Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hülyézik le a vegetárián...

Miért hülyézik le a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés
Én nem fogyasztok semmi állati eredetű táplálékot, de soha senkit nem csesztettem amiatt, hogy mit eszik. A legtöbb ember véleménye viszont az, hogy aki nem eszik húst, az hülye. Miért? Mert ügyelek az egészségemre, vagy mert annyira szívemen viselem az állatok sorsát, hogy képtelen vagyok megenni őket?
2008. jún. 16. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim válasza:
39%
Én nem értem a vegetáriánoskat.Itt nem az egymás elfogadásoról van szó,hanem arról hogy egészségtelen,tönkre teszik magukat.Ha nem fogyasztanak fehérjét akkor miböl épülnek az izmok? A zöldségektöl gyümölcsöktöl meg az édességektöl nem lesz az ember egészséges.A zöldségektöl csak vékony,a csokitól meg dagadt,te mi látja el energiával az izmait? Hát semmi.Ezért akiket én láttam vegetáriánusokat holt sápadtak volt és vékonyak,egyeltalán nem néztek ki egészségesenek. Akkor ez meg mire jó?
2008. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:
nem eszem csokit, se más nasit (tudtommal egybk a TEJcsokiban tej van, és egy egy táblában kb öt rovar van beleolvasztva... jó étvágyat). gombában, szójában, tofuban, hüvelyesekben vannak fehérjék bőven. ritka egészséges vgyok orvos szerint is...
2008. jún. 20. 18:17
 23/70 anonim ***** válasza:
85%

Néhány ember azért "hülyézi le" a vegákat, mert egyszerűen tudatlan, nincs tapasztalata, félelmetes számára a vegaság ismeretlensége. És ahelyett, hogy utánnanézne a témának, könnyebb kicikizni a vegákat...


Én is vegán vagyok... próbálok megértő lenni és nem szóba hozni a vegaságot olyanok előtt, akik csak a hecc témáját látják benne.

2008. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
33%
Kicsit nézzetek utána a táplálkozástudománynak. A növényi fehérje a szervezet számára feldolgozhatatlan. Az is egy tipikus téveszme, hogy a tej fehérjeforrás. Sokkal több benne az állati eredetű szénhidrát, ami szintén haszontalan. Vörös húst is kell enni, igaz kevesebbet, mint fehéret. A növények nagy része csak cukrot, és rostot tartalmaz, az egyik káros, a másik haszontalan az energiabevitel szempontjából. Tény, hogy egészséges sok zöldséget enni, de nem azért, mert abból önállóan fenn lehet tartani a szervezetet. Amúgy meg szerintem a vegetáriánusok azért hülyék, mert nem érik fel ésszel azt, amit itt leírtam.
2008. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
71%

mi ez a faszság?? ki hülyz le kit??

mindenki azt ezsik, amit szeret. én pl csak azért vagyok vegetáriánus, mert amikor a számhoz emelem a húst, eszembe jut, ahogy a szegény állat vergődik, amikor megölik. ás nem vega vagyok, állati eredeti kajákat igenis eszek, mert pl ahhoz nem kell megölni a tehenet, h adjon tejet, nemde?

szerintem az a hülye, aki másokat lehülyéz, h mit ezsik.

emlékszem, engem mindig kioktatott a techniatanárom, h egészségtelen gyereket fogok szülni stb. stb. m nem eszek húst, kevés fehérje ... a szójában is van fehérje! és még ő dumált nekem, aki napjában 3 doboz cigit elszívitt, még terhesen is...pf

2008. júl. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
74%
ja igen, még vmi az 1ik kedves hozzászólnak, aki szerint az össze vega sápadt és sovány. én(mióta az ezsemet tudom sovány vagyok), és két és fél éve vagyok vegetáriánus, most vagyok 17. 10 éve napi rendszerességgel sportolok, és érdekes, m vhonnan mégis van izmom, és nem az állatokból..na akkor vajon honnan? érdekes, a növényekből, na látod? heti 45 km-t futok a heti 4 fociedzés mellett és teljesen jó bírom. ennyit a sápadtságról meg a helytelen étkezésről, meg arról h ki is hülye valójában...ja, és lány vok
2008. júl. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
26%
Kedves Kérdező! Honnan veszed hogy a csokiban rovarok vannak?? Pfújjjj!!!! Én elég sok csokit eszem,de most tényleg,ez igaz??? Hol hallottad?
2008. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
43%

Azért tartják a vegetáriánusokat hülyének, mert minden valóban művelt ember számára egyértelmű, hogy az emberi szervezet számára fontos összes anyagot nem lehet csak a növények fogyasztásával bevinni.


Rengeteg esszenciális aminosavat, fehérjét csak az állati eredetű élelmiszerekkel lehet bevinni. A tojás pl. rengeteg fehérjét tartalmaz, valamint a tej remek kálcium és magnézium forrás.


Plussz az emberi fogazat is elárulja, hogy mindenevők vagyunk. Nem egészséges vegetáriánusnak lenni.

2008. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
40%

"Rengeteg esszenciális aminosavat, fehérjét csak az állati eredetű élelmiszerekkel lehet bevinni. A tojás pl. rengeteg fehérjét tartalmaz, valamint a tej remek kálcium és magnézium forrás. "

kedves válaszoló. képzeld el, h a legtöbb vegetáriánus eszik állati eredetű ételt(vagyis tej, sajt, túró, tejföl, tojás stb), azok akik nem esznek állati eredetű ételt, azok a vegák.

na most akkor ki is a hülye??

2008. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim válasza:
74%
Vega vagyok. Bálákat nem emelgetek minden nap mindössze kb napi 8-10 órában szekrényeket hordok plusz heti 3-szor gyúrás és láss csodát nem csak hogy bírom nem halok bele...úgyhogy ez az állítás tapasztalat nélküli...az embernek MUSZÁLY húst ennie...nem egy embert ismerek aki gyermekkorától kezdve nem eszik húst...él és virul...jah arról ne is beszéljünk hogy egyik ismerősöm családja a háború óta nem eszik...éldegélnek...tehát a tény cáfolja az "elméletet"...Minden művelt ember tudja hogy ez baromság...A töménytelen popénekesen kívül egy pár tudós is vega volt el se hinnéd kik és nem haltak meg 10 év után...úgyhogy 2 lehetőség...vagy az elméletek nem igazak, vagy pedig minden vega a hasonló tapasztalatairól hazudik(ámítja önmagát)...és ezért hülyézik le a vegákat mert bár soha nem tájékozódtak a témáan hisznek a "100%-ig igaz" elméletben
2008. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!