Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegának és...

Mi értelme van a vegának és vegetáriánusnak lenni?

Figyelt kérdés

ápr. 2. 15:09
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
0%

"Szóba került, hogy szedni kell B12-t. Erre egyből a vegyszerekkel jössz de amikor az állatoknak beadott táplálék kiegészítőkről van szó akkor máris egészségesek lesznek"

Akkor most döntsd már el, hogy kell az állatoknak táplálékkiegészítő vagy sem. Így nehéz vitázni, hogy hol ezt, hol azt állítod.


"Veled ellentétben engem nem érdekelnek a dogmák. Nem érdekel senkinek a vegán dogmája vagy a te és mások vegán gyűlölő dogmái."

Csak tényeket írtam, semmi vegángyűlölő dogmát. Az, hogy a veganizmus egészségtelen, tény, de ettől még nem gyűlölöm a vegánokat, feltéve, hogy nem próbálnak meg másokat is megtéríteni a szektájukba (de a legtöbben megpróbálják, lásd az utánad szólót).

ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%
Miert teny, hogy egeszsegtelebb a veganizmus?
ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd vissza, felhoztunk pár dolgot. Persze szektásokkal kár vitázni.
ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
86%
Egyedul azt lattam, hogy B12-t kell szedni (jujj), meg taplalekkiegeszitoket (nem kell, vagyis nem jobban, mint a mindenevoknek). Azt lattam leirva, hogy a vegan etkezest is lehet egeszsegtelenul is es egeszsegesen is csinalni, meg a mindenevot is. Ez teny. De a szinten leirt mimdennapi huseves messze van az egeszsegtol. Sot napi 3....
ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
0%
A B12 is teljesen jogos, de messze nem kizárólag ennyi van ott. És az az optimális, ha minden fő élelmiszercsoportból, így húsból is minél gyakrabban eszel.
ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Az az optimalis, ha a makrotapanyagokat (szenhidrat, zsir, feherje) megfelelo aranyban viszed be, es az etrended a vitaminokat, asvanyi anyagokat, es rostokat is megfelelo mennyisegben tartalmazza. Feherje pedig nem csak a hus.


De mindezt, nem en, a gyakoris "vegan propagandista" mondom, hanem csomo kutatasi eredmeny, amit a vilag egyre tobb nagy egyeteme is megerosit. Magyarorszagon a Pecsi Tudomanyegyetem adott ki osszefoglalot, amit el is lehetilvasni,de ime az absztrakt belole.



Pécsi Tudo­mány­e­gye­tem: A növényi alapú étrendről

Az Orvosi Hetilap 157. évfolyam, 47. számában megjelent, a Pécsi Tudo­mány­e­gye­tem, Egész­ség­tu­do­má­nyi Kar, Táp­lál­ko­zás­tu­do­má­nyi és Die­te­ti­kai Intézete által jegyzett cikk az alábbi meg­ál­la­pí­tá­so­kat teszi:


„A növényi alapú étrend abban tér el a divat­di­é­ták­tól, hogy tudo­má­nyo­san meg­a­la­po­zott állítások összessége alkotja azt. Ahogyan jelen össze­fog­la­lás­ból is kitűnik, a növényi alapú étrend nem a „tudományt” használja saját állításai iga­zo­lá­sára, hanem a tudományos állítások igazolják sorra a növényi alapú étrend lét­jo­go­sult­sá­gát.”

„Az elhízás talaján kialakuló meta­bo­li­kus és szív-ér rendszert érintő betegségek nagyrészt meg­e­lőz­he­tőek lennének egy helyesen össze­ál­lí­tott növényi alapú étrenddel. A daganatos meg­be­te­ge­dés­ben szenvedő betegek esetén az állati eredetű élel­mi­sze­rek háttérbe szorítása a növényi alapúakkal szemben is igazoltan pozitív hatású. Átte­kin­té­sünk bemutatja, hogy ez a fajta táp­lál­ko­zás számos egész­ség­ügyi probléma esetén alkal­maz­ható, és hosszú távon is fenn­tart­ható megoldást biztosít a legújabb kor egész­ség­ügyi kihí­vá­sa­ira.”

„Mind primer prevenciós eszközként, mind bizonyos pato­fi­zi­o­ló­giás álla­po­tok (elhízás, szív-ér rendszeri és tumoros meg­be­te­ge­dé­sek) keze­lé­sé­re hatékony esz­köz­rend­szert biztosít a gyakorló orvos és szak­dol­gozó (dietetikus) számára. Ezenfelül további kóros álla­po­tok­ban (például: magas vérnyomás, cukor­be­teg­ség, csont­rit­ku­lás) is jelentős szerepe lehet a növényi eredetű nyers­a­nya­gok előnyben része­sí­té­sé­nek az étrendben, a hagyo­má­nyos, elsősorban állati eredetű élel­mi­sze­rek­kel szemben.”

(2016)

ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
26%

"Akkor most döntsd már el, hogy kell az állatoknak táplálékkiegészítő vagy sem. Így nehéz vitázni, hogy hol ezt, hol azt állítod."


Én mindig ugyan azt állítom. Bár nem egészen értem, hogy ha ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztábban akkor milyen alapon kezdesz el vitatkozni.


A természetes módon élő, természetben legelésző állatoknak van lehetőségük bevinni természetesen B12 vitamint. Ez azonban a hústermékeknek pusztán nagyon kis százalékát teszik ki.


Ezen nem tudom mi olyan nehezen érthető.


"Csak tényeket írtam, semmi vegángyűlölő dogmát. "

Akkor csak informálatlan vagy.


"Persze szektásokkal kár vitázni."

Valóbban, veled kár vitatkozni.



"A B12 is teljesen jogos,"

Rendben. Akkor írd le, hogy miért káros az emberre például a chlorella alga szedése ami B12-t is tartalmaz.



"az optimális, ha minden fő élelmiszercsoportból, így húsból is minél gyakrabban eszel."

Leszámítva, hogy a szükséges tápanyagokat be lehet vinni növényekből fogyasztásával is ÉS amit megint csak ignorálsz, hogy az állati eredetű termékek fogyasztása növeli az szív, érrendszeri, daganatos, ... betegségek esélyét! Persze ezeket a vegán gyűlölő szektádban biztosan nem tanították.

ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
10%

A B12 a világ közepe, gyerekek. :D

Vitázzatok csak, én meg sütök vacsorára egy jó kis rántott húst. Felőlem lehet benne B12, K54, G312, nem érdekel, csak finom legyen!

ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
54%

48

Hajrá.

Én még nem tudom, hogy mi lesz a vacsora. Az biztos, hogy nagyon finom lesz és nem lesz benne hús.

ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!