Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hülyézik le a vegetárián...

Miért hülyézik le a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés
Én nem fogyasztok semmi állati eredetű táplálékot, de soha senkit nem csesztettem amiatt, hogy mit eszik. A legtöbb ember véleménye viszont az, hogy aki nem eszik húst, az hülye. Miért? Mert ügyelek az egészségemre, vagy mert annyira szívemen viselem az állatok sorsát, hogy képtelen vagyok megenni őket?
2008. jún. 16. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim válasza:
55%
Egyébként az embereknek gumós fogaik vannak, ami azt jelenti, hogy mindenevők vagyunk. Tehát a szervezet ugyanúgy igényli a húst, mint a növényi eredetű dolgokat. Ha csak növényi táplálékot kéne felvennünk, akkor az evolúció során valószínűleg redős fogaink lettek volna, hogy nyugodtan "legelhessük" a zöldségeket :P
2008. jún. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
64%

1: "Amúgy számtalan cáfolat van rá, hogy az ember mindenevő."

2: "Sok hozzám hasonló, tejterméket sem evő ember él és virul, és sokkal egészségesebbek, mint akik hamburgert esznek."

3: "van egy kisgyerek, adj neki egy élő tyúkot és egy almát. Vajon melyiket fogja megenni?"

Ne haragudj: sajátmagad írtál három példát, amelynek alapján simán le lehet hülyézni. Inkább néznél utána...


1: Az ember fogazata, emésztőrendszere és életmódja MINDENEVŐ. Erről nincs vita.

2: Ezt konkrét vizsgálattal lehet eldönteni, nem hasraütésel. Vegetáriánus ételekből igen nehéz olyat összeállítani, ameyből semmi sem hiányzik.

3: A kisgyerek simán megöli és megkísérli megenni bármelyik állatot, amelyiket egyáltalán képes - ha nem neveled másképp. Persze a tyúk jobban tiltakozik, mint egy alma.


+1: A növények is élőlények, és ÉRZIK a fájdalmat. Figyemeztetik is egymást. És, amíg az állatokat azért lehetőleg gyorsan megölik - addig a növények többsége ÉLVE kerül a forró vízbe, olajba. Őket nem sajnálod???


+2: Őssejtekből növesztett húst megennél?

2008. jún. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
61%

Mivel a vegetarianizmus nem étkezési hanem lelki, vallási, hitbeli dolog ezért aki úgy kezeli, hogy "nem eszem húst mert nem egészséges dolog" vagy "nem akarok állatot ölni" az hülye.

A vegetráriánus is ehet(ne) húst ha képes a leölendő állat rezgésszintjét fenttartani. Mivel a valódi cél az, hogy ne vigyen be a szervezetébe alacsony rezgésszintű tápanyagot, mert az őt magát is alacsony szintre viszi. A lemészárolt állatok rettegése, az álattartás körülményei ebbe az irányba hatnak. Ha az ember képes harmóniában élni a környezetével (álattal, növénnyel egyaránt) akkor bármit ehet(ne). Viszont az ahogyan európában vagy amerikában viszonyulnak a vegetarianizmushoz, az nem az a fajta szellemiség amiből a dolog ered. Az egy torz, fogyasztói társadalomra épülő önámítás. Nincs benne tisztelet az élet iránt, nincs benne az ételkészítés módja, amivel energiát viszel bele az ételbe amit megeszel. Nincsenek benne azok a rítusok amik alkalmassá teszik a testedet és szellemedet a táplálkozásra.

Csak esznek össze vissza mindenféle előre gyártott vacakot. Húst meg éppenséggel nem, mert azt hiszik ez a kulcs.

Ezért hülye a legtöbb "vegetáriánus". :))


Tisztelet a kivételnek, mert természetesen ebben sem lehet általánosítani!

