Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hülyézik le a vegetárián...

Miért hülyézik le a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés
Én nem fogyasztok semmi állati eredetű táplálékot, de soha senkit nem csesztettem amiatt, hogy mit eszik. A legtöbb ember véleménye viszont az, hogy aki nem eszik húst, az hülye. Miért? Mert ügyelek az egészségemre, vagy mert annyira szívemen viselem az állatok sorsát, hogy képtelen vagyok megenni őket?
2008. jún. 16. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
100%
A sertés mindenevő idézőjel nélkül és eszik húst, sőt nagyjából mindent megeszik, és minden alatt MINDENT értek. Ha bekerül az éhes malacok közé egy kutya azt is felzabálják vagy akár az embert is. Azért mert az emberek kukoricával meg moslékkal etetik hogy hízzon attól még megenné a húst is csak attól nem hízna akkorára, tehát az embereknek nem éri meg hússal etetni.
2011. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 Hegedüs Mihály 2 válasza:

Vegetariánus vagyok 4 éve, nem szándékos döntésként választottam a hús mellőzését, egyszerűen láttam hogy működik a nagyipari hústermelés, és döntést hoztam, csak házi hústerméket akartam fogyasztani, és mivel csak 2 húst múlva tudtam "beszerezni" mikor sült a sütőben, egyszerűen a halál szagát éreztem. Elképesztően büdösnek találtam, bele sem tudtam gondolni hogy tudtam fejet hajtani az előtt hogy kb. 17 éve dögevő voltam. Előtte meg sem fordult a fejemben hogy vegetariánus legyek...


Mivel aktív sportoló vagyok viszont, eléggé ki kell mérnem a fehérje adagomat, először azt hittem nehézségekbe ütközöm, mert elég nehéz ellátni a küzdősportok táplálékigényét. És láss csodát! kiszélesedett előttem a választék nem beszűkült. Mielőtt vegetariánus lettem azt ettem, amit Anyu vagy a Nagymama elém kevésbé szenvedek izomláztól, és az ízületeim is "lenyúltak". Egyáltalán nem érzem a hús hiányát, nem szenvedek nélküle, és hülyének sem érzem magamat. - de ha valaki hülyének is tart, az nézzen magába... Anyuci főztje mögül valakit lehülyézni, és tudományos alapokra helyezni a saját táplálkozását igen butaság azért. Hús evés mellőzése nem deviáns cselekedet, nem divat, egészséges egyéni választás. Ja és csak a húsevők véleményére vagyok kíváncsi... a húsban milyen vitamin van? én egyről sem tudok... max. húgysav - ez oylan mint a maggi húsleves, olaj van benne meg ételézesítő, mégis a nagymamik mindig azt mondták hogy ez a leves egészséges... nanááá.


Húspótlók hasznos dolgok, ha bulit tartasz, és megvendégeled a haverokat, családot és nem sütsz húst, csinálhatsz egy hasonló állagú paprikáskrumplit mondjuk, vagy fasirtot. De a legtöbb ilyen termék egészen finom is. Szóját néha-néha eszem, kb. havi 2szer, abból is egy alkalom kínai büfében sült tofu.


De még egy gondolatot ide kell biggyesztenem és egy történetet. Mit gondoltok egy olyan társadalom, ami naponta több ezer tehenet mészárol le és ad el, mikor bocsájt majd olyan tanulmányokat a nagyközönség elé, hogy a hús egészségtelen? és miért tenné? ha a hentes véleményét kéred ki a hús egészséges mivoltáról, egyértelmű a válasz... kérdezd meg egyszer egy kondiboltban bármire hogy egészségtelen-e, csak úgy kísérletből...


Egyszer egy srác, fennhangom elkezdett kiabálni velem, csak hogy a felsőbbrendűségét kihangsúlyozza, hogy milyen hülye vagyok hogy vega vagyok, és a vegák mind hülyék, nincs bennünk vitamin, fehérje, meg erő sem. Mondtam a srácnak ha mindenevő, ejtsen el egy állatot, mint az ősei tették, és egye meg nyersen (elég esélyes hogy olyan fertőzéseket kapál, hogy kórház lenne a vége) szőrötül bőröstül és hiszek neki. Hát nem hátrált attól hogy ő mindenevő, és megeszi a növényevő állatokat, mert joga van hozzá... addig addig kiabált, meg akart alázni társaság előtt,míg meg nem kóstolta a könyökömet, és mit ad Isten, nem ízlett neki :) pedig felsőbbrendűként, és csúcsragadozóként gond nélkül szét kellett volna tépnie, nem meghátrálnia mint egy kis nyuszika... szóval ha piszkálod a vegákat, finoman kóstolgass, mert simán lehet hogy túl nagy lesz a falat, nem a táplálkozáson múlik hogy ki mennyire erős... max kevésbé vagyunk erőszakosak, de emberek vagyunk, és vannak határaink

2011. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 Hegedüs Mihály 2 válasza:

Érdekes sztori, hogy az aranyérmes állalt tápszer jelenleg a szója, és sok húskészítményt jójával ütnek fel, úgyhogy sok húsevő több szóját eszik mint én.


