Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hülyézik le a vegetárián...

Miért hülyézik le a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés
Én nem fogyasztok semmi állati eredetű táplálékot, de soha senkit nem csesztettem amiatt, hogy mit eszik. A legtöbb ember véleménye viszont az, hogy aki nem eszik húst, az hülye. Miért? Mert ügyelek az egészségemre, vagy mert annyira szívemen viselem az állatok sorsát, hogy képtelen vagyok megenni őket?
2008. jún. 16. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne hülye valaki azért, mert más a meggyőződése, más a gondolkodása, mint a nagy átlagnak? Nincs ilyen, hogy hülye, csupán nem vagyunk egyformák. El kell fogadni az embert olyannak, amilyen. Ha egyformák lennénk, nem lenne különbség, nem lennének kivételek, milyen unalmas is lenne!
2009. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
58%
Inkább csak naív vagy,ha te lennél a disznó,ő meg az ember,ő sem viselné a sorsát a sziveden,és lelkiismeretfurdalás nélkül enne meg:-) Ezt hívják táplálékláncnak
2009. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
62%
Szánalmas. A vegetáriánus léttel jár, hogy emberek hülyének tartanak miatta. Ha ez neked nem tetszik, ne mondd el senkinek. Vagy ne legyél vegetáriánus. 1000 biológiai okot tudnék mondani, hogy miért hülyeség, de úgysem hinnéd el, mert nem olvasni az újságban, hogy vegetáriánusok halnak meg hiánybetegségekben. Nyilván nem is halnak meg, csak rosszabb az általános egészségi állapotuk, a közérzetük, mintha húst ennének. Ezt ők maguk nem tudják, mert nincs mivel összehasonlítani a pillanatni érzéseiket. Amúgy meg az itt leírt pártoló dolgok nagy része, pl. két évente kell húst enni, enyhén szólva vicces, erősebben bődületes baromság. Aki azt leírta, az is úgy hallota valahol, de nincs annyi esze, hogy maga végiggondolja, pláne utánajárjon.
2009. márc. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
62%
Nem gond, ha vegetáriánus vagy. Az evolúció éppen az ilyen vakvágányokat szokta kigyomlálni. Boldogsággal tölt el a tudat, hogy pár millió év múlva a vegetáriánusok útódai már sehol sem lesznek, mert kipusztulnak az életre való alkalmatlanságuk miatt.
2009. márc. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
35%

'Attól, hogy nem eszel állati eredetű kaját, más ugyanúgy megöli a kis bocikát meg a kis disznót'

ezazami változhat idővel... talán ha még 2 ember vegetáriánusnak áll egy hónap múlva már egy kis disznóval több éli meg a másnapot? bár ez nem célom nekem igazából, mint vegetáriánus, legfeljebb az, h eggyel kevesebb szülessen meg azért, h pár hónap múlva levágják.

ti belegondoltatok már, hogy ezer meg ezer állatot azért tenyésztenek, hogy mi jól lakjunk velük? hogy ezer meg ezer állattal többet mint, amennyi szükséges lenne? miért nem ismerünk mértékletességet? hány tonna húst dobnak ki havonta, mert lejárt? mert nem vitte el senki, de attól még az az állat ugyanúgy megszületett-szenvedett-meghalt ... és ezen kéne változtatni... persze h szükségünk van az állati fehérjékre is, de ez ami most van..

szimplán undorító..


utsó:)

hidd el, vegetáriánuok mindig lesznek. mert senki nem fog felhagyni azokkal a módszerekkel, amiket most folytatnak. a ketreces tyúktartással, a lámpafény-nappalokkal, a tyúk- és libatömésekkel.

és amíg ez így lesz lesznek olyanok is, akiknek ez nem tetszik. akik változást akarnak és ha már nem tehetnek semmit, nem pártolják. ez van, jóérzés és erkölcsösség mindig lesz. ha fogy is, el nem tűnhet..