2008. jún. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim válasza:
95%
Előre írom, nem értek egyet azzal, hogy le kellene hülyézni a vegetáriánusokat, mert szerintem mindenki csinálja úgy a dolgokat, ahogy neki jó, az ő dolga. Azonban az nem újdonság, hogy a többség furcsán néz arra a kevés százalékra, akik eltérnek valamiben a megszokott "normáktól". Néha mi magunk sem vesszük észre, hogy a megszokottól eltérő dolgokra nem mint érdekes, más szemszögből való megközelítésre gondolunk, hanem elítélendő módon azonnal pocskondiázni kezdjük.Végül egy érdekes feltevés: :) Ha látnál egy természetfilmben egy oroszlánt, hogy együtt legelészik a bocikkal a lucernamezőn, hirtelen mit mondanál rá? -Hát ez hülye! :D
2008. jún. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
63%

nem hülye senki..csak azért modják,amiért a buzikra is mondják, mert nem értenek egyet..

Én szemivega vagyok, tehát tojást és csirkemellet eszem, de a többit nem.. pedig a marhahúsban sok a jó tápanyag..igen ezt tanultam, mégsem eszem meg..látod én sem értem magam, mégsem vagyok hülye..

2008. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim válasza:
41%
Szerintem csak azok birnak vegak lenni, akik semmilyen megerolteto dolgot nem csinalnak. Probalnal csak meg 50-60 kilos herebalakat emelgetni egesz nap. A masodik balanal ossze esnel a sok giz-gaz szar miatt!!! Szoval, szerintem csak az bir vega lenni, aki semmi fizikait nem csinal! Mar csak ha fara maszol gyumolcsot szedni, attol megehezel egy ido utan, es a sok zoldseg semmit se er, mert hiaba egeszseges, semmit nem er!!!!
2008. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
85%

En evekig nem ettem hust, de tej nelkul nem nagyon ment el egy nap.....

En nem itelek el senkit, aki ugy dont nem eszik hust. A hormonkezelt allatok termekei (beleertve a tejtermekeket is) tele vannak csupa szarral....

En azota eszem hust, amiota kulfoldon elek, nem latom oket rohangalni az udvaron aztan meg a vasarnapi huslevesben....

Sok pro es kontra van ebben a kerdesben.

Pl. a kislanyok menstruacioja egyre korabban jon meg a melluk egyre nagyobbra no mar nagyon fiatal korban koszonheto a hormonkezelt csodaknak.

De itt van a baratnom kisfia aki 7 eves es meg mindig a baby fogaival kuszkodik. Mert atombomba biztosan es lekopottan figyelnek kifele a szajabol. A feje mar reg tulnotte a fogacskak meretet...a multkor mondta, elviszi fogorvoshoz...

En csak megkerdeztem nem gondolja-e, hogy ez a husmentes elet folyomanya a valasza oszinte volt: nem tudja.

Teny, mindenben szornyu a tulzas.

Hust mi sem zabaltunk osidok ota annyit amennyi belenk fert: annyit ettunk amenyit sikerult megfogni, azt is beosztva es hiszem, hogy taplalekaink joval nagyobb resze tette ki a gyokerek, gumok, magvak es gyumolcsok fogyasztasa.

2008. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 tade ***** válasza:
59%
A novenyek ugyanugy ereznek. En csak a biosz tanarom egyik mondatat tudom idezni...."Ha a novenyek ereznek, akkor gondoljunk bele mi tortenik egy arataskor"...
2008. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim válasza:
70%
Aki nem eszik húst, annak nem jut kreatin a szervezetébe. Kreatint a szervezet is állít elő, de nagyon keveset. Elegendő kreatin nélkül pedig nincs felfokozott teljesítőképesség, és izomnövekedés. Ezért van szüksége húsra mindenkinek aki fizikai munkát végez. Próbálnál csak kimenni a földre, és megtermelni a sok zöldséget, amit megeszel. Nem sokáig birnád az tuti. Az meg tényleg hülye, aki a gyerekének sem ad húst enni. Egy fejlődő szervezetnek igenis szüksége van állati eredetű táplálékra is, ez tény.
2008. jún. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim válasza:
79%

Én csak azt nem értem, miért zavar egyeseket, ha mások nem úgy táplálkoznak, ahogyan ők? Fáj nekik, vagy mi? -.-"

Amúgy szerintem azért, mert itt Magyarországon sosem volt divat a vegán életmód; ha belegondolsz, az összes magyar étel tele van hússal, szafttal, zsírral stb. És hát ugye a magyar ember (tisztelet a kivételnek!!!) nemigen tudja elfogadni, respektálni mások szokásait, ha az alapvetően eltér a sajátjától.

2008. jún. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!