tápanyagot, ezeket mesterségesen előállított "élelmiszerekkel" (pontosabban: vegyszerekkel) kell bevinniük."

B12. Amit mint írtam lehet többek között algából is pótolni.


Egyébként az nem probléma, hogy rengetegen szednek vitaminokat attól még, hogy esznek húst is. A testépítők és sportolók által beszedett termékekről pedig már ne is beszéljünk. De persze biztosan majd a kis B12-vel lesz a hatalmas probléma amit normális forrásból is belehet vinni.


"A vegán dogma viszont az, hogy az állatok is csak mesterséges forrásból tudják bevinni a B12-vitamint. Itt is írta valaki, vagy te, vagy egy másik szektás."

Veled ellentétben engem nem érdekelnek a dogmák. Nem érdekel senkinek a vegán dogmája vagy a te és mások vegán gyűlölő dogmái.


A megfelelő állattartás mellett nem kell beadni semmit sem az állatnak. A probléma, hogy az esetek nagy részében a hatalmas kereslet miatt nem megfelelően tartják az állatokat ezért kénytelenek beadni a mesterséges vitaminokon kívül még más anyagokat is.


A probléma, hogy te pont ugyan olyan elfogult vagy a növényi étrendekkel szemben mint a harcos vegánok.

ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
56%

En 11 eve vagyok vegan, mar regesreg belefaradtdtam az ilyen vitakba. Mindenki, aki a veganizmus ellen probal ervelni, fuggetlenul iskolazottsagtol, tapasztalattol, eletkortol stb., ugyanazokat a temakat hozza fel. Ezt mas veganok is eszrevettek, es ossze is gyujtottek par helyen ezeket a valaszokkal egyutt. Itthagyok egy ilyen osszefoglalot, ha valakit valoban erdekel es nem csak pampog, talal a kerdeseire valaszt, aztan tovabb olvasgathat minderrol. Nekem is igy indult :)

Szep napot!


[link]

ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

"Nem mondtam ellen semminek. Az állatok normális körülmények között a természetben képesek bevinni B12 vitamint."


"A vegán dogma viszont az, hogy az állatok is csak mesterséges forrásból tudják bevinni a B12-vitamint. Itt is írta valaki, vagy te, vagy egy másik szektás."


Oda van írva, hogy a természetben képesek bevinni. Tudod, amikor kint vannak a mezőn vagy az erdőben. Amit megveszel a boltból húst, az az állat nem a természetből, hanem a nagyiparból származik. Ezért adják neki a B12-t.

ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!