Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki vegetáriánus, és nem csak...

Aki vegetáriánus, és nem csak divatból csinálja, az miért csinálja?

Figyelt kérdés
Nem támadó jellegű kérdés, még mielőtt valaki hajlamos lesz azt hinni. Érdeklődés.
2013. máj. 27. 22:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.


Még lenne egy kérdésem. Én sportolok, nehézatléta vagyok, nemrég a testépítést is elkezdtem. Azt értem, hogy az átlag irodai munkát végző embernek nem sok fehérjére van szüksége, viszont aki közületek keményebben sportol, főleg erősportolókra értem ezt, az a fehérjebevitelt hogy oldja meg? Remélem nem szójával... már ha az egészség is fontos. Aminosav profil szerint tudatosan összekombináljátok a növényeket, és úgy rakjátok össze az étrendet? Az egy kicsit nekem időigényes feladatnak tűnik :D


Na, de várom a válaszokat, érdekel a téma.

2013. máj. 28. 17:38
 12/63 anonim ***** válasza:
100%

"Aminosav profil szerint tudatosan összekombináljátok a növényeket, és úgy rakjátok össze az étrendet? Az egy kicsit nekem időigényes feladatnak tűnik :D "


őőő, a vegetáriánusok fogyasztanak tejtermékeket és tojást is, tehát miféle fehérjebevitelre kellene odafigyelni? Ezek ugyanolyan teljes értékű állati fehérjék...


A vegánok azok, akik nem fogyasztják egyiket sem.


Egyébként én nem vagyok testépítő, de napi 8-10 kilométert biciklizem (munkába oda-vissza), barlangászom hobbiból, hetente járok sportolni, és eddig sosem volt gond a vegetáriánus étrendemmel.


Nem csak vegetáriánus, de vegán testépítők is vannak amúgy.

2013. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
100%
én nem csinálom igazán tudatosan, de én is sportolok, a Balatont már sokszor átúsztam, és járok hosszas biciklitúrákra is, meg súlyzós edzésre, stb. nem a hústól lesz erősebb az ember.
2013. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:

Persze, a hosszútáv biciklizés, úszás, futás, stb. nem tartozik ide. Azok az állóképességen múlnak. Viszont erősebb sem lesz tőlük az ember.


Itt most konkrétan az erősportokra értettem a dolgot, amihez szükséges az izomtömeg. Például a súlyemelés.. vagy a súlylökés.


De ha tojást és tejterméket esztek, akkor meg is kaptam a választ:D


A vegán testépítőket meg ne vegyük ide szerintem. Táplálékkiegészítőkön élnek, szója, borsófehérje porokat szoktak használni. Jó, nem mondom hogy rossz dolog, én is fogyasztok tejsavófehérje port a kaja kiegészítéseképpen, de ők ilyesmire alapoznak. Meg persze a szteroid.

2013. máj. 28. 18:32
 15/63 anonim ***** válasza:
2%
Nekem némelyik ember felfogása már sok. Az emberek mindenevők, és nem csak növényre vagy nem csak húsra vagyunk beállítva. Valamint szerintem egy halálos baleset képe sokkal brutálisabb látvány, mint a disznóvágásé. Értem én, hogy meghal az az állat, de nem véletlen az a neve, hogy "HASZONÁLLAT". Nem vagyok én sem nagy húsevő, de nem tudom megérteni azt még mindig, és szerintem nem is fogom tudni megérteni, hogy egy állat mióta egyenrandú egy emberrel.
2013. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 15. válaszoló!


Szerintem a kérdést nem hozzád intézték, úgyhogy felesleges idejönnöd értetlenkedni.

Az meg, hogy valakinek egyenértékű egy állat és egy ember halála, az hadd legyen az ő véleménye. Szerintem nem lesz Neked attól rosszabb, ha más embertársaid nem esznek húst.

2013. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
100%

Az aminosav komplettálásról sok helyen lehet olvasni, én utoljára azt olvastam, hogy a szervezet van olyan intelligens, hogy bevárja a különböző aminosavak beérkezését és így azok megfelelően tudnak összekapcsolódni ahhoz, hogy a szervezet hasznosítani tudja.


Elnézést a konyhanyelvi megfogalmazásért, de nem vagyok szakértő a témában. :)


Szóval nincs szükség az ételek összeválogatására, csupán a változatosságra, sokféleségre kell törekedni.


És ahogy már előttem is írta egy válaszoló, több vegetáriánus és vegán sportoló van.


Egyébként továbbra is csak azt tudom ajánlani, hogy olvasd el A Kína tanulmányt, abban sok kérdésedre megtalálod a választ. :)

2013. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:

"A vegán testépítőket meg ne vegyük ide szerintem. Táplálékkiegészítőkön élnek, szója, borsófehérje porokat szoktak használni. "


Na de kérdező!


Ez pont olyan általánosítás, mint hogy a normál testépítők meg normál fehérjeporokat használnak csalásképp!


Van rengeteg tisztességes vegán ÉS normál testépítő is. Feltételezem te sem porokon élsz, és nem is azzal dicsekszel, ugye? Akkor tiszteld meg azzal a másik tábort is, hogy nem állsz neki általánosítgatni, mert ott is pont annyi tisztességes sportoló, testépítő van, mint máshol.

2013. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 ivilicious ***** válasza:
0%

a csak növényt fogyasztó embereknek (akik szerint az a tökéletes egy mindenevő "emlősnek" Ö ajánlom Gillian Mckeith fejét,aki világ életében csak növényeket evett,méregtelenítő kúrázott, sosem cigizett és ivott.

össze van aszva a feje a kevés fehérjétől..persze ,aki erkölcsileg nem tartja helyesnek,azt nem bántom,de akik azért,mert ez a jó az emberi testnek..hát haha. [link]

2013. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
Gillian egy példa a sok közül. Mind a vegetáriánusok, vegánok, mind a 'húsevők' között lehetne ilyen elrettentő példát mutogatni.
2013. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!