Gondolom a kergemarhakórt mindenki tudja miért tört ki... Halott marhákat "porítottak" a kismarhák tápszerébe... a nagyipar bármire képes hogy 2 forinttal olcsóbban állítson elő bármit, és RAJTAD gazdagodjon meg! Ismertem "húsgyár" igazgatót, aki otthon tartott állatokat, boltban nem volt hajlandó húst vásárolni...

2011. ápr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 Hegedüs Mihály 2 válasza:
A hús is egy üzlet mint mondjuk az olaj vagy a média, ezt kell belátni... a gyógyszergyárak is azt mondják mindenre hogy egészséges, a tanult orvosok is azt mondják mindenre amit felírnak és az utókor majd bizonyít... szerintem nincs vitának helye, de szerintem a vegetariánusok bármiben felveszik a versenyt a húsevőkkel. az a korlátolt aki ezt nem látja be, vagy fogadja el... csomó offoló ember válaszát nem értem, tényleg olyanokat írtok, mintha kiskorotokban egy vegetariánus molesztált volna és így állnátok bosszút...
2011. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
49%
A növénygyárak ugyanolyan módszerekel dolgoznak, mint a húsgyárak. Semmi különbség.
2011. ápr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 Hegedüs Mihály 2 válasza:
55%
Remélem ezt nem gondoltad komolyan... növénygyárak, maximum termőföldek, és megmossák mielőtt a zöldségeshez kerül. A növényeknek nincsen központi idegrendszere, és ezért nem érez fájdalmat, de valószínű hogy Nálad sokkal okosabb :)
2011. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg a húsevők ne piszkálják a vegákat (hülye vagy miért nem eszel húst?!?!?!?!, blabla) de a vegák se piszkálják a húsevőket (örült vagy? tudod miből van a borjúhús pici bociból?!?!?!?!). Ennyi élni kéne tudni a másik mellett. Hozzám nyugodtan odajöhet egy vega és elmondhatja, hogy szerinte miért kéne nekem vegának lenni, de amikor én azt mondom, hogy értelek, de én eszem tovább a húst, akkor ne jöjjön nekem azzal, hogy miattam ölnek le állatokat és gyilkos vagyok, mert ettől én még enni fogom a húst, de lehet őt jól pofán fogom vágni.

Nem azért "utálják" a vegákat a húsevők mert zavarja őket, hogy a másik nem eszik húst, hanem azért mert mindenkinek volt már tapasztalata hisztis, gyilkost kiabáló vegákkal, és utána már csak a gondolatra is ökölbe tud szorulni az ember keze. Mintha valami szekta lenne az egész, aki nincs velünk az egy mocskos gyilkos (sajnos rengetegszer megkaptam már azért merem állítani, hogy ilyeneket mondanak).

Ha valaki nekem szól, hogy vega akkor én képes vagyok mikor vendégségbe jön nem főzni húst, hanem csinálok vega kaját és mindenki boldog. Figyelembe veszem az igényeit, a döntését. Ha én el tudom őt fogadni és nem óhajtom kényszeríteni a húsevésre, akkor engem miért akar néhány, sőt inkább sajnos sok vega a növényevésre kényszeríteni?

Szerintem ezért nem szeretik a vegákat, mert bántják azt aki nem vega (tisztelet a kivételnek, de ettől sajnos az átlag még nem ti vagytok).

2011. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:

Amikor új társaságba kerülök, és megtudják, hogy nem eszem húst, először kapok egy olyan pillantás, mintha minden hatodik újholdkor feláldoznék egy csecsemőt, majd egymás szavába vágva próbálnak meggyőzni arról, milyen egészségtelen vagyok. Mindezt úgy, hogy 1-2 doboz cigi, söröcske lemegy nekik naponta, a 'mekkdonálc' pedig gyakoribb úticél, mint nyugdíjasnak a vasárnapi mise. Szerintük sorvadnak az izmaim, és egyéb dolgok, amiket már fel sem veszek. 8 éve már, hogy ez megy, ennek ellenére nem kellett még az elsorvadt izmaimat meggyászolnom, sőt versenyszerűen sportolok, évente 3-4 alkalommal adok vért. Persze a vegák között is vannak agresszív idióták, akik másra akarják erőltetni a saját elveiket. Nekem egyetlen 'tipp' jött be az évek során: jó magasról teszek rá, hogy mit magyaráznak. Mivel sem a 'semmi közöd hozzá', sem az ésszerű, logikus magyarázat nem segített, egyedül ez az egy megoldás vezetett eredményre :)

23/L

2013. aug. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
100%
Megdolgoznak érte.
2020. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:

Na, akkor nézzük sorba, mi történhet:

1: Vegetáriánus vagyok!

=> Rendben, jól van.


2: De legyél te is az!

=> Köszönöm, én nem szeretnék.


3: De az embernek nem kell a hús!

=> De kell, vagy legalábbis nagyon nehéz pótolni. Hosszú távon mindenképpen kell valamennyi.

Főleg, ha nem csak fotelhuszárkodni akarsz.


4: Miért akarod bántani az állatokat?

=> Nem akarom. Sajnos egyelőre kell. Majd ha lesz olcsó tenyésztett hús...


5: Nem szégyelled magad?

=> Nem. Az az állat csak ezért született meg, viszonylag normálisan él és kíméletesen hal meg.


6: Gyilkos vagy!

=> Hülye vagy.

2020. dec. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!