2009. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
31%

hű ez azért sok, hogy a hús káros :O :D

plusz te aki a hosszút írtad, hát az embernek nagyon nincs növényevő fogazata..:D gumós van, vagyis mindenevő...

és annak is van vmi biológia háttere, hogy a hús jóval laktatóbb és több idő után leszel éhes..

tehháát ha muszájnak érzed egyél húst, de egyél keveset..

de még szebb, ha nem eszel.

komolyan, tök jó érzés. becsszó :)

2009. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
60%

pfff :D

hogy gondolhatjátok hogy a hús az kell? XD az okos emberek akik vigyáznak az egészségükre azt ennék meg utoljára! hogy miért? Mert a szervezetednek NINCS rá szüksége csak az ÍZLELŐRENDSZERNEK! Jól bemesélte vki az embereknek, hogy a húsban fehérje van... jah, van benne ha egy élő állatból kiharapsz egy darabot és megeszed. De mint mindenből, ebből is kisülnek, kifőnek a cuccok... és ráadásul amiket beadagolnak az állatoknak : zsír, antibiotikumok, cukor ... az se rossz, de hát ha nektek ez kell..

egyébként ezt nem értem.. mi az hogy ezzel nem ölnek meg kevesebb állatot? azt hiszitek a vegák célja a világ megtérítése? én azért vagyok vegetáriánus - 12-13 éves létemre - mert így tisztább a lelkiismeretem!! :) senki sem kényszerített, a családomban és a környezetemben senki sem vegetáriánus, de én még is az lettem. hogy mi által? tessék megnézni:

[link]

aki természetesnek tartja a húsevést, az természetesnek tartja a filmben vetített természetes dolgokat. :)

[link]

itt is elég jol le van irva.. tessék csak utána nézni, utána osztani az észt! /a vegák mennyit tájékozódtak már, a húsevők.bocs.mindenevők meg lehülyéznek, amikor az ég világon semmit se tudnak.. na akkor ki a hülye???/

2009. márc. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim válasza:
65%

"kérdező kommentje:

nem eszem csokit, se más nasit (tudtommal egybk a TEJcsokiban tej van, és egy egy táblában kb öt rovar van beleolvasztva... jó étvágyat). gombában, szójában, tofuban, hüvelyesekben vannak fehérjék bőven. ritka egészséges vgyok orvos szerint is..."


Nem akarlak megbántani de ha vega vagy akkor e komment szerint lenézed azokat az embereket akik bogarakat esznek ennyi erővel azok is hülyék már ne haragudj...és nem tom h mennyire vettétek észre h minden népnek más az étkezési szokása a konyhája..miért? mert annak a népnek az a legmegfelelőbb táplálkozási mód...továbbá igazat adok annak a komment írónak aki azt mondja h az tudja megoldani a vegetariánizmust aki nem végez fizikai munkát..mert én azért elvinnék 1-2 embert napszámba megnézném meddig bírná a zöldségeket...

2009. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim válasza:
79%
Én nem ítélem el a vegákat, egyék azt ami jól esik nekik. De azokkal a vegákkal nem értek egyet akik azért nem esznek semmi állati eredetű ételt mert pl.az a tojás a tyúk fenekéből van. Kiváltképpen nem értem a vega vegánokat (csak növényevők semmi tej és tojás...).Én csak azt mondom: az ember fogazata ki van alakítva húsevésre IS! De ez sem jelenti azt, hogy kolbászt kell enni pacallal. És ennyi erővel közülünk húsevők közül is lehülyézhetnének sok embert.
2009. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
31%
Nullás vércsoportú vagyok, amit úgy is emlegetnek: a vadász. Húst eszek hússal, nem tehetek róla, hogy ezt szeretem. Egyelőre nincsenek egészségügyi problémáim, ha vigyázok magamra, akkor kétlem, hogy a jövőben majd lennének... Mégsem megvetem, hanem inkább tisztelem a vegákat. Én soha nem bírnám ennyi ideig hús nélkül. :D
2009. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!