Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondja azt sok vegetáriá...

Miért mondja azt sok vegetáriánus, hogy az ember növényevő?

Figyelt kérdés
Biológiailag a mindenevőkhöz tartozik.
2012. szept. 15. 16:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
A hozzászólásban amire reagáltam csak ragadozókról volt szó.
2013. ápr. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként érdemes megnézni, hogy az ember legközelebbi rokona a csimpánz rendszeresen fogyaszt húst.
2013. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

*


#21


húsevőkről

2013. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

#20


Lihegő delfint tudsz mutatni?

2013. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A delfineket hűti a víz.
2014. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
2016. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Vegetáriánus vagyok, és nem mondom azt, hogy az ember növényevő. Már kérdés, hogy (szerintem) jobbat tenne az ember mind a szervezetének, mind a környezetének, ha ZÖMMEL növényi táplálékokat fogyasztana, ez persze nem azt jelenti, hogy CSAK azt. Ettől függetlenül tisztában vagyok vele, hogy mindenevők vagyunk, és nem is szoktam senkit megpróbálni meggyőzni az ellenkezőjéről, mint sok más vega. Én biztosan tudom, hogy számomra nem megfelelő a hús, nem tesz jót, rosszul érzem magam tőle, elnehezít, ezért nem is fogyasztom, nem csupán környezetvédelmi okokból. Tejterméket, tojást (nem nagy mennyiségben) fogyasztok, bár nem azokra alapozom az étrendem, mert szintén nehezebben emésztem őket, és nem tesz a legjobbat. Ellenben elfogadom, hogy másnak valamiből több kell, és többet igényel, nem vagyunk mi sem egyformák.
2017. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 TribeBubu válasza:
80%

Pár hónapja vegán vagyok és sokkal jobban érzem magamat. Továbbá egy ismerősöm, aki Angliában génkutatóként dolgozik, mondta, hogy minden szempontból növényi étrendre termett az ember szervezete.

Ez a táblázat ugyan kissé lebutítva, de bemutatja, miért is van ez:

[link]

De meggyőződésem, hogy bármilyen étrendet lehet ésszel és egészségesen csinálni. Sokan úgy fikáznak az övéktől eltérő életmódokat, hogy nekiálltak, és egy-két hét után fel is adták. Márpedig úgy nem lehet, hogy eddig húst hússal ettem, holnaptól meg csak növényen élek. Tönkreteszi a szervezetet. De fordítva sem megy. Egy ismerősöm az egészsége miatt pár hónap vegetáriánus étrendre kényszerült. Szépen be is tartotta, majd megkívánta a gyrost, amiből megevett két nagy adagot. Egész éjjel rosszul volt. Nem volt baja az ételnek, csak a szervezete elszokott a hústól.

Fokozatosan kell váltani, ha elszánja magát az ember, és nem lesz semmi gond.

2017. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=T7bS3Hlc0ZY


Ezt így elsősorban szerintem csak ezt megnéze folytassa alaki a vitát és persze a fogakról is lehet olvasni

itt: [link]


mellesleg érdekes hogy olyan szervezetet nem láttam ami elszokik mondjuk az almátol mert hát 1 hónapig nem ette vagy bármitől ami nem állati termék én 7 éve kifogástalanul vegán vagyok soha nem vagyok beteg nem szedek semmit hogy az elvileg létfontusságu dolgokat a húsbol pótoljam ergo semmi létfontosságu nincs is benne... mielött kitalálná valaki edzettem rendszeresen is és izom építést sem gátolta sok vegán testépítő van és ha az érveimet valaki össze egyezteti a helyesírásommal na akkor mindenki megértheti miért hiszi el az ember hogy húst vagy állati terméket kell enni

2020. márc. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!