Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lettetek vegetáriánusok?

Miért lettetek vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

szerintem én soha nem leszek vegetáriánus(valahogy el se tudom képzelni milyen lehet) de nagyon érdekelne hogy ti miért lettetek azok vagy hogy mit éreznétek ha húst kellene ennetek

a válaszokat előre is köszönöm:)

15/l



2012. dec. 14. 14:10
1 2 3 4
 21/31 hájaaa ***** válasza:
59%
Ki írta hogy fa köré te gyengeelméjű?
2013. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
79%
Nem vallási, nem állatvédelmi és nem is egészségügyi okokból lettem vegetáriánus. Egyszerűen csak undorodom a gondolattól, hogy egy döglött állatot megegyek. Ez fokozatosan alakult ki bennem, most már három éve egy falat húst sem ettem. Nem hiányzik. 30/F
2013. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
82%

Gyerekkorom nagy részét nagyszüleimnél töltöttem falun, ahol minden nap láttam ahogy a nagyim leöli a csirkéket amikkel én játszottam meg nevet adtam nekik és mentek a levesbe. :(

Akkor a disznóvágásról még nem is beszéltem. Ha nekem egyszer gyerekem lesz nem fogom hagyni hogy élőbe ilyet lásson. Nagyon felkavaró volt, de minden télen át kellett élnem 5-6 éves korom óta.

Ami pedig a legundorítóbb, hogy nem csak a húsát ette a család, hanem minden szervét. Ááááh... mindegy. Valahogy csak felnőttem, ma már városban élek, hússal csak feldolgozott formában, fóliába csomagolva találkozom a hűtőpultok mögött, de ne tudom elképzelni, hogy ilyesmit egyek. (21/L)

2013. jan. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok vegetáriánus, egyre inkább gondolkozok rajta.

Idézek egy könyvből:

"Nem akarja testébe építeni a leölt állat halálos gyötrelmét, ami bosszúért kiált az égre. Az ember az élők világának legveszedelmesebb dúvada. Becézi, szereti, hizlalja az állatot, hogy végül megösse pecsenyének Csak ő tud ily kegyetlen lenni határtalan önzésében. A szelíden káráló tojótyúkot, amely száz és száz friss tojásával, a tyúkkor legvégső határáig megszolgálta csekély élelmét, ha kimerül , fazékba dugja és jóízűen megeszi. Nem érzitek, mennyire bántó és igazságtalan ez a nyers önzés? Isten nem az állatott adta táplálékul, csupán tejét, és tojását. Az elvetett mag kicsírázik, a kiontott vér megmérgezi az ember szervezetét. Isteni parancs: Ne ölj! E tilalom minden élőt véd az erőszak ellen, büntetlenül megszegni nem lehet. Aki pedig eszi a megölt állat húsából, tudtán kívül szövetséget kötött a gyilkos kézzel. A szenvedések világából nem emelkedhet ki az, aki az élők bármelyike ellen önös célból a legkisebb erőszakot is alkalmazza. Aki szenvedést okoz, annak magának is szenvednie kell. Figyeljétek meg! Az orvosok egyre több beteget tiltanak el a húsevéstől. A különféle rákos megbetegedések, vérkeringési zavarok, reuma, köszvény, a kiválasztó szervek betegségi és egy sereg ma még ismeretlen eredetű panasz, mind a hibás táplálkozással hozatók összefüggésbe. Az embernek a bőséges étkezés az egyik legfontosabb élvezete, amelyről élete árán sem hajlandó lemondani. Fut orvostó orvosig, szenved, csak éppen a húsevést , a baj okát nem küszövöli ki, mert utolsó percig élvezni akarja. Mindaddig tart ez a vesszőfutás, amíg a belső rothadás pontot nem tesz testi kínjaira. Az elkövetett bűn megtorlást szült , a kiontott vér elégtételt kapott. Ilyenkor a könnyező rokonság egymást szokta vígasztalni: jobb szegénynek! A halál megváltotta szenvedéseitől. Ez a legtragikusabb tévedés, mert az emberek nem tudják, mi a halál. az igazi gyötrelem ezek után kezdődik az elhunyt számára sültek és pörköltek nemcsak a szervezetet, a lelket is elsalakosítják. Higgyétek el, vannak szellemi toxinok is, melyeknek romboló hatása végzetesebb az anyagi kórokozónál. a leült állat gyötrelme láthatatlanul ott rejtőzik húsának rostjaiban. Azzal bosszulja meg magát, hogy fenntartja az éhség , a vágy ingerét. Acélbilincsnél erősebben köti a lelket koporsóba zárt porhüvelyéhe, s az átköltözött nem tud megszabadulni levetett testétől. Félelmetes tragédiák állapot az élve eltemetés borzalmaitól. A húsevés rokkantjainak befejezésül végig kell szenvedniük a tetszhalál tomboló és szívet dermesztő rémületét. amint látjátok, itt egy olyan folyamat zárul, ami az ok és okozati összefüggések láncolatán nyugszik, és kérlelhetetlen szigorral szabja meg a cselekedetek következményét...

2013. jan. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%
Kedves válaszoló ezen a logika menten ha a növényt kitéped az is gyilkosság.Nem?A kombájn ami learatja a gabonát szét taposta az egerek,nyulak s rókák lakását és esetleg kölykeit.
2013. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
69%
A legtöbb vegetáriánus ismerősöm divatból lett vega.
2013. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Azért,mert egy szelet rántott hústól is nagyon rosszul éreztem magam(családi örökség nálunk az epebaj) és a szervezetem jelzett elég volt! .Már jó ideje nem eszek húst és minden rendben van energiával teli vagyok.
2013. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Ti beteg emberek vagytok...

[link]

2013. ápr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszát:)

kedves utolsó!

én tiszteletben tartom a véleményedet de ha te így gondolod akkor minek írsz ehhez a kérdéshez?Végül is nem hozzád szólt...hogy arról már ne is beszéljek hogy miért olvasgatsz a vegetáriánus kategóriában.

a linked pedig rossz.hibát ír ki amikor meg akarom nyitni...

2013. ápr. 6. 15:50
 30/31 anonim ***** válasza:

nekem jó a link... de ha kéred: [link]

azért olvasgatok ilyeneket h tudjam h ti mit gondoltok...

és ha már itt vagyok, beleviszek a dolog egy kis humort:D

2013. